www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat
, , aktualita
Společnost Net Applications se nedávno podělila s čísly za červenec 2019, které se týkají rozšířenosti operačních systémů Windows. Nepřekvapivě zde vynikl především vztah mezi Windows 10 a 7. 
K oblíbeným
reklama
Průzkumů firmy Net Applications s ohledem na systémy Microsoftu využíváme často, nyní přišel čas se podívat na další, který je velice čerstvý. Nová čísla ukazují vývoj obliby Windows 7 a Windows 10 až do konce července tohoto roku a ukazují, že po nesmělém přelomu loňského roku na letošní se nůžky mezi oběma systémy už definitivně rozevřely. 
 
 
Ještě v únoru to možná vypadalo, že Windows 7 by mohly svou ztracenou pozici nejrozšířenějšího systému Microsoftu dobýt zpět, ale pak už se ukázalo, že tomu tak nebude. Ostatně Microsoft se začal opět aktivně zasazovat o to, aby uživatelé se odhodlali k přechodu na novější systém. Opět se jim totiž začaly ukazovat nabídky i s upozorněním, že i rozšířená podpora systému Windows 7 v dohledné době skončí. A právě dle toho můžeme bezpečně soudit, že Windows 7 svůj comeback opravdu neprožijí.
 
 
Jejich rozšířená podpora skončí už za necelého půl roku, konkrétně 14. ledna a lze očekávat, že Microsoft v tom bude nekompromisní. Podniky si budou moci ještě pár let podpory zaplatit, ale jednotlivci budou mít smůlu a buď přejdou na jiný systém, nebo se budou muset smířit s tím, že zůstanou i bez bezpečnostních aktualizací. 
 
Během července tak obliba systému Windows 7 prudce poklesla a dostala se na 31,8 % v porovnání se 48,9 % ve prospěch Windows 10. Zbytek tvoří ostatní operační systémy, jejichž podíly tak jsou oproti sedmičkám a desítkám velice malé. 
 
Server ComputerWorld ovšem odhaduje, že až přijde konec podpory Windows 7, ty budou mít stále přibližně 30procentní podíl (podobné to bylo s Windows XP) a je pravděpodobné, že poté se objeví některé dosud veřejně neznámé chyby či exploity a na další se bezpochyby ještě přijde. Můžeme ale také očekávat, že v případě těch nejzávažnějších Microsoft i tak bude výjimečně reagovat a nabídne záplaty. Pravidelné aktualizace to ale už nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů