www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický
, , aktualita
Procesory AMD Ryzen z řad APU Raven Ridge jsou určeny pro stávající základní desky s AM4, z čehož však koukají v některých případech problémy. Je totiž nutné se ujistit, že je k dispozici aktuální BIOS, což nezkušeným uživatelům může způsobit velké potíže.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD k tomu vydala prohlášení s několika doporučeními, co mohou uživatelé dělat v případě, že si koupí APU Ryzen "Raven Ridge" a k dispozici mají desku vybavenou starším BIOSem, která s daným APU nebootuje, respektive ani neproběhne POST a otevření nastavení BIOSu. V takovém případě, pokud není k dispozici starší procesor Ryzen, obvykle není cesta k aktualizaci BIOSu vlastními silami. 
 
 
AMD už dříve uvedla, že kompatibilní desky by měly být označovány následujícím štítkem, takže zákazník bude mít jistotu, že ta bude s Raven Ridge fungovat. Ovšem celkově samozřejmě nemůže zaručit, že si z obchodu neodneseme novou desku, která bude ještě ze starších zásob a nový BIOS mít nebude, což někteří zákazníci nemusí odhalit. Takoví pak budou překvapeni, že si koupili sestavu, která jim nebude fungovat a neumožní ani aktualizovat BIOS. 
 
 
Server Tech Report si to ověřil, když využil desku Gigabyte AB350-Gaming 3 s původním BIOSem, na níž s Ryzen APU neproběhl právě ani POST (Power On Self Test), což je základní předpoklad toho, aby se vůbec mohlo otevřít nastavení BIOSu, v němž lze jeho verzi aktualizovat. Některé desky přitom podporují možnost aktualizace BIOSu i bez nainstalovaného CPU či GPU, ale ne všechny. 
 
Pokud se něco takového stane a my nemáme k dispozici jiný procesor, který by fungoval, AMD doporučujese obrátit na prodejce, zda nám BIOS neaktualizuje. Pokud to nebude možné, pak se můžeme obrátit přímo na lokálního zástupce výrobce desky. A jestli selže i tato možnost, pak AMD zdarma nabízí speciální boot kity v rámci záruky. Na příslušném webu se ale musíte zaregistrovat a vyplnit příslušné formuláře a do kolonky pro popis daného problému je třeba vepsat text: Boot kit Required.
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře