reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Polovodičová divize Samsungu má nového šéfa kvůli problémům se 4nm procesem

, , aktualita
Polovodičová divize Samsungu má nového šéfa kvůli problémům se 4nm procesem
Společnost Samsung má velké problémy s výtěžností svého 4nm procesu, který stál i za ztrátou významných partnerů. Potíže stály hlavu dosavadního šéfa polovodičové divize, který byl nahrazen.
Polovodičová divize Samsungu má nového šéfa kvůli problémům se 4nm procesem
Samsung je jedním z největších výrobců čipů, nicméně v poslední době se mu až tak moc nedaří. Spolu s TSMC je sice na špičce v pokročilých výrobních technologiích, přesto se spousta klientů obrací na jeho rivala a korejská společnost ztrácí některé své partnery. Např. Qualcomm si nechává vyrábět procesor Snapdragon 8 Plus Gen 1 právě u TSMC, za čímž stojí problémy Samsungu s výtěžností jeho 4nm procesu. Zatímco TSMC se má s výtěžností údajně pohybovat okolo 70 %, Samsung byl nedávno jen na 35 %, a i když se toto číslo zvyšuje, na rivala to nestačí.
 
Samsung
ilustrační obrázek, autor: Nan Palmero, CC BY 2.0, přes Flickr
 
Dosavadního šéfa této divize to tak stálo jeho místo a na něj byl dosazen Song Jae-hyuk, který byl doposud viceprezidentem a vedoucím oddělení vývoj flash pamětí. V důsledku toho se vyměnilo ještě několik dalších pozic, od kterých si Samsung slibuje zlepšení situace a jistě doufá, že výrobní proces 3nm GAA už na tom bude lépe. Bohužel prozatím je tomu naopak, je ještě horší než nynější 4nm výroba (v dubnu se hovořilo o výtěžnosti mezi 10 až 20 %.
 


reklama
reklama
reklama