www.svethardware.cz
>
>
>
>

PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2

PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2
, , aktualita
Hardwarový nadšenec si pro sebe stvořil velice zajímavé zařízení, které do malé podoby pro držení v rukou kombinuje konzoli Sony PlayStation 2, na niž je napojen počítač Raspberry Pi 2. Výsledkem je tak logicky PiS2. 
K oblíbeným
reklama
Autorem je modder známý pod přezdívkou Darkwingmod, který vytvořil něco, co Sony nikdy na trh nevypustilo. Jde totiž o malou podobu konzole PS2, kterou lze držet v ruce a která je vybavena vlastním LCD displejem. Ovšem navíc má v sobě i desku Raspberry Pi 2, která svým PS2-to-HDMI slouží pro napojení na 5,6" displej, který právě využívá HDMI. Ale ne pouze pro to.
 
 
Autor tak musel vyřešit především vizuální stránku kvůli tomu, že PlayStation 2 jako taková pochopitelně rozhraní HDMI nepodporuje, neboť je sama starší. My se můžeme podívat především na to, co bylo využito k sestavení výsledného zařízení a co musel autor do malého těla konzole vůbec nacpat. Nebylo toho málo a pokud vás zajímají detaily, můžete pokračovat na server BitBuild.net, kde je vše v dlouhém vláknu detailně popsáno a nafoceno, přičemž není ani divu, že projekt samotný začal v roce 2017. My máme ale připraveno ještě video. 
 
 
Raspberry Pi zde pomocí svého SMB serveru slouží také jako náhrada DVD mechaniky, takže do konzole láduje herní data přes Ethernet a funguje jako datový server. Samotné Pi se přitom do těla konzole téměř nevešlo, a tak ho autor musel oholit o vše, co nebylo bezpodmínečně nutné.  
 
 
 
Jedna z dostupných fotografií ukazuje, jak je vše propojeno pomocí jednotlivých drátků a pomocných plošných spojů. Bez podrobné znalosti rozmístění komponent a pinů zvláště na PS2 se tak tato věc neobešla a nejspíše právě to stojí za dlouhodobostí tohoto projektu. 
 
 
PiS2 také stále umožňuje přepnout výstup z displeje na externí TV a vybavena je vlastní baterií. Ta ovšem neposkytuje dlouhý herní čas, který se pohybuje kolem 75 minut, což je ostatně na původní PS2 ještě slušné.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala