www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pozor na ovladače NVIDIA 397.31 WHQL, způsobují zacyklený reboot

Pozor na ovladače NVIDIA 397.31 WHQL, způsobují zacyklený reboot
, , aktualita
NVIDIA včera zveřejnila nové ovladače GeForce Game Ready verze 397.31 WHQL, kterým bychom se měli spíše vyhnout. Přichází totiž zprávy, že nutí uživatele neustále rebootovat počítač.
K oblíbeným
reklama
GeForce Game Ready Driver 397.31 WHQL tak přišly jako obvykle s informacemi o tom, pro jaké nejnovější herní tituly jsou optimalizovány. V tomto případě to jsou hry BattleTech a Frostpunk, přičemž uživatelé natěšení na extra výkon se mohli dočkat spíše toho, že jejich počítač odmítal ovladače do systému Windows nainstalovat a neustále vyžadoval restart. Z toho by ale měla být poměrně snadná cesta ven, a sice odinstalování ovladačů a vyčištění systému od nich a instalace starší verze. 
 
 
Dle problémů zveřejněných uživateli na podpůrných fórech NVIDIA GeForce měla potíže řada lidí, které zarazil už ten fakt, že ovladače při své instalaci vyžadovaly restart operačního systému, což není zrovna obvyklé. Poté se ale neobjevilo žádné info o grafické kartě a vyskakovací okno si vyžádalo nucený reinstal obvladačů, což se pak ale neustále opakuje. 
 
Někdy přitom nepomáhá obvyklé odinstalování ovladačů a je nutné použít utilitu Display Driver Uninstaller pro dokonalé vyčištění systému před tím, než si stáhneme starší verzi 391.35. Odinstalování ovladačů je také vhodné dělat v nouzovém režimu. 
 
Vypadá to také, že tímto problémem jsou postiženi především majitelé karet GeForce GTX 1060, což není zrovna povzbudivé vzhledem k tomu, že jde o nejpopulárnější karty aktuální generace. Doufejme, že NVIDIA tento problém brzy vyřeší a poskytne novou verzi ovladačů. Prozatím je ale řešení jedno jediné, a sice neinstalovat nové ovladače, a to zvláště na systémech s GTX 1060. A že tento problém se v oficiálních kruzích za už celkem dlouhou řadu hodin od zveřejnění nových ovladačů nerozšířil, to je patrné i z české tiskové zprávy, která přišla akorát dnes odpoledne s upozorněním na nové ovladače. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek