www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat
, , aktualita
Společnost Net Applications se nedávno podělila s čísly za červenec 2019, které se týkají rozšířenosti operačních systémů Windows. Nepřekvapivě zde vynikl především vztah mezi Windows 10 a 7. 
K oblíbeným
reklama
Průzkumů firmy Net Applications s ohledem na systémy Microsoftu využíváme často, nyní přišel čas se podívat na další, který je velice čerstvý. Nová čísla ukazují vývoj obliby Windows 7 a Windows 10 až do konce července tohoto roku a ukazují, že po nesmělém přelomu loňského roku na letošní se nůžky mezi oběma systémy už definitivně rozevřely. 
 
 
Ještě v únoru to možná vypadalo, že Windows 7 by mohly svou ztracenou pozici nejrozšířenějšího systému Microsoftu dobýt zpět, ale pak už se ukázalo, že tomu tak nebude. Ostatně Microsoft se začal opět aktivně zasazovat o to, aby uživatelé se odhodlali k přechodu na novější systém. Opět se jim totiž začaly ukazovat nabídky i s upozorněním, že i rozšířená podpora systému Windows 7 v dohledné době skončí. A právě dle toho můžeme bezpečně soudit, že Windows 7 svůj comeback opravdu neprožijí.
 
 
Jejich rozšířená podpora skončí už za necelého půl roku, konkrétně 14. ledna a lze očekávat, že Microsoft v tom bude nekompromisní. Podniky si budou moci ještě pár let podpory zaplatit, ale jednotlivci budou mít smůlu a buď přejdou na jiný systém, nebo se budou muset smířit s tím, že zůstanou i bez bezpečnostních aktualizací. 
 
Během července tak obliba systému Windows 7 prudce poklesla a dostala se na 31,8 % v porovnání se 48,9 % ve prospěch Windows 10. Zbytek tvoří ostatní operační systémy, jejichž podíly tak jsou oproti sedmičkám a desítkám velice malé. 
 
Server ComputerWorld ovšem odhaduje, že až přijde konec podpory Windows 7, ty budou mít stále přibližně 30procentní podíl (podobné to bylo s Windows XP) a je pravděpodobné, že poté se objeví některé dosud veřejně neznámé chyby či exploity a na další se bezpochyby ještě přijde. Můžeme ale také očekávat, že v případě těch nejzávažnějších Microsoft i tak bude výjimečně reagovat a nabídne záplaty. Pravidelné aktualizace to ale už nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek