www.svethardware.cz
>
>
>

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor
, , aktualita
Společnost Philips si připravila velice velký a také široký LCD monitor, který by měla vypustit na trh v příštím roce. Jde o model s označením 492P8, které nám moc neřekne. Má jít ale o prohnutý 49" panel VA. reklama
Dle písmena P v názvu bude Philips 492P8 monitor, který bude určen pro vážnou práci a ne hraní, ale to uvidíme sami, až jej výrobce někdy v příštím roce uvede na trh. Využívat má zcela stejný panel, jaký má i Samsung ve svém herním monitoru CH90 s podsvícením QLED, který se ale prodává za cca 1500 USD. Model firmy Philips však má přijít na 899 eur, čili v přepočtu cca 1075 USD. 
 
 
Philips 492P8 tak využije výrazně prohnutý panel typu VA o úhlopříčce 49 palců (124,5 cm) s poměrem stran 32:9 při rozlišení 3840 x 1080, což je polovina pixelů rozlišení Ultra HD. Pozorovací úhly jsou dle očekávání 178 ° v obou směrech, maximální jas činí slušných 600 cd/ma statický kontrast je také vysoký, a to 5000:1. Podsvícení je realizováno pomocí LED, zakřivení má poloměr 1800R a pak výrobce mluví o pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
 
Daty budeme tento monitor krmit pomocí rozhraní D-Sub, HDMI a DisplayPort, pak se nezapomnělo ani na 3,5mm audio a také vstup rozhraní USB typu C, které poslouží integrovanému hubu se dvěma porty USB 3.0 typu A a dokonce je tu i vestavěný 1 Gb/s ethernet. Tento monitor tak do jisté míry může posloužit i jako dokovací stanice pro notebook. 
 
Oproti zmíněnému Samsungu tak tento Philips bude mít slabší podsvícení bez QLED, čili i nižší barevný gamut a maximální jas, postrádat bude tak i podporu HDR a že nepůjde o herní monitor, očekávat nelze ani podporu FreeSync, natož pak G-Sync. Díky tomu ale bude mít i nižší cenu, ale ta bude potvrzena asi až v době jeho vypuštění na trh, což je plánováno až na druhé čtvrtletí příštího roku. 
 
Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář