www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery
, , aktualita
K méně známým produktům Applu patří řada routerů AirPort, která existuje více než patnáct let. Podle nepotvrzených informací se americký výrobce rozhodl jejich vývoj ukončit jen pár týdnů potom, co Apple oznámil, že končí se samostatnými monitory.
reklama
Apple se pravděpodobně snaží omezit některé své vedlejší aktivity, aby se mohl více soustředit na to podstatné, jako jsou Macbooky, iPhony, iPady a podobné produkty. Začátkem listopadu společnost oficiálně potvrdila spekulace, že končí s prodejem vlastních samostatných monitorů. Thunderbolt Display, který se za posledních pět let nedočkal žádné aktualizace, tedy nebude mít přímého nástupce. Čeká už se jen na doprodání skladových zásob. Náhradou k Macbookům mají být monitory LG UltraFine, které je možné objednat přímo ze stránek Applu. Řada Cinema Display přitom v tichosti skončila už před dvěma lety.

Kromě monitorů však Apple nejspíš zatrhne také výrobu routerů AirPort. Ty jsou ještě méně známým produktem jablečného výrobce, ačkoliv jsou v nabídce už od roku 1999. O čtyři roky později přibyl do nabídky AirPort Extreme, v roce 2004 AirPort Express a nakonec před osmi lety AirPort Time Capsule s integrovaným pevným diskem. Jenže routery už se řadu let nedočkaly aktualizace, model Express dokonce postrádá podporu standardu 802.11 ac. Nepříliš překvapivá je tedy informace, že Apple rozpustil tým zaměstnanců zabývající se routery AirPort. Pracovníci údajně nebyli propuštěni, ale zabývají se teď Apple TV a jinými produkty.

Žádných nových přírůstků do řady AirPort se tedy nejspíš v budoucnu nedočkáme. Apple s routery končí nedlouho poté, co se do tohoto segmentu pustil Google (v říjnu představil model Google Wifi). Není ovšem ničím překvapivým, že se Apple zbavuje těch částí firmy, které nejsou tak důležité. Podobnou restrukturalizaci, ale ještě ve větším měřítku, provádí Samsung. Před pár měsíci se zbavil divize tiskáren, nyní údajně uvažuje o prodání PC divize Lenovu.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář