Plně autonomní dron si i sám dobije baterii

Plně autonomní dron si i sám dobije baterii
, , aktualita
Společnost Airobotics představila svůj dron, který se může chlubit zejména tím, že je plně autonomní a ke svému provozu nepotřebuje zásah člověka. Jediná věc, kterou musí lidé udělat, je zadat autonomnímu letounu úkol.
K oblíbeným
reklama
Drony mají široké spektrum využití, a to nejen na Zemi. Své uplatnění najdou při zkoumání jiných planet ve vesmíru, pro tento účel už NASA testuje svůj dron na expedici na Mars. Existuje už i dron, který dokáže unést člověka a dopravit ho na požadovanou destinaci. Bezpilotní letouny se také dají dobře využít na nejrůznější bezpečnostní monitorování například na obtížně dostupných místech v průmyslových areálech.

Aby společnost Airobotics ušetřila majitelům dronů práci s dálkovým řízením stroje a následnou péčí o zařízení, představila svůj dron, na kterém je vše kompletně automatizované. Dron zvládne samostatně vzlétnout i bezpečně přistát na vrchní straně své speciální "základny". V ní pak probíhají nutné procesy, jako je nabíjení či výměna vybavení. I to je zautomatizované pomocí malého robotického ramene.

Tento dron, který zvládne fungovat bez zásahu člověka, má najít své uplatnění jako bezpečnostní kontrola v průmyslových oblastech, uplatnit se má i při monitorování kvůli předcházení nehodám, nabídne totiž i termokameru. Hodit se bude i při vytváření 3D obrazu z pohledu zhora, tímto způsobem je možné snadno zjistit například množství skladovaného materiálu.

Takovýto dron je vybaven i náležitými bezpečnostními opatřeními, co se týče jeho samotného. Nechybí funkce návratu domů, plně autonomní letoun je schopen i nouzového přistání a v případě nejvyšší nouze je vybaven i malým padákem. Dron je také zařízen pro práci v nepříznivých podmínkách, takže je odolný proti povětrnostním vlivů a korozi.

Dron od Airobotics je schopný letět až s jedním kilogramem zátěže po dobu třiceti minut. Než začne svou misi, je ve své základně už plně připraven. A jakmile dostane zadaný úkol pomocí příkazového softwaru, základna se nahoře otevře a dron vyjede nahoru. Software má být také jednoduše ovladatelný, a protože si dron zvládne poradit sám, může být ovládání provozováno v podstatě odkudkoli.

Po splnění mise dron zase bezpečně přistane zpět na vrchní části otevřené základy a zajede dovnitř, kde se nabije, aby byl připraven na svou další akci. Ran Krauss, spoluzakladatel společnosti Airobotics, prohlásil: "Celou misi dronu je tak možné zajistit zmáčknutím tlačítka."

Zdroje: engadget.com, Airobotics
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek