reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pillars of Eternity II: Deadfire přijde už 3. dubna

29.1.2018, Jan Vítek, aktualita
Pillars of Eternity II: Deadfire přijde už 3. dubna
Obsidian Entertainment se opravdu činí a ještě aby ne, když jim natěšení fanoušci v crowdfundingové kampani poslali na vývoj Pillars of Eternity II: Deadfire čtyřnásobek požadované částky. Hra tak již brzy vyjde.
Fanouškům pokračovatelů ve šlépějích Black Isle tak již přišlo upozornění, že nová hra Pillars of Eternity II: Deadfire se chystá vyjít už 3. dubna, a tak to vypadá na veselé letošní RPG jaro. To zařídí vedle tohoto titulu neméně očekávaná hra, a sice česká Kingdom Come: Deliverance. Půjde však ne o cRPG, ale o 3D hru, která přijde na trh už v polovině února, takže nášup od Obsidian Entertainment dorazí právě včas. 
 
 
Původní Pillars of Eternity byly financovány pomocí kampaně na Kickstarteru, kde se staly ve své době s třemi miliony dolarů hrou, na niž bylo vybráno nejvíce prostředků. Poté ovšem tento rekord překonala rozporuplně přijatá hra Torment: Tides of Numenera, údajný duchovní nástupce legendárního Planescape: Torment. Za sebe bych spíše doporučil Planescape: Torment: Enhanced Edition než Numeneru, i když se dá říci, že tyto dvě hry si jsou podobné spíše jen svým názvem. 
 
 
Kampaň hry Pillars of Eternity II: Deadfire probíhala na serveru Fig, kde byl stanoven cíl 1,1 milionu dolarů a nakonec se vybralo 4,4 milionů. K dispozici bude vedle digitální také fyzicky distribuovaná verze a celkem tři edice. Základní přijde na 46 eur, pak tu bude od 9 eur dražší Deluxe Edition čítající také herního zvířecího mazlíka plus soundtrack a na 70 eur vyjde Obsidian Edition, jež nabídne především tři plánovaná DLC s novými lokacemi, předměty, atd. Tato DLC budou samozřejmě k dispozici pro dodatečné zakoupení (celkově 30 dolarů či cca 25 eur). 
 
 
Tato nová hra je pro Obsidian Entertainment vůbec první pokračování nějakého původního titulu, pokud nepočítáme datadisk k prvnímu dílu. Jako obvykle se můžeme těšit na silný příběh a malebné prostředí venkovních lokací i hluboké dungeony, a to ve stylu Baldur's Gate a podobných her. 
 
 
Hráč dostane k dispozici svou vlastní loď, kterou si bude moci upravovat a pomocí ní bude zkoumat herní svět, což nám může připomenout RPG z minulého roku, a sice Divinity: Original Sin 2. To vyhrálo v několika případech titul RPG roku 2017 a Obsidian dle vlastních slov doufají, že "noví i navrátivší se hráči shledají Deadfire nejlepším RPG tohoto roku". No uvidíme. 
 


reklama