reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2

, , aktualita
PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2
Hardwarový nadšenec si pro sebe stvořil velice zajímavé zařízení, které do malé podoby pro držení v rukou kombinuje konzoli Sony PlayStation 2, na niž je napojen počítač Raspberry Pi 2. Výsledkem je tak logicky PiS2. 
PiS2: PlayStation 2 v ruce se serverem Raspberry Pi 2
Autorem je modder známý pod přezdívkou Darkwingmod, který vytvořil něco, co Sony nikdy na trh nevypustilo. Jde totiž o malou podobu konzole PS2, kterou lze držet v ruce a která je vybavena vlastním LCD displejem. Ovšem navíc má v sobě i desku Raspberry Pi 2, která svým PS2-to-HDMI slouží pro napojení na 5,6" displej, který právě využívá HDMI. Ale ne pouze pro to.
 
 
Autor tak musel vyřešit především vizuální stránku kvůli tomu, že PlayStation 2 jako taková pochopitelně rozhraní HDMI nepodporuje, neboť je sama starší. My se můžeme podívat především na to, co bylo využito k sestavení výsledného zařízení a co musel autor do malého těla konzole vůbec nacpat. Nebylo toho málo a pokud vás zajímají detaily, můžete pokračovat na server BitBuild.net, kde je vše v dlouhém vláknu detailně popsáno a nafoceno, přičemž není ani divu, že projekt samotný začal v roce 2017. My máme ale připraveno ještě video. 
 
 
Raspberry Pi zde pomocí svého SMB serveru slouží také jako náhrada DVD mechaniky, takže do konzole láduje herní data přes Ethernet a funguje jako datový server. Samotné Pi se přitom do těla konzole téměř nevešlo, a tak ho autor musel oholit o vše, co nebylo bezpodmínečně nutné.  
 
 
 
Jedna z dostupných fotografií ukazuje, jak je vše propojeno pomocí jednotlivých drátků a pomocných plošných spojů. Bez podrobné znalosti rozmístění komponent a pinů zvláště na PS2 se tak tato věc neobešla a nejspíše právě to stojí za dlouhodobostí tohoto projektu. 
 
 
PiS2 také stále umožňuje přepnout výstup z displeje na externí TV a vybavena je vlastní baterií. Ta ovšem neposkytuje dlouhý herní čas, který se pohybuje kolem 75 minut, což je ostatně na původní PS2 ještě slušné.
 
 


reklama
reklama
reklama