Aby společnost Airobotics ušetřila majitelům dronů práci s dálkovým řízením stroje a následnou péčí o zařízení, představila svůj dron, na kterém je vše kompletně automatizované. Dron zvládne samostatně vzlétnout i bezpečně přistát na vrchní straně své speciální "základny". V ní pak probíhají nutné procesy, jako je nabíjení či výměna vybavení. I to je zautomatizované pomocí malého robotického ramene.
Tento dron, který zvládne fungovat bez zásahu člověka, má najít své uplatnění jako bezpečnostní kontrola v průmyslových oblastech, uplatnit se má i při monitorování kvůli předcházení nehodám, nabídne totiž i termokameru. Hodit se bude i při vytváření 3D obrazu z pohledu zhora, tímto způsobem je možné snadno zjistit například množství skladovaného materiálu.

Takovýto dron je vybaven i náležitými bezpečnostními opatřeními, co se týče jeho samotného. Nechybí funkce návratu domů, plně autonomní letoun je schopen i nouzového přistání a v případě nejvyšší nouze je vybaven i malým padákem. Dron je také zařízen pro práci v nepříznivých podmínkách, takže je odolný proti povětrnostním vlivů a korozi.
Dron od Airobotics je schopný letět až s jedním kilogramem zátěže po dobu třiceti minut. Než začne svou misi, je ve své základně už plně připraven. A jakmile dostane zadaný úkol pomocí příkazového softwaru, základna se nahoře otevře a dron vyjede nahoru. Software má být také jednoduše ovladatelný, a protože si dron zvládne poradit sám, může být ovládání provozováno v podstatě odkudkoli.
Po splnění mise dron zase bezpečně přistane zpět na vrchní části otevřené základy a zajede dovnitř, kde se nabije, aby byl připraven na svou další akci. Ran Krauss, spoluzakladatel společnosti Airobotics, prohlásil: "Celou misi dronu je tak možné zajistit zmáčknutím tlačítka."
Zdroje: engadget.com, Airobotics