Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným

Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
, , aktualita
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
K oblíbeným
reklama
Nezodpovědní piloti dronů a nebezpečné manévry jsou trnem v oku japonským regulátorům a parlamentu. Jedná se zejména létání pod vlivem alkoholu, které může nebezpečné situace udělat ještě nebezpečnějšími a častějšími kvůli omezenému úsudku pilotů. Pokud tak policie někoho přistihne létat s dronem a alkoholem v krvi, hrozí mu pokuta až 300 tisíc japonských jenů (cca 63 tisíc Kč). Tlak na vznik nového zákona zesílil zejména poté, co se začaly častěji objevovat riskantní manévry s drony i v oblastech, kde ohrožovaly větší množství lidí, což se týkalo např. turistických oblastí. Pokud jde o agresivní let, ten může být pokutován dokonce částkou 500 tisíc jenů (105 tisíc Kč).
 
Dron DJI
 
dron DJI Spreading Wings (pořízeno ultrazoomem Canon PowerShot SX430 IS)
 
I když v Japonsku není potřeba licence na létání s drony, jsou zde jisté restrikce. Nově je omezen pohyb dronů k vojenským budovám i personálu, a to na vzdálenost minimálně 300 metrů. Doplňuje tak podobné omezení, které se týkalo jaderných elektráren, vládních budov i areálů, které se budou v příštím roce podílet na Olympijských hrách v Tokiu. S drony, které váží více než 200 gramů, je také zakázáno létat výše než 150 metrů nad zem, nesmí se létat v blízkosti letišť i nad davy lidí, může se létat jen přes den a na dron je nutné pořád vidět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek