PowerColor představuje ITX verzi Radeonu RX 5700

PowerColor představuje ITX verzi Radeonu RX 5700
, , aktualita
Společnost PowerColor si připravila zajímavou verzi nového Radeonu RX 5700. Postavila jej na zkráceném PCB pro ITX formát počítačů, takže má na délku pouhých 175 milimetrů. Chlazení se navíc zapíná až po dosažení 60 °C.
K oblíbeným
reklama
Grafické karty s čipy AMD Radeon RX 5700 se postupně dostávají na trh a představují se další nové a nové varianty. Jednu z nich má na svědomí i společnost PowerColor, která představuje variantu pro ITX formát. Výsledkem jsou tak rozměry pouhých 175×110×40 mm a o napájení se tu vedle PCIe slotu stará 8pinový konektor. Malé rozměry si vyžádaly také menší chladič s jedním ventilátorem, takže asi nelze čekat vysoce nadprůměrný chladicí účinek a možnost vysokého taktování. Přesto by karta měla být tichá a v případě, že teplota čipu nedosahuje 60 °C, karta se chladí pasivně. Chlazení pomáhá i čtveřice 6mm heat-pipe.
 
PowerColor Radeon RX 5700 ITX
 
Jinak jde o vcelku standardní Radeon RX 5700. Má 2304 stream procesorů, přičemž základní takt činí 1465 MHz, Game Clock je 1625 MHz a Boost Clock pak 1725 MHz. Máme tu 14Gbps paměti GDDR6, které pak na 256bitové sběrnici dávají propustnost 448 GB/s. Jejich kapacita činí 8 GB. Grafická karta využívá rozhraní PCI-Express x16 4.0 a nabídne jeden HDMI 2.0b a dva Display Port 1.4 výstupy. Pokud byste si chtěli takovou kartu koupit, zatím asi moc neuspějete, neboť je prozatím dostupná exkluzivně jen pro japonský trh.
 
PowerColor Radeon RX 5700 ITX
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek