Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným

Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
, , aktualita
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
K oblíbeným
reklama
Nezodpovědní piloti dronů a nebezpečné manévry jsou trnem v oku japonským regulátorům a parlamentu. Jedná se zejména létání pod vlivem alkoholu, které může nebezpečné situace udělat ještě nebezpečnějšími a častějšími kvůli omezenému úsudku pilotů. Pokud tak policie někoho přistihne létat s dronem a alkoholem v krvi, hrozí mu pokuta až 300 tisíc japonských jenů (cca 63 tisíc Kč). Tlak na vznik nového zákona zesílil zejména poté, co se začaly častěji objevovat riskantní manévry s drony i v oblastech, kde ohrožovaly větší množství lidí, což se týkalo např. turistických oblastí. Pokud jde o agresivní let, ten může být pokutován dokonce částkou 500 tisíc jenů (105 tisíc Kč).
 
Dron DJI
 
dron DJI Spreading Wings (pořízeno ultrazoomem Canon PowerShot SX430 IS)
 
I když v Japonsku není potřeba licence na létání s drony, jsou zde jisté restrikce. Nově je omezen pohyb dronů k vojenským budovám i personálu, a to na vzdálenost minimálně 300 metrů. Doplňuje tak podobné omezení, které se týkalo jaderných elektráren, vládních budov i areálů, které se budou v příštím roce podílet na Olympijských hrách v Tokiu. S drony, které váží více než 200 gramů, je také zakázáno létat výše než 150 metrů nad zem, nesmí se létat v blízkosti letišť i nad davy lidí, může se létat jen přes den a na dron je nutné pořád vidět.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala