reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

PC s Windows 10 a Snapdragon 845 mají přijít v druhé polovině 2018

, , aktualita
PC s Windows 10 a Snapdragon 845 mají přijít v druhé polovině 2018
Aktuálně jsou probírány počítače s Windows 10 a procesory Qualcomm Snapdragon 835, ovšem už nyní můžeme mluvit o další vlně, která se má chystat na druhou polovinu příštího roku a ponese už Snapdragon 845. 
PC s Windows 10 a Snapdragon 845 mají přijít v druhé polovině 2018
Microsoft už společně s Qualcommem a výrobci počítačů uvedl na trh první modely (Asus NovaGo a HP Envy x2), které využívají plnohodnotná Windows 10 (včetně verze Pro) na procesorech Qualcomm Snapdragon 835. Ta mohou zaujmout především velice dlouhou výdrží na baterie se standardní kapacitou (přes 22 hodin přehrávání filmu a měsíc pohotovostního režimu), přičemž součástí použitého SoC je také LTE modem a Wi-Fi 802.11ac, neboť jde o čip určený především pro mobilní zařízení. 
 
 
My stále čekáme na to, zda hrozby Intelu ohledně záměru chránit si své technologie x86 budou nějakým způsobem naplněny, neboť se z nich dalo pochopit, že ten pouze čeká, až budou daná zařízení fyzicky uvedena na trh. Uvidíme, třeba bude i nadále ticho po pěšině. AMD na druhou stranu chce jít spíše formou spolupráce se samotným Qualcommem
 
 
Nyní se ale můžeme spíše podívat na to, co slibuje příští rok a v něm se nám rýsují počítače s Windows 10 a Snapdragonem 845. Samotný tento čip má přijít na trh "brzy v roce 2018", což může prostě znamenat první kvartál a pak by mohlo sedět, že počítače se těchto čipů dočkají v druhé polovině roku, pokud budeme uvažovat o tom, že chytré telefony budou mít přednost.
 
Snapdragon 845 má nabídnout především vyšší výkon než jeho předchůdce. Půjde také o 10nm čip, ovšem ten by mohl být tvořen již pokročilejším procesem, neboť Samsung nedávno ohlásil 2. generaci 10nm LPP. Díky tomu a vylepšením architektury má oproti verzi 835 nabídnout o čtvrtinu rychlejší výkon CPU a dokonce o 30 % rychlejší GPU při vyšší energetické efektivitě. 
 
Počítače s tímto novým SoC bychom tak mohli na trhu uvidět někdy na konci letních prázdnin v rámci druhé generace  Always Connected PC.
  
Zdroj: Hexus.net


reklama
reklama
reklama