www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery

Po monitorech skončí Apple také s Wi-Fi routery
, , aktualita
K méně známým produktům Applu patří řada routerů AirPort, která existuje více než patnáct let. Podle nepotvrzených informací se americký výrobce rozhodl jejich vývoj ukončit jen pár týdnů potom, co Apple oznámil, že končí se samostatnými monitory.
reklama
Apple se pravděpodobně snaží omezit některé své vedlejší aktivity, aby se mohl více soustředit na to podstatné, jako jsou Macbooky, iPhony, iPady a podobné produkty. Začátkem listopadu společnost oficiálně potvrdila spekulace, že končí s prodejem vlastních samostatných monitorů. Thunderbolt Display, který se za posledních pět let nedočkal žádné aktualizace, tedy nebude mít přímého nástupce. Čeká už se jen na doprodání skladových zásob. Náhradou k Macbookům mají být monitory LG UltraFine, které je možné objednat přímo ze stránek Applu. Řada Cinema Display přitom v tichosti skončila už před dvěma lety.

Kromě monitorů však Apple nejspíš zatrhne také výrobu routerů AirPort. Ty jsou ještě méně známým produktem jablečného výrobce, ačkoliv jsou v nabídce už od roku 1999. O čtyři roky později přibyl do nabídky AirPort Extreme, v roce 2004 AirPort Express a nakonec před osmi lety AirPort Time Capsule s integrovaným pevným diskem. Jenže routery už se řadu let nedočkaly aktualizace, model Express dokonce postrádá podporu standardu 802.11 ac. Nepříliš překvapivá je tedy informace, že Apple rozpustil tým zaměstnanců zabývající se routery AirPort. Pracovníci údajně nebyli propuštěni, ale zabývají se teď Apple TV a jinými produkty.

Žádných nových přírůstků do řady AirPort se tedy nejspíš v budoucnu nedočkáme. Apple s routery končí nedlouho poté, co se do tohoto segmentu pustil Google (v říjnu představil model Google Wifi). Není ovšem ničím překvapivým, že se Apple zbavuje těch částí firmy, které nejsou tak důležité. Podobnou restrukturalizaci, ale ještě ve větším měřítku, provádí Samsung. Před pár měsíci se zbavil divize tiskáren, nyní údajně uvažuje o prodání PC divize Lenovu.

Zdroj: Appleinsider.com
reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář