www.svethardware.cz
>
>
>
>

Představí AMD už dnes nové Radeony s RDNA 2?

Představí AMD už dnes nové Radeony s RDNA 2?
, , aktualita
Když NVIDIA před měsícem spustila "ultimátní odpočet", bylo už jasné, že ten povede k představení nových grafických karet GeForce. AMD by ale mohlo v tomto ohledu překvapit představením svých Radeonů už dnes či zítra.
K oblíbeným
reklama
Jak to můžeme vědět? Vědět ne, ale tušit dle toho, co dnes po půl třetí ráno našeho času zveřejnil Frank Azor, Chief Architect of Gaming Solutions & Marketing ve firmě AMD. Ten prostě jen na Twitteru uvedl část textu známé písně Tomorrow.
 
 
Nemůžeme si být jistí jednak tím, zda má jít s ohledem na naše časové pásmo o dnešní den, anebo až ten další, ale lze očekávat, že pokud AMD něco představí, bude to spíše až pozdě odpoledne či večer. 
 
Očekává se od něj pochopitelně nová generace grafických karet Radeon s RDNA2 a my jsme mohli tušit, že AMD nebude chtít NVIDII nechat v klidu odstartovat prodej jejích nových GeForce RTX 3000. První z nich, čili RTX 3080, se začne prodávat už příští týden ve čtvrtek (17. září), takže nyní je ten pravý čas. 
 
Pokud si tak AMD chystá představení nových Radeonů, s největší pravděpodobností zůstane jen u něj a karty budou uvedeny na trh někdy později. Doba koronavirová firmám přitom dává firmám možnost být v tomto ohledu impulzivní a jednat s nepředvídatelností. Veletrhy, konference a jiné akce se nekonají, takže neexistují žádné termíny, jichž bychom se mohli chytit a firmy si nic nemusí plánovat a dopředu chystat. Však i Jensenu Huangovi postačila k představení nové generace GeForce vedle samotné prezentace v podstatě jen kamera v jeho kuchyni a RTX 3090 v troubě. 
 
Nyní ale nezbývá než čekat a doufat, že Frank Azor si jen nedělá šprťouchlata. Dodat lze jen to, že Azor netweetuje moc často a pokud ano, zpravidla ne texty písní.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek