www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický

Pozor na starší desky s APU Ryzen, update BIOSu může být problematický
, , aktualita
Procesory AMD Ryzen z řad APU Raven Ridge jsou určeny pro stávající základní desky s AM4, z čehož však koukají v některých případech problémy. Je totiž nutné se ujistit, že je k dispozici aktuální BIOS, což nezkušeným uživatelům může způsobit velké potíže.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD k tomu vydala prohlášení s několika doporučeními, co mohou uživatelé dělat v případě, že si koupí APU Ryzen "Raven Ridge" a k dispozici mají desku vybavenou starším BIOSem, která s daným APU nebootuje, respektive ani neproběhne POST a otevření nastavení BIOSu. V takovém případě, pokud není k dispozici starší procesor Ryzen, obvykle není cesta k aktualizaci BIOSu vlastními silami. 
 
 
AMD už dříve uvedla, že kompatibilní desky by měly být označovány následujícím štítkem, takže zákazník bude mít jistotu, že ta bude s Raven Ridge fungovat. Ovšem celkově samozřejmě nemůže zaručit, že si z obchodu neodneseme novou desku, která bude ještě ze starších zásob a nový BIOS mít nebude, což někteří zákazníci nemusí odhalit. Takoví pak budou překvapeni, že si koupili sestavu, která jim nebude fungovat a neumožní ani aktualizovat BIOS. 
 
 
Server Tech Report si to ověřil, když využil desku Gigabyte AB350-Gaming 3 s původním BIOSem, na níž s Ryzen APU neproběhl právě ani POST (Power On Self Test), což je základní předpoklad toho, aby se vůbec mohlo otevřít nastavení BIOSu, v němž lze jeho verzi aktualizovat. Některé desky přitom podporují možnost aktualizace BIOSu i bez nainstalovaného CPU či GPU, ale ne všechny. 
 
Pokud se něco takového stane a my nemáme k dispozici jiný procesor, který by fungoval, AMD doporučujese obrátit na prodejce, zda nám BIOS neaktualizuje. Pokud to nebude možné, pak se můžeme obrátit přímo na lokálního zástupce výrobce desky. A jestli selže i tato možnost, pak AMD zdarma nabízí speciální boot kity v rámci záruky. Na příslušném webu se ale musíte zaregistrovat a vyplnit příslušné formuláře a do kolonky pro popis daného problému je třeba vepsat text: Boot kit Required.
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek