Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným

Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
, , aktualita
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
K oblíbeným
reklama
Nezodpovědní piloti dronů a nebezpečné manévry jsou trnem v oku japonským regulátorům a parlamentu. Jedná se zejména létání pod vlivem alkoholu, které může nebezpečné situace udělat ještě nebezpečnějšími a častějšími kvůli omezenému úsudku pilotů. Pokud tak policie někoho přistihne létat s dronem a alkoholem v krvi, hrozí mu pokuta až 300 tisíc japonských jenů (cca 63 tisíc Kč). Tlak na vznik nového zákona zesílil zejména poté, co se začaly častěji objevovat riskantní manévry s drony i v oblastech, kde ohrožovaly větší množství lidí, což se týkalo např. turistických oblastí. Pokud jde o agresivní let, ten může být pokutován dokonce částkou 500 tisíc jenů (105 tisíc Kč).
 
Dron DJI
 
dron DJI Spreading Wings (pořízeno ultrazoomem Canon PowerShot SX430 IS)
 
I když v Japonsku není potřeba licence na létání s drony, jsou zde jisté restrikce. Nově je omezen pohyb dronů k vojenským budovám i personálu, a to na vzdálenost minimálně 300 metrů. Doplňuje tak podobné omezení, které se týkalo jaderných elektráren, vládních budov i areálů, které se budou v příštím roce podílet na Olympijských hrách v Tokiu. S drony, které váží více než 200 gramů, je také zakázáno létat výše než 150 metrů nad zem, nesmí se létat v blízkosti letišť i nad davy lidí, může se létat jen přes den a na dron je nutné pořád vidět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře