www.svethardware.cz
>
>
>

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal rekord Steamu v počtu hráčů

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal rekord Steamu v počtu hráčů
, , aktualita
Možná že vás zatím zcela minul titul PlayerUnknown's Battlegrounds, který však aktuálně láme rekordy, a to včetně toho, který předtím stanovila Dota 2. Týká se nejvyššího počtu najednou hrajících lidí. 
K oblíbeným
reklama
Pokud jste někdy viděli japonský film Battle Royale (Batoru rowaiaru), můžete si ihned představit, o čem asi tak je PlayerUnknown's Battlegrounds. Stejně jako účastníci krvavé hry ve filmu se budete pohybovat na omezeném prostoru, v tomto případě ostrově a stylem hráč proti hráči se navzájem online eliminovat, přičemž onen prostor se bude postupem času zmenšovat, aby byli hráči donuceni se stahovat k sobě a nikdo se nemohl spolehnout, že bude moci jen "kempit". Vyhraje pouze jeden, který přežije, což je jistě lákavý cíl plný zadostiučinění. 
 
 
Aktuálně je to stále hra s předběžným přístupem (Early Access), která se na Steamu prodává za 30 eur, přičemž těží z Unreal Engine 4 a především z onoho (ne)originálního nápadu. 
 
 
Lidi tak baví měřit s ostatními síly s pocitem, že nakonec přechytračí a přestřílí až 99 dalších hráčů pohybujících v rámci jedné instance, což dokonale ilustruje fakt, že byl překonán rekord s počtem 1.322.507 najednou hrajících lidí. Ten se dříve pohyboval na čísle 1.291.328 a patřil populární a notoricky známé Dota 2. 
 
Vypadá to přitom, že hvězda PlayerUnknown's Battlegrounds zatím nezachází a že tento rekord bude ještě vylepšen, stejně jako bude vylepšována samotná hra. Tvůrci slibují nové mapy, celkové vylepšování počasí a jiné optimalizace a samozřejmě i vychytávání chyb. PUBG tak jednoznačně vede i v žebříčku prodejů her s předběžným přístupem, a to před českými Space Engineers a dokonce i v celkovém žebříčku prodejů her na Steamu, kde je na druhém místě zase zbrusu nová RPG pecka Divinity: Original Sin 2. Tu lze zase doporučit hráčům jako odpověď na námitky, že RPG už dnes nejsou, co bývaly a chybí výzvy. 
 
S úspěchem PUBG ale přichází také problémy, které se jako obvykle týkají nedisciplinovaných hráčů, respektive prostě podvodníků. Vývojáři už prozradili, že celkově zrušili na 150.000 účtů za podvádění (dočasně či trvale) a za jeden den to nedávno bylo i 8 tisíc. Využívají k tomu platformu BattlEye. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře