Philips Hue Sync pro PC a Mac: konečně opravdu účelné použití RGB LED?

Philips Hue Sync pro PC a Mac: konečně opravdu účelné použití RGB LED?
, , aktualita
RGB LED podsvícení je v drtivé většině případů využitelné jen tak pro efekt, ovšem tak tomu být nemusí. Klávesnice by mohly z RGB podsvícení jednotlivých kláves profitovat daleko více, ale nyní tu máme jako téma Hue Sync pro PC a Mac.
K oblíbeným
reklama
RGB podsvícení dnes může reagovat na hudbu, prozradí nám nastavený profil myši, namapované klávesy, teplotu grafické karty, ale povětšinou je tu prostě a jen na efekt, o který řada lidí ani nestojí. Systém Philips Hue ale dokáže zdánlivě zvětšit obrazovou plochu při hraní nebo sledování filmů, a to tak, že osvětluje prostor za televizorem či monitorem, a to samozřejmě s ohledem na to, co se na něm odehrává. To samo o sobě není nový nápad, ale nové řešení od firmy Philips je díky zveřejněné aplikaci v podstatě univerzální. 
 
 
O tom, co nám Philips Hue na PC a Macu přinese, si můžeme udělat velice dobrou představu díky zveřejněnému videu, na němž je vidět celý systém osvícení, který by se dal označit v analogii s reproduktorovou soustavou za sestavu 2.1. Jsou tu tak dva satelity svítící do stran a jedna hlavní jednotka přímo za monitorem. 
 
Philips už v lednu zveřejnil, že své Hue API dá k dispozici Razeru pro jeho systém Chroma, který tak bude moci zařídit to samé, i když ne stejnými prostředky, jaké vidíme na videu. Razer tak dokáže synchronizovat podsvícení Hue se softwarem Synapse 3, což může představovat ten vůbec nejlepší způsob využití hardwaru Razer s RGB LED. 

Nový software Philips Hue Sync však umožní synchronizaci podsvícení s výstupem pro monitor, TV a není asi důvod, proč ne i pro projektor, ať už jde o sledování filmů či hraní her. Podsvícení tak v podstatě reaguje na to, co se děje na obrazovce a zahrnuta je zde také hudba, čili jde i o zvuk. 
 
 
Zvláště při hraní her a sledování filmů nám tak takový dobře vyladěný software může opticky zvětšit sledovací plochu a prohloubit zážitek, přičemž i zde reaguje nejen na dění na obrazovce, ale i na zvuk. V hudebním režimu to jsou především beaty, dynamika a celkově styl hudby, přičemž uživatel si bude moci sám nastavit, jaká bude intenzita, výběr barev, apod. 
 
Ke zprovoznění tohoto systému ale budeme potřebovat příslušný hardware, který dokáže tvořit barevné světlo (třeba RGB LED žárovky) a s Hue spolupracovat na Windows 10 nebo Mac OS Sierra a novějším. Dále to je kontroler Hue Bridge a nakonec samotná aplikace Hue Sync, která to všechno propojí a zprovozní. Možné bude také streamovat obsah třeba z počítače do televizoru a užít si osvětlení pomocí Hue Sync v obýváku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala