www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 328P8K: LCD s rozlišením 8K a HDR 400

Philips 328P8K: LCD s rozlišením 8K a HDR 400
, , aktualita
Philips představil pro uživatele zvláště náročné na rozlišení nový velký LCD monitor, jenž nabídne jednak přes 33 megapixelů a pak také podporu HDR. Jde ovšem o tzv. HDR 400, což má daleko k HDR 10. 
K oblíbeným
reklama
Na trh se dostává stále více monitorů, které lákají na podporu HDR, ovšem ve svých schopnostech si ani zdaleka nejsou rovné. Když pomineme standard HDR od Dolby Vision, který vyžaduje jas až 4000 cd/m2, máme tu HDR 10 prosazovaný NVIDIÍ, pro nějž je třeba 1000 cd/m2, přičemž pro HDR 400 postačující maximálně na základní podporu AMD FreeSync 2 HDR musí mít monitor alespoň 400 cd/m2
 
 
Philips 328P8K je tak již druhý monitor, který nabízí 31,5" panel typu IPS s rozlišením 8K, což je přesně 7680 x 4320, a tedy přes 33 milionů pixelů. Další takový je Dell UltraSharp UP3218K, a tak je velice pravděpodobné, že oba využívají identický panel, který je schopen ze sta procent pokrýt barevný prostor sRGB i Adobe RGB. 
 
Statický kontrast je slušných 1300:1 a obnovovací frekvence standardních 60 Hz. Philips se přitom rozhodl, že využije pro krmení monitoru daty dvě rozhraní DisplayPort 1.3, z nichž jedno stačí pro dané rozlišení pouze na 30 Hz. K dispozici by ještě byl DisplayPort 1.4, ovšem ten nijak nenavyšuje datový tok rozhraní verze 1.3 a dohání to pomocí Display Stream Compression 1.2, čili prostě kompresí dat. 
 
Vedle toho nám Philips 328P8K dá k dispozici USB hub s porty verze A i C, ovšem zatím se nedozvíme, za jakou cenu má přijít na trh, což je plánováno na 1. čtvrtletí příštího roku. Vzhledem k ceně jeho protějšku od firmy Dell, který přijde na téměř 4000 dolarů, to ale bude také pěkný balík. 
 
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář