www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit

PlayStation 5 se očekává koncem příštího roku, ale může se zpozdit
, , aktualita
Nástupce konzolí PlayStation 4, a to již opravdu nová generace v podobě PlayStation 5, by měla dorazit do konce příštího roku. Analytik ale varuje, že nedostatek jistých komponent by mohla tento nástup ohrozit. 
K oblíbeným
reklama
Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute se věnoval posledním finančním výsledkům firmy Sony a pak také očekávané konzoli PlayStation 5, která nebude pouze výkonnější čtyřkou jako PS4 Pro. To znamená, že se tvůrci her už nebudou muset zabývat zpětnou kompatibilitou s původní PS4 a na hrách by to také mělo být vidět, respektive na jejich technické stránce. 
 
 
O jaké komponenty ale jde? V poslední době se mluví především o pamětech různého typu, ovšem brzy se očekává, že NAND Flash budou naopak značně převyšovat poptávku a nedostatek pamětí DRAM by už měl být ke konci příštího roku také zdárně vyřešen. Pro PlayStation 5 se pak očekává využití speciálního SoC založeného na architektuře Zen od AMD, takže to by mohl ohrozit leda tak nedostatek výrobních kapacit (nejspíše v TSMC), ale něco takového se nedá předvídat rok dopředu. 
 
Dle japonských výrobců elektroniky, konkrétně Murata Manufacturing a TDK, bude však nedostatek monolitických keramických kondenzátorů, a to kvůli rostoucí poptávce výrobců automobilů a také mobilních zařízení pro sítě 5G. Právě to by mohlo ohrozit výrobu velkých sérií hardwaru, mezi něž má PS5 rozhodně patřit. 
 
Však samotná společnost Sony nedávno oznámila, že konzolí PlayStation se prodalo cca 500 milionů, a to od představení první verze v roce 1994 a prodeje nové PS4 Pro na tom také nejsou špatně. Sony také potvrdilo, že celá generace PS4 už vstoupila do finální fáze svého životního cyklu. 
 
PlayStation 5 zatím nebyla oficiálně ohlášena či byť jen potvrzena. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková