www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo
, , aktualita
Uživatelé PlayStationu 4 si stěžovali na škodlivé textové zprávy, které mohly způsobit nestabilitu systému a opakované pády, které někdy vyřešilo až obnovení továrního nastavení. Patrně se jednalo o podobný problém, který v minulosti postihl iPhony. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno 17. 10. 2018: Sony po několika dnech oznámilo, že problém s nebezpečnými zprávami na PlayStationu 4 vyřešilo, takže se uživatelé nemusí obávat. Japonský výrobce se ovšem nepodělil s detaily, ať už o příčinách chyby nebo provedeném řešení. V každém případě podle dostupných informací nebyla vydána nová verze firmwaru, takže k záplatování došlo jiným způsobem. Sony také uvedlo, že škodlivá zpráva způsobila „jen“ opakované pády konzole a pro nápravu nebylo nutné provádět obnovení továrního nastavení. Jednodušším řešením bylo smazání zprávy přes aplikaci PS Messages a následné obnovení databáze v nouzovém režimu.
 
Původní článek ze 14. 10. 2018: Stačí jedna textová zpráva a problém je na světě. Na diskuzním fóru Reddit se množí stížnosti majitelů PlayStationu 4 na novou hrozbu, která ohrožuje herní konzole od Sony. Všechny popisované příběhy mají velmi podobný scénář. Uživatel od neznámého odesílatele obdrží zprávu obsahující určité znaky, které ani konzole nezvládne zobrazit, místo nich se tedy zobrazí malé políčko s otazníkem. Výsledkem této na první pohled nevinné zprávy je ovšem chyba ovladače a zvukového výstupu, po které následuje nekonečná smyčka resetování a chybových hlášek.
 
 
Uživatelé popisují různé způsoby, jakými se jim podařilo problém vyřešit. V některých případech stačilo odstranit příslušnou zprávu pomocí mobilní aplikace PlayStation nebo prostřednictvím webového rozhraní, jindy bylo nutné provést obnovení továrního nastavení. V každém případě existuje snadný způsob, jak se této hrozbě poměrně spolehlivě vyhnout. Stačí v nastavení herní konzole přejít do správy účtu, kde v menu Nastavení soukromí aktivujete omezení přijatých zpráv pouze na své přátele (případně nikoho, čímž vypnete příjímání zpráv).
 
Ačkoliv zatím nemáme k dispozici žádné technické detaily o této hrozbě, patrně se jedná o podobnou chybu, která před pár lety přidělala starosti některým majitelům iPhonů. I v daném případě stačilo poslat ve zprávě určitou kombinaci znaků a bylo zaděláno na problém v iOS. Problém se opakoval začátkem letošního roku, kdy poslání záhadného odkazu způsobilo pád aplikace Zprávy. Sony se zatím k potížím s PS4 nevyjádřilo, ale snad po víkendu přijde s nějakým řešením, které by mohlo spočívat v softwarové aktualizaci.
 
Zdroj: Kotaku.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková