www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit
, , aktualita
Nástupce konzolí PlayStation 4, a to již opravdu nová generace v podobě PlayStation 5, by měla dorazit do konce příštího roku. Analytik ale varuje, že nedostatek jistých komponent by mohla tento nástup ohrozit. 
K oblíbeným
reklama
Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute se věnoval posledním finančním výsledkům firmy Sony a pak také očekávané konzoli PlayStation 5, která nebude pouze výkonnější čtyřkou jako PS4 Pro. To znamená, že se tvůrci her už nebudou muset zabývat zpětnou kompatibilitou s původní PS4 a na hrách by to také mělo být vidět, respektive na jejich technické stránce. 
 
 
O jaké komponenty ale jde? V poslední době se mluví především o pamětech různého typu, ovšem brzy se očekává, že NAND Flash budou naopak značně převyšovat poptávku a nedostatek pamětí DRAM by už měl být ke konci příštího roku také zdárně vyřešen. Pro PlayStation 5 se pak očekává využití speciálního SoC založeného na architektuře Zen od AMD, takže to by mohl ohrozit leda tak nedostatek výrobních kapacit (nejspíše v TSMC), ale něco takového se nedá předvídat rok dopředu. 
 
Dle japonských výrobců elektroniky, konkrétně Murata Manufacturing a TDK, bude však nedostatek monolitických keramických kondenzátorů, a to kvůli rostoucí poptávce výrobců automobilů a také mobilních zařízení pro sítě 5G. Právě to by mohlo ohrozit výrobu velkých sérií hardwaru, mezi něž má PS5 rozhodně patřit. 
 
Však samotná společnost Sony nedávno oznámila, že konzolí PlayStation se prodalo cca 500 milionů, a to od představení první verze v roce 1994 a prodeje nové PS4 Pro na tom také nejsou špatně. Sony také potvrdilo, že celá generace PS4 už vstoupila do finální fáze svého životního cyklu. 
 
PlayStation 5 zatím nebyla oficiálně ohlášena či byť jen potvrzena. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek26 komentářů