www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický
, , aktualita
Procesory AMD Ryzen z řad APU Raven Ridge jsou určeny pro stávající základní desky s AM4, z čehož však koukají v některých případech problémy. Je totiž nutné se ujistit, že je k dispozici aktuální BIOS, což nezkušeným uživatelům může způsobit velké potíže.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD k tomu vydala prohlášení s několika doporučeními, co mohou uživatelé dělat v případě, že si koupí APU Ryzen "Raven Ridge" a k dispozici mají desku vybavenou starším BIOSem, která s daným APU nebootuje, respektive ani neproběhne POST a otevření nastavení BIOSu. V takovém případě, pokud není k dispozici starší procesor Ryzen, obvykle není cesta k aktualizaci BIOSu vlastními silami. 
 
 
AMD už dříve uvedla, že kompatibilní desky by měly být označovány následujícím štítkem, takže zákazník bude mít jistotu, že ta bude s Raven Ridge fungovat. Ovšem celkově samozřejmě nemůže zaručit, že si z obchodu neodneseme novou desku, která bude ještě ze starších zásob a nový BIOS mít nebude, což někteří zákazníci nemusí odhalit. Takoví pak budou překvapeni, že si koupili sestavu, která jim nebude fungovat a neumožní ani aktualizovat BIOS. 
 
 
Server Tech Report si to ověřil, když využil desku Gigabyte AB350-Gaming 3 s původním BIOSem, na níž s Ryzen APU neproběhl právě ani POST (Power On Self Test), což je základní předpoklad toho, aby se vůbec mohlo otevřít nastavení BIOSu, v němž lze jeho verzi aktualizovat. Některé desky přitom podporují možnost aktualizace BIOSu i bez nainstalovaného CPU či GPU, ale ne všechny. 
 
Pokud se něco takového stane a my nemáme k dispozici jiný procesor, který by fungoval, AMD doporučujese obrátit na prodejce, zda nám BIOS neaktualizuje. Pokud to nebude možné, pak se můžeme obrátit přímo na lokálního zástupce výrobce desky. A jestli selže i tato možnost, pak AMD zdarma nabízí speciální boot kity v rámci záruky. Na příslušném webu se ale musíte zaregistrovat a vyplnit příslušné formuláře a do kolonky pro popis daného problému je třeba vepsat text: Boot kit Required.
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková