www.svethardware.cz
>
>
>

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor
, , aktualita
Společnost Philips si připravila velice velký a také široký LCD monitor, který by měla vypustit na trh v příštím roce. Jde o model s označením 492P8, které nám moc neřekne. Má jít ale o prohnutý 49" panel VA. reklama
Dle písmena P v názvu bude Philips 492P8 monitor, který bude určen pro vážnou práci a ne hraní, ale to uvidíme sami, až jej výrobce někdy v příštím roce uvede na trh. Využívat má zcela stejný panel, jaký má i Samsung ve svém herním monitoru CH90 s podsvícením QLED, který se ale prodává za cca 1500 USD. Model firmy Philips však má přijít na 899 eur, čili v přepočtu cca 1075 USD. 
 
 
Philips 492P8 tak využije výrazně prohnutý panel typu VA o úhlopříčce 49 palců (124,5 cm) s poměrem stran 32:9 při rozlišení 3840 x 1080, což je polovina pixelů rozlišení Ultra HD. Pozorovací úhly jsou dle očekávání 178 ° v obou směrech, maximální jas činí slušných 600 cd/ma statický kontrast je také vysoký, a to 5000:1. Podsvícení je realizováno pomocí LED, zakřivení má poloměr 1800R a pak výrobce mluví o pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
 
Daty budeme tento monitor krmit pomocí rozhraní D-Sub, HDMI a DisplayPort, pak se nezapomnělo ani na 3,5mm audio a také vstup rozhraní USB typu C, které poslouží integrovanému hubu se dvěma porty USB 3.0 typu A a dokonce je tu i vestavěný 1 Gb/s ethernet. Tento monitor tak do jisté míry může posloužit i jako dokovací stanice pro notebook. 
 
Oproti zmíněnému Samsungu tak tento Philips bude mít slabší podsvícení bez QLED, čili i nižší barevný gamut a maximální jas, postrádat bude tak i podporu HDR a že nepůjde o herní monitor, očekávat nelze ani podporu FreeSync, natož pak G-Sync. Díky tomu ale bude mít i nižší cenu, ale ta bude potvrzena asi až v době jeho vypuštění na trh, což je plánováno až na druhé čtvrtletí příštího roku. 
 
Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Hledaný zločinec nalezen díky svému videu na Instagramu Hledaný zločinec nalezen díky svému videu na Instagramu
Máme tu další příklad toho, jak snadno může někoho zradit vlastní neznalost fungování moderních technologií. Jeden z nejhledanějších zločinců v Texasu totiž sám vyzradil svou polohu, a to prostřednictvím Instagramu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Valve reaguje na problém zvaný Review Bombing Valve reaguje na problém zvaný Review Bombing
Platforma Steam má řadu svých problémů a mezi ně patří také Review Bombing, který znamená, že řada her se potýká se zkresleným skóre vypovídajícím o jejich kvalitě. Co nám k tomu může Valve říci?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí dva nízkoprofilové chladiče pro AMD AM4 Noctua uvádí dva nízkoprofilové chladiče pro AMD AM4
Procesory Ryzen a APU Bristol Ridge budeme moci nově chladit nízkoprofilovými chladiči od firmy Noctua. Nejedná se o zbrusu nové modely chladičů, ale o vhodně vybavené dobře známé NH-L9a a NH-L12. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Superrychlý SSD disk Kingston DCP1000 s 6800 MB/s Superrychlý SSD disk Kingston DCP1000 s 6800 MB/s
Společnost Kingston začne i v Evropě prodávat superrychlý NVMe SSD disk DCP1000. Rychlost čtení má dosahovat neuvěřitelných 6800 MB/s a zápis nebude o moc zaostávat. Hovoří se o kapacitách až do 3,2 TB.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
NASA podpořila projekt malého vesmírného teleskopu pro hledání planet NASA podpořila projekt malého vesmírného teleskopu pro hledání planet
Soukromá organizace BoldlyGo Institute aktuálně shání peníze na vytvoření menšího vesmírného teleskopu, který bude mít jeden hlavní úkol, a sice hledat potenciálně obyvatelné planety u nejbližšího hvězdného systému. Nyní získala podporu NASA.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek