www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery
, , aktualita
K méně známým produktům Applu patří řada routerů AirPort, která existuje více než patnáct let. Podle nepotvrzených informací se americký výrobce rozhodl jejich vývoj ukončit jen pár týdnů potom, co Apple oznámil, že končí se samostatnými monitory.
reklama
Apple se pravděpodobně snaží omezit některé své vedlejší aktivity, aby se mohl více soustředit na to podstatné, jako jsou Macbooky, iPhony, iPady a podobné produkty. Začátkem listopadu společnost oficiálně potvrdila spekulace, že končí s prodejem vlastních samostatných monitorů. Thunderbolt Display, který se za posledních pět let nedočkal žádné aktualizace, tedy nebude mít přímého nástupce. Čeká už se jen na doprodání skladových zásob. Náhradou k Macbookům mají být monitory LG UltraFine, které je možné objednat přímo ze stránek Applu. Řada Cinema Display přitom v tichosti skončila už před dvěma lety.

Kromě monitorů však Apple nejspíš zatrhne také výrobu routerů AirPort. Ty jsou ještě méně známým produktem jablečného výrobce, ačkoliv jsou v nabídce už od roku 1999. O čtyři roky později přibyl do nabídky AirPort Extreme, v roce 2004 AirPort Express a nakonec před osmi lety AirPort Time Capsule s integrovaným pevným diskem. Jenže routery už se řadu let nedočkaly aktualizace, model Express dokonce postrádá podporu standardu 802.11 ac. Nepříliš překvapivá je tedy informace, že Apple rozpustil tým zaměstnanců zabývající se routery AirPort. Pracovníci údajně nebyli propuštěni, ale zabývají se teď Apple TV a jinými produkty.

Žádných nových přírůstků do řady AirPort se tedy nejspíš v budoucnu nedočkáme. Apple s routery končí nedlouho poté, co se do tohoto segmentu pustil Google (v říjnu představil model Google Wifi). Není ovšem ničím překvapivým, že se Apple zbavuje těch částí firmy, které nejsou tak důležité. Podobnou restrukturalizaci, ale ještě ve větším měřítku, provádí Samsung. Před pár měsíci se zbavil divize tiskáren, nyní údajně uvažuje o prodání PC divize Lenovu.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů