www.svethardware.cz
>
>
>

Philips nabízí 40" prohnutý monitor s Ultra HD

Philips nabízí 40" prohnutý monitor s Ultra HD
, , aktualita
Pokud chcete opravdu smysluplně využít rozlišení Ultra HD na desktopu a nepotřebujete zrovna velice jemný rastr, chce to velkou úhlopříčku. Takových 40 palců na Philips BDM4037UW vypadá celkem vhodně, neboť to je ekvivalent čtyř 20" monitorů s Full HD.
K oblíbeným
reklama
S takovým monitorem na stole se nebudete ani muset starat o nastavení velikosti textu, aplikací a dalších položek, jaké nabízí moderní systémy Microsoftu. Prostě si ponecháte výchozích 100 procent, pokud ovšem zvládnete pohled na 40" obrazovku z běžné vzdálenosti, ze které koukáme na podstatně menší velikosti. Zde nám to alespoň trošku usnadní prohnutá obrazovka Bavíme se o monitoru Philips BDM4037UW, který krom uvedeného nabídne také podporu Ultra Wide Colour Technology a Philips MultiView. Neočekávejme však ty nejlepší barvy, však pokrytí prostoru NTSC tu je 85procentní oproti standardu 72 procent. MultiView je zase klasická možnost velkých monitorů s vysokým rozlišením a v tomto případě nám umožní krom jiného rozdělit obrazovku až na 4x Full HD s nezávislými vstupy.

Philips BDM4037UW využívá panel typu VA s podsvícením pomocí W-LED s pozorovacími úhly 178° v obou směrech a C/R > 10. Maximální jas je 300 cd/m2 a obnovací frekvence nejspíše 60 Hz v nativním rozlišení. Philips tak zde míří na tvůrce obsahu pracující v CAD či 3D modelovacích programech a popřípadě ty, kteří potřebují mít před sebou viditelné opravdu velké tabulky.

Mezi známé specifikace se ale nedostala řada věcí, jako třeba schopnosti stojanu (podporováno je ale VESA 100 x 100), uveden nebyl kontrastní poměr nebo poloměr zakřivení. Víme ale o dvou 5W reproduktorech, rozhraních VGA (Analog ), DisplayPort x 2, HDMI (1.4) - MHL x 1, HDMI (2.0) - MHL x 1, hubu se čtyřmi porty USB 3.0 s funkcí rychlého nabíjení a pak tu jsou samozřejmě také audio konektory, a to jeden také pro sluchátka.

Philips BDM4037UW by se měl dostat na trh již brzy za cenu kolem 18.000 Kč.

Zdroj: Philips
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář