www.svethardware.cz
>
>
>

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor
, , aktualita
Společnost Philips si připravila velice velký a také široký LCD monitor, který by měla vypustit na trh v příštím roce. Jde o model s označením 492P8, které nám moc neřekne. Má jít ale o prohnutý 49" panel VA. 
reklama
Dle písmena P v názvu bude Philips 492P8 monitor, který bude určen pro vážnou práci a ne hraní, ale to uvidíme sami, až jej výrobce někdy v příštím roce uvede na trh. Využívat má zcela stejný panel, jaký má i Samsung ve svém herním monitoru CH90 s podsvícením QLED, který se ale prodává za cca 1500 USD. Model firmy Philips však má přijít na 899 eur, čili v přepočtu cca 1075 USD. 
 
 
Philips 492P8 tak využije výrazně prohnutý panel typu VA o úhlopříčce 49 palců (124,5 cm) s poměrem stran 32:9 při rozlišení 3840 x 1080, což je polovina pixelů rozlišení Ultra HD. Pozorovací úhly jsou dle očekávání 178 ° v obou směrech, maximální jas činí slušných 600 cd/ma statický kontrast je také vysoký, a to 5000:1. Podsvícení je realizováno pomocí LED, zakřivení má poloměr 1800R a pak výrobce mluví o pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
 
Daty budeme tento monitor krmit pomocí rozhraní D-Sub, HDMI a DisplayPort, pak se nezapomnělo ani na 3,5mm audio a také vstup rozhraní USB typu C, které poslouží integrovanému hubu se dvěma porty USB 3.0 typu A a dokonce je tu i vestavěný 1 Gb/s ethernet. Tento monitor tak do jisté míry může posloužit i jako dokovací stanice pro notebook. 
 
Oproti zmíněnému Samsungu tak tento Philips bude mít slabší podsvícení bez QLED, čili i nižší barevný gamut a maximální jas, postrádat bude tak i podporu HDR a že nepůjde o herní monitor, očekávat nelze ani podporu FreeSync, natož pak G-Sync. Díky tomu ale bude mít i nižší cenu, ale ta bude potvrzena asi až v době jeho vypuštění na trh, což je plánováno až na druhé čtvrtletí příštího roku. 
 
Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala