www.svethardware.cz
>
>
>

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor

Philips připravuje 49" ultraširoký a prohnutý VA monitor
, , aktualita
Společnost Philips si připravila velice velký a také široký LCD monitor, který by měla vypustit na trh v příštím roce. Jde o model s označením 492P8, které nám moc neřekne. Má jít ale o prohnutý 49" panel VA. reklama
Dle písmena P v názvu bude Philips 492P8 monitor, který bude určen pro vážnou práci a ne hraní, ale to uvidíme sami, až jej výrobce někdy v příštím roce uvede na trh. Využívat má zcela stejný panel, jaký má i Samsung ve svém herním monitoru CH90 s podsvícením QLED, který se ale prodává za cca 1500 USD. Model firmy Philips však má přijít na 899 eur, čili v přepočtu cca 1075 USD. 
 
 
Philips 492P8 tak využije výrazně prohnutý panel typu VA o úhlopříčce 49 palců (124,5 cm) s poměrem stran 32:9 při rozlišení 3840 x 1080, což je polovina pixelů rozlišení Ultra HD. Pozorovací úhly jsou dle očekávání 178 ° v obou směrech, maximální jas činí slušných 600 cd/ma statický kontrast je také vysoký, a to 5000:1. Podsvícení je realizováno pomocí LED, zakřivení má poloměr 1800R a pak výrobce mluví o pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
 
Daty budeme tento monitor krmit pomocí rozhraní D-Sub, HDMI a DisplayPort, pak se nezapomnělo ani na 3,5mm audio a také vstup rozhraní USB typu C, které poslouží integrovanému hubu se dvěma porty USB 3.0 typu A a dokonce je tu i vestavěný 1 Gb/s ethernet. Tento monitor tak do jisté míry může posloužit i jako dokovací stanice pro notebook. 
 
Oproti zmíněnému Samsungu tak tento Philips bude mít slabší podsvícení bez QLED, čili i nižší barevný gamut a maximální jas, postrádat bude tak i podporu HDR a že nepůjde o herní monitor, očekávat nelze ani podporu FreeSync, natož pak G-Sync. Díky tomu ale bude mít i nižší cenu, ale ta bude potvrzena asi až v době jeho vypuštění na trh, což je plánováno až na druhé čtvrtletí příštího roku. 
 
Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek