www.svethardware.cz
>
>
>
>

PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2

PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2
, , aktualita
Hardwarový nadšenec si pro sebe stvořil velice zajímavé zařízení, které do malé podoby pro držení v rukou kombinuje konzoli Sony PlayStation 2, na niž je napojen počítač Raspberry Pi 2. Výsledkem je tak logicky PiS2. 
K oblíbeným
reklama
Autorem je modder známý pod přezdívkou Darkwingmod, který vytvořil něco, co Sony nikdy na trh nevypustilo. Jde totiž o malou podobu konzole PS2, kterou lze držet v ruce a která je vybavena vlastním LCD displejem. Ovšem navíc má v sobě i desku Raspberry Pi 2, která svým PS2-to-HDMI slouží pro napojení na 5,6" displej, který právě využívá HDMI. Ale ne pouze pro to.
 
 
Autor tak musel vyřešit především vizuální stránku kvůli tomu, že PlayStation 2 jako taková pochopitelně rozhraní HDMI nepodporuje, neboť je sama starší. My se můžeme podívat především na to, co bylo využito k sestavení výsledného zařízení a co musel autor do malého těla konzole vůbec nacpat. Nebylo toho málo a pokud vás zajímají detaily, můžete pokračovat na server BitBuild.net, kde je vše v dlouhém vláknu detailně popsáno a nafoceno, přičemž není ani divu, že projekt samotný začal v roce 2017. My máme ale připraveno ještě video. 
 
 
Raspberry Pi zde pomocí svého SMB serveru slouží také jako náhrada DVD mechaniky, takže do konzole láduje herní data přes Ethernet a funguje jako datový server. Samotné Pi se přitom do těla konzole téměř nevešlo, a tak ho autor musel oholit o vše, co nebylo bezpodmínečně nutné.  
 
 
 
Jedna z dostupných fotografií ukazuje, jak je vše propojeno pomocí jednotlivých drátků a pomocných plošných spojů. Bez podrobné znalosti rozmístění komponent a pinů zvláště na PS2 se tak tato věc neobešla a nejspíše právě to stojí za dlouhodobostí tohoto projektu. 
 
 
PiS2 také stále umožňuje přepnout výstup z displeje na externí TV a vybavena je vlastní baterií. Ta ovšem neposkytuje dlouhý herní čas, který se pohybuje kolem 75 minut, což je ostatně na původní PS2 ještě slušné.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek