www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo
, , aktualita
Uživatelé PlayStationu 4 si stěžovali na škodlivé textové zprávy, které mohly způsobit nestabilitu systému a opakované pády, které někdy vyřešilo až obnovení továrního nastavení. Patrně se jednalo o podobný problém, který v minulosti postihl iPhony. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno 17. 10. 2018: Sony po několika dnech oznámilo, že problém s nebezpečnými zprávami na PlayStationu 4 vyřešilo, takže se uživatelé nemusí obávat. Japonský výrobce se ovšem nepodělil s detaily, ať už o příčinách chyby nebo provedeném řešení. V každém případě podle dostupných informací nebyla vydána nová verze firmwaru, takže k záplatování došlo jiným způsobem. Sony také uvedlo, že škodlivá zpráva způsobila „jen“ opakované pády konzole a pro nápravu nebylo nutné provádět obnovení továrního nastavení. Jednodušším řešením bylo smazání zprávy přes aplikaci PS Messages a následné obnovení databáze v nouzovém režimu.
 
Původní článek ze 14. 10. 2018: Stačí jedna textová zpráva a problém je na světě. Na diskuzním fóru Reddit se množí stížnosti majitelů PlayStationu 4 na novou hrozbu, která ohrožuje herní konzole od Sony. Všechny popisované příběhy mají velmi podobný scénář. Uživatel od neznámého odesílatele obdrží zprávu obsahující určité znaky, které ani konzole nezvládne zobrazit, místo nich se tedy zobrazí malé políčko s otazníkem. Výsledkem této na první pohled nevinné zprávy je ovšem chyba ovladače a zvukového výstupu, po které následuje nekonečná smyčka resetování a chybových hlášek.
 
 
Uživatelé popisují různé způsoby, jakými se jim podařilo problém vyřešit. V některých případech stačilo odstranit příslušnou zprávu pomocí mobilní aplikace PlayStation nebo prostřednictvím webového rozhraní, jindy bylo nutné provést obnovení továrního nastavení. V každém případě existuje snadný způsob, jak se této hrozbě poměrně spolehlivě vyhnout. Stačí v nastavení herní konzole přejít do správy účtu, kde v menu Nastavení soukromí aktivujete omezení přijatých zpráv pouze na své přátele (případně nikoho, čímž vypnete příjímání zpráv).
 
Ačkoliv zatím nemáme k dispozici žádné technické detaily o této hrozbě, patrně se jedná o podobnou chybu, která před pár lety přidělala starosti některým majitelům iPhonů. I v daném případě stačilo poslat ve zprávě určitou kombinaci znaků a bylo zaděláno na problém v iOS. Problém se opakoval začátkem letošního roku, kdy poslání záhadného odkazu způsobilo pád aplikace Zprávy. Sony se zatím k potížím s PS4 nevyjádřilo, ale snad po víkendu přijde s nějakým řešením, které by mohlo spočívat v softwarové aktualizaci.
 
Zdroj: Kotaku.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem
Crysis Remastered přišel po průtazích na trh letos pozdě v létě, alespoň ve verzi pro PC, a to chráněn notorický známým DRM Denuvo. Nyní unikl na web dokument, který ukazuje finanční stránku věci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech
AMD zítra odpoledne svolí k vypuštění nereferenčních Radeonů RX 6800 a RX 6800 XT na trh a nyní už se můžeme o den dříve podívat na jejich testy na rozdíl od nástupu prvních kousků. Jaké jsou a nabízí něco, co referenční verze nemají?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450 ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450
Společnost AMD představila svou funkci Smart Access Memory speciálně pro procesory Ryzen 5000, grafické karty Radeon RX 6000 a desky s čipsety série 500 a PCIe 4.0. Pak se ale ukázalo, že takové omezení není opodstatněné a nyní už jsme někde zcela jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil
Pro každého pravověrného zástupce PC Master Race je gamepad sprosté slovo, ovšem to nic nemění na tom, že na Steamu počet uživatelů hrajících právě s různými gamepady roste. Co k tomu říká Valve?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře