reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Pod pokličkou počítačů vozů Tesla: pouze Zen+, ovšem s RDNA 2

, , aktualita
Pod pokličkou počítačů vozů Tesla: pouze Zen+, ovšem s RDNA 2
Zhruba půl roku poté, co Tesla oznámila, že své vozy vybavuje novými počítačovými systémy, byl jeden z nich konečně rozebrán. Podívat se na něj můžeme na kanálu Ingineerix, takže co se do aut firmy Tesla montuje?
Pod pokličkou počítačů vozů Tesla: pouze Zen+, ovšem s RDNA 2
YouTube kanál Ingineerix dostal do rukou samotný palubní počítač vozů Tesla, čili Tesla Car Computer, který byl v nové verzi představen už téměř před půl rokem, takže řadu měsíců trvalo, než se jeho vzorek dostal k někomu, kdo jej mohl rozebrat a ukázat veřejnosti. 
 
 
Spekulovalo se přitom, že tento systém už bude založen alespoň na čipech využívajících jádra Zen 2, ale jak se ukázalo, jde o druhou generaci této mikroarchitektury, čili Zen+. Konkrétněji tu pak máme Ryzen Embedded s TDP 45 W s jinak neznámým označením SKU “YE180FC3T4MFG”. 
 
 
Dle zdroje je použité APU vybaveno čtyřmi jádry Zen+, každé s 512 kB L2 cache a 4 MB sdílené L3 cache a zřejmě bude spadat do generace Picasso. Jenomže grafický výkon tu zajistí něco jiného, a sice samostatná karta založená na GPU Navi 23 s označením "215-130000026". 
 
 
Grafický systém je tak mnohem modernější než samotné APU a pravděpodobně by mělo jít o GPU vybavené 28 CU, čili 1792 Stream procesory, ovšem s velice slušným taktem 2,8 GHz. Ten je odhadován na základě informací od Elona Muska, který se pochlubil, že nový počítačový systém v Teslách nabízí velice podobný výkon jako dnešní herní konzole, a sice kolem 10 TFLOPS. Samotná procesorová jádra by pak měla pracovat na taktu až 3,8 GHz.
 
Dále se můžeme dozvědět, že systém je vybaven Wi-Fi/Bluetooth modulem LG Innotek ATC5CPC001, využívá modem Quectel AG525R-GL, ethernetový Realtek RTL9068ABD a také dvě DSP (ADSP-SC587W SHARC+ Dual Core DSP a D21584 SHARC+ Dual Core DSP).  


reklama
reklama
reklama