www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery
, , aktualita
K méně známým produktům Applu patří řada routerů AirPort, která existuje více než patnáct let. Podle nepotvrzených informací se americký výrobce rozhodl jejich vývoj ukončit jen pár týdnů potom, co Apple oznámil, že končí se samostatnými monitory.
reklama
Apple se pravděpodobně snaží omezit některé své vedlejší aktivity, aby se mohl více soustředit na to podstatné, jako jsou Macbooky, iPhony, iPady a podobné produkty. Začátkem listopadu společnost oficiálně potvrdila spekulace, že končí s prodejem vlastních samostatných monitorů. Thunderbolt Display, který se za posledních pět let nedočkal žádné aktualizace, tedy nebude mít přímého nástupce. Čeká už se jen na doprodání skladových zásob. Náhradou k Macbookům mají být monitory LG UltraFine, které je možné objednat přímo ze stránek Applu. Řada Cinema Display přitom v tichosti skončila už před dvěma lety.

Kromě monitorů však Apple nejspíš zatrhne také výrobu routerů AirPort. Ty jsou ještě méně známým produktem jablečného výrobce, ačkoliv jsou v nabídce už od roku 1999. O čtyři roky později přibyl do nabídky AirPort Extreme, v roce 2004 AirPort Express a nakonec před osmi lety AirPort Time Capsule s integrovaným pevným diskem. Jenže routery už se řadu let nedočkaly aktualizace, model Express dokonce postrádá podporu standardu 802.11 ac. Nepříliš překvapivá je tedy informace, že Apple rozpustil tým zaměstnanců zabývající se routery AirPort. Pracovníci údajně nebyli propuštěni, ale zabývají se teď Apple TV a jinými produkty.

Žádných nových přírůstků do řady AirPort se tedy nejspíš v budoucnu nedočkáme. Apple s routery končí nedlouho poté, co se do tohoto segmentu pustil Google (v říjnu představil model Google Wifi). Není ovšem ničím překvapivým, že se Apple zbavuje těch částí firmy, které nejsou tak důležité. Podobnou restrukturalizaci, ale ještě ve větším měřítku, provádí Samsung. Před pár měsíci se zbavil divize tiskáren, nyní údajně uvažuje o prodání PC divize Lenovu.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář