www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo

PlayStation 4 byl ohrožen škodlivou zprávou, Sony problém opravilo
, , aktualita
Uživatelé PlayStationu 4 si stěžovali na škodlivé textové zprávy, které mohly způsobit nestabilitu systému a opakované pády, které někdy vyřešilo až obnovení továrního nastavení. Patrně se jednalo o podobný problém, který v minulosti postihl iPhony. Doplněno.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno 17. 10. 2018: Sony po několika dnech oznámilo, že problém s nebezpečnými zprávami na PlayStationu 4 vyřešilo, takže se uživatelé nemusí obávat. Japonský výrobce se ovšem nepodělil s detaily, ať už o příčinách chyby nebo provedeném řešení. V každém případě podle dostupných informací nebyla vydána nová verze firmwaru, takže k záplatování došlo jiným způsobem. Sony také uvedlo, že škodlivá zpráva způsobila „jen“ opakované pády konzole a pro nápravu nebylo nutné provádět obnovení továrního nastavení. Jednodušším řešením bylo smazání zprávy přes aplikaci PS Messages a následné obnovení databáze v nouzovém režimu.
 
Původní článek ze 14. 10. 2018: Stačí jedna textová zpráva a problém je na světě. Na diskuzním fóru Reddit se množí stížnosti majitelů PlayStationu 4 na novou hrozbu, která ohrožuje herní konzole od Sony. Všechny popisované příběhy mají velmi podobný scénář. Uživatel od neznámého odesílatele obdrží zprávu obsahující určité znaky, které ani konzole nezvládne zobrazit, místo nich se tedy zobrazí malé políčko s otazníkem. Výsledkem této na první pohled nevinné zprávy je ovšem chyba ovladače a zvukového výstupu, po které následuje nekonečná smyčka resetování a chybových hlášek.
 
 
Uživatelé popisují různé způsoby, jakými se jim podařilo problém vyřešit. V některých případech stačilo odstranit příslušnou zprávu pomocí mobilní aplikace PlayStation nebo prostřednictvím webového rozhraní, jindy bylo nutné provést obnovení továrního nastavení. V každém případě existuje snadný způsob, jak se této hrozbě poměrně spolehlivě vyhnout. Stačí v nastavení herní konzole přejít do správy účtu, kde v menu Nastavení soukromí aktivujete omezení přijatých zpráv pouze na své přátele (případně nikoho, čímž vypnete příjímání zpráv).
 
Ačkoliv zatím nemáme k dispozici žádné technické detaily o této hrozbě, patrně se jedná o podobnou chybu, která před pár lety přidělala starosti některým majitelům iPhonů. I v daném případě stačilo poslat ve zprávě určitou kombinaci znaků a bylo zaděláno na problém v iOS. Problém se opakoval začátkem letošního roku, kdy poslání záhadného odkazu způsobilo pád aplikace Zprávy. Sony se zatím k potížím s PS4 nevyjádřilo, ale snad po víkendu přijde s nějakým řešením, které by mohlo spočívat v softwarové aktualizaci.
 
Zdroj: Kotaku.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek