www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat

Podíl Windows 7 na trhu začal výrazně klesat
, , aktualita
Společnost Net Applications se nedávno podělila s čísly za červenec 2019, které se týkají rozšířenosti operačních systémů Windows. Nepřekvapivě zde vynikl především vztah mezi Windows 10 a 7. 
K oblíbeným
reklama
Průzkumů firmy Net Applications s ohledem na systémy Microsoftu využíváme často, nyní přišel čas se podívat na další, který je velice čerstvý. Nová čísla ukazují vývoj obliby Windows 7 a Windows 10 až do konce července tohoto roku a ukazují, že po nesmělém přelomu loňského roku na letošní se nůžky mezi oběma systémy už definitivně rozevřely. 
 
 
Ještě v únoru to možná vypadalo, že Windows 7 by mohly svou ztracenou pozici nejrozšířenějšího systému Microsoftu dobýt zpět, ale pak už se ukázalo, že tomu tak nebude. Ostatně Microsoft se začal opět aktivně zasazovat o to, aby uživatelé se odhodlali k přechodu na novější systém. Opět se jim totiž začaly ukazovat nabídky i s upozorněním, že i rozšířená podpora systému Windows 7 v dohledné době skončí. A právě dle toho můžeme bezpečně soudit, že Windows 7 svůj comeback opravdu neprožijí.
 
 
Jejich rozšířená podpora skončí už za necelého půl roku, konkrétně 14. ledna a lze očekávat, že Microsoft v tom bude nekompromisní. Podniky si budou moci ještě pár let podpory zaplatit, ale jednotlivci budou mít smůlu a buď přejdou na jiný systém, nebo se budou muset smířit s tím, že zůstanou i bez bezpečnostních aktualizací. 
 
Během července tak obliba systému Windows 7 prudce poklesla a dostala se na 31,8 % v porovnání se 48,9 % ve prospěch Windows 10. Zbytek tvoří ostatní operační systémy, jejichž podíly tak jsou oproti sedmičkám a desítkám velice malé. 
 
Server ComputerWorld ovšem odhaduje, že až přijde konec podpory Windows 7, ty budou mít stále přibližně 30procentní podíl (podobné to bylo s Windows XP) a je pravděpodobné, že poté se objeví některé dosud veřejně neznámé chyby či exploity a na další se bezpochyby ještě přijde. Můžeme ale také očekávat, že v případě těch nejzávažnějších Microsoft i tak bude výjimečně reagovat a nabídne záplaty. Pravidelné aktualizace to ale už nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář