www.svethardware.cz
>
>
>

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor
, , aktualita
Společnost Philips si připravila velice velký a také široký LCD monitor, který by měla vypustit na trh v příštím roce. Jde o model s označením 492P8, které nám moc neřekne. Má jít ale o prohnutý 49" panel VA. 
K oblíbeným
reklama
Dle písmena P v názvu bude Philips 492P8 monitor, který bude určen pro vážnou práci a ne hraní, ale to uvidíme sami, až jej výrobce někdy v příštím roce uvede na trh. Využívat má zcela stejný panel, jaký má i Samsung ve svém herním monitoru CH90 s podsvícením QLED, který se ale prodává za cca 1500 USD. Model firmy Philips však má přijít na 899 eur, čili v přepočtu cca 1075 USD. 
 
 
Philips 492P8 tak využije výrazně prohnutý panel typu VA o úhlopříčce 49 palců (124,5 cm) s poměrem stran 32:9 při rozlišení 3840 x 1080, což je polovina pixelů rozlišení Ultra HD. Pozorovací úhly jsou dle očekávání 178 ° v obou směrech, maximální jas činí slušných 600 cd/ma statický kontrast je také vysoký, a to 5000:1. Podsvícení je realizováno pomocí LED, zakřivení má poloměr 1800R a pak výrobce mluví o pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
 
Daty budeme tento monitor krmit pomocí rozhraní D-Sub, HDMI a DisplayPort, pak se nezapomnělo ani na 3,5mm audio a také vstup rozhraní USB typu C, které poslouží integrovanému hubu se dvěma porty USB 3.0 typu A a dokonce je tu i vestavěný 1 Gb/s ethernet. Tento monitor tak do jisté míry může posloužit i jako dokovací stanice pro notebook. 
 
Oproti zmíněnému Samsungu tak tento Philips bude mít slabší podsvícení bez QLED, čili i nižší barevný gamut a maximální jas, postrádat bude tak i podporu HDR a že nepůjde o herní monitor, očekávat nelze ani podporu FreeSync, natož pak G-Sync. Díky tomu ale bude mít i nižší cenu, ale ta bude potvrzena asi až v době jeho vypuštění na trh, což je plánováno až na druhé čtvrtletí příštího roku. 
 
Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře