Registrace: 18.9.2003
Komentářů: 216, score 1.3 | Svět mobilně: 28/0.9 | Digimanie: 3/1.0 | TV Freak: 2/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 30.9.2019 s hodnocením +9:
Tak Google se drží toho, že pokud nezaplatí, tak nesmí zobrazovat cizí obsah. On tedy říká fajn, platit nechci, tak to prostě nezobrazím.
A vydavatelé to zjevně pochopili tak, že Google si musí ten obsah kupovat ... prostě musí a basta. Naprosto mne zaráží, jak ti vydavatelé vůbec nepochopili, že Google jim doposud dělal obrovskou službu zdarma a nemá jediný důvod jim za to ještě platit. Teď budou teprve plakat nad výdělkem a patří jim to. Přeju jim to.
Komentář z 13.6.2018 s hodnocením +8:
Tak on Intel podle mne počítal s tím, že touto dobou pojedou už 2. možná 3. rok na 10nm procesu a pak by samozřejmě ta vícejádra mohla vypadat jinak. Jak po stránce velikosti toho monolitu, tak po stránce provozních vlastností, tedy frekvencí a spotřeby.
Nikdo nečekal, že Intel, který měl ve výrobních procesech takový náskok doslova do písmene zamrzne na 14nm procesu. Ten jakkoli může být dobrý a odladěný, tak prostě s narůstajícím počtem jader mu dochází dech.
Plus samozřejmě AMD se trefilo černého, když dokázalo na jedné straně vymyslet ­"lego­" procesor, kde základem je CCX se 4 jádry a vlastní L3 cache, z něj skládají 8 jádrový modul Zeppelin a na straně druhé mají sběrnici, se kterou do dokážou propojit až do komplexu 4 plně funkčních Zeppelinů. Nyní v podstatě stačí, kdy AMD přifoukne CCX o 2 nebo 4 jádra a celá produkční řada se posune o level nahoru. Zatímco Intel dělá celou řadu monolitů a každý musí odladit zvlášť.
Následující dva až tři roky by mělo AMD náležitě využít, než se Intel probere. Doufám, že to neskončí jako v době A64, kdy AMD Intel celkem slušně zaskočilo a následně usnulo.
Komentář z 8.6.2018 s hodnocením +8:
Uvidíme, jak se to bude tradičním bojovníkům s CO2 líbit. Zatím prosazovali především opatření, na kterých se dalo díky dotacím vydělat ... viz. solární baroni u nás. Tohle by znamenalo, že jsme schopni vytvořit systém, kde na jedné straně spalujeme uhlovodíky abychom lokálně získali energii a vyprodukovali CO2 a na druhé straně spotřebujeme CO2 na produkci uhlovodíků.

Respektive by to mohlo znamenat konec nadějí pro vodík, protože za prvé uhlovodíky jsou podstatně lepší forma skladování energie než vodík, jejich skladování ani přeprava nevyžaduje speciální opatření jako v případě vodíku a kompletní infrastruktura pro skladování a transport uhlovodíků již existuje.

Navíc by to mohlo řešit i problém, kdy jsou oblasti, které se skvěle hodí pro provoz solárních elektráren, ale místo spotřeby této energie je příliš daleko. Teď by bylo možné postavit solární farmu a s ní napájet toto zařízení, které by z CO2 ve vzduchu produkovalo uhlovodíky. Osobně v tom vidím celkem velký potenciál. Mnohem větší než ve vodíku a větší než v elektromobilech. Protože by to zapadlo do současně infrastruktury postavené kolem fosilních paliv a výhledově by se tak dala zastropovat hladina CO2 v ovzduší.

V podstatě tak konečně kopírujeme přírodu, protože co dělá fotosyntéza ... vezme sluneční energii a pomocí vody a CO2 ji uloží do formy uhlovodíku. Zde se nabízí analogický proces, vemte solární energii a pomocí CO2 ji uložte do formy uhlovodíku. A pokud chcete lekci z efektivity, vždy se můžete podívat do přírody.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 10.6.2019 s hodnocením -6:
No vzhledem k tomu, že i 8C­/16T model na podobných frekvencích má 105W TDP, tak 16C­/32T model už bude podle mne s nároky na spotřebu někde úplně jinde. Tedy rozhodně bude možné fyzicky udělat 16C­/32T model. Ale bál bych se spotřeby, respektive schopnosti desky to uživit ... což bude limitovat výslednou frekvenci. Plus samozřejmě by takový model za cenu pro AM4 platformu mohl nepěkně kanibalizovat vyšší segment nabídky AMD.
Komentář z 29.7.2020 s hodnocením -4:
Rád bych se s Vámi pustil do polemiky, ale osobě bez základní slušnosti, která automaticky začne po soudružsku tykat, nedám více jak Werichovo půl minutu. Případně si dostudujte.
Komentář z 17.1.2019 s hodnocením -4:
Takže v podstatě takový zabiják současných Polaris derivátů AMD.