www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit
, , aktualita
Nástupce konzolí PlayStation 4, a to již opravdu nová generace v podobě PlayStation 5, by měla dorazit do konce příštího roku. Analytik ale varuje, že nedostatek jistých komponent by mohla tento nástup ohrozit. 
K oblíbeným
reklama
Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute se věnoval posledním finančním výsledkům firmy Sony a pak také očekávané konzoli PlayStation 5, která nebude pouze výkonnější čtyřkou jako PS4 Pro. To znamená, že se tvůrci her už nebudou muset zabývat zpětnou kompatibilitou s původní PS4 a na hrách by to také mělo být vidět, respektive na jejich technické stránce. 
 
 
O jaké komponenty ale jde? V poslední době se mluví především o pamětech různého typu, ovšem brzy se očekává, že NAND Flash budou naopak značně převyšovat poptávku a nedostatek pamětí DRAM by už měl být ke konci příštího roku také zdárně vyřešen. Pro PlayStation 5 se pak očekává využití speciálního SoC založeného na architektuře Zen od AMD, takže to by mohl ohrozit leda tak nedostatek výrobních kapacit (nejspíše v TSMC), ale něco takového se nedá předvídat rok dopředu. 
 
Dle japonských výrobců elektroniky, konkrétně Murata Manufacturing a TDK, bude však nedostatek monolitických keramických kondenzátorů, a to kvůli rostoucí poptávce výrobců automobilů a také mobilních zařízení pro sítě 5G. Právě to by mohlo ohrozit výrobu velkých sérií hardwaru, mezi něž má PS5 rozhodně patřit. 
 
Však samotná společnost Sony nedávno oznámila, že konzolí PlayStation se prodalo cca 500 milionů, a to od představení první verze v roce 1994 a prodeje nové PS4 Pro na tom také nejsou špatně. Sony také potvrdilo, že celá generace PS4 už vstoupila do finální fáze svého životního cyklu. 
 
PlayStation 5 zatím nebyla oficiálně ohlášena či byť jen potvrzena. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek