www.svethardware.cz
>
>
>
>

Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?

Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?
, , aktualita
NVIDIA měla v tomto týdnu představit některé zásadní novinky pro tento rok, respektive jsme doufali, že to bude především Ampere. Nyní se ale proslýchá, že právě této generace se jen tak brzy nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Nenechme se mýlit, NVIDIA si i tak přichystala novinky, které se chystá během následujících dnů vypustit do světa, o tom víme velice dobře. Ampere mezi nimi ale evidentně nebude, což lze vyčíst mezi řádky v nedávném prohlášení o tom, že zásadní novinky mohou počkat. Pokud ale mezi ně generace Ampere měla skutečně patřit a pokud se ji NVIDIA už už chystala představit, lze si jen těžko představit, že by to odložila jen proto, že Jensen Huang neměl možnost vyjít na jeviště a učinit to se vší parádou. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že NVIDIA si chce nástup Ampere ještě ušetřit na dobu, kdy již bude jasné, co si přichystala společnost AMD se svými "Big Navi". Ty totiž stále představují velkou neznámou a vůbec nic se neví o tom, v jaké formě vůbec budou podporovat ray tracing, čili jaký hardware k tomu využijí a zda půjde jako u NVIDIE o jednoúčelová samostatná jádra, nebo snad ne. 
 
A ať to někomu může připadat nedůležité, podpora ray tracingu se už rýsuje jako klíčová do budoucna. NVIDIA se chystá značně navýšit výkon RT jader, ray tracing budou podporovat i nové konzole, takže půjde o jednu z hlavních vlastností nových grafik, ať se nám to líbí, nebo ne. 
 
Informace o nástupu herních Ampere v posledním kvartálu letošního kvartálu pochází od jistého AquariusZi, který má za sebou již slušný záznam spolehlivého hardwarového leakera. Nicméně situace v průmyslu se kvůli koronaviru mění a budoucnost je v této době nepředvídatelná, takže kdo ví, jak na tom bude svět na podzim. Tehdy už můžeme na jaro vzpomínat jak na nepříjemnou epizodu, anebo také stále řešit nákazu a především ekonomické dopady.
 
 
A právě obavy z nich mohly také přispět k tomu, aby NVIDIA Ampere pozdržela, i když v tomto ohledu lze mluvit spíše o profesionálních čipech/akcelerátorech, protože herní verze jsme ani tak ještě nečekali. V této době je těžké plánovat objem výroby a vstupovat na trh se zásadními novinkami, když je zřejmé, že zákazníci nemají o nový hardware zájem, pomalu se mluví o začátku recese, výroba se propadá a situaci i v blízké budoucnosti by mohl odhadnout leda majitel křišťálové koule. NVIDIA by pak sice mohla Ampere jen předběžně představit a trošku nás namlsat, ale to není její styl, zvláště když je v dohledu právě další generace Navi. Takže musíme čekat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě
Společnost Apple je známá tím, že opravy jejích produktů jsou často komplikované a drahé, neboť byly oficiálně dostupné jen v oficiálních (příp. partnerských) servisech. Nově ale rozšiřuje jeho Independent Repair Provider Program i do Evropy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desktopové Alder Lake by mohly mít hybridní architekturu: malá a velká CPU jádra Desktopové Alder Lake by mohly mít hybridní architekturu: malá a velká CPU jádra
Intel od letošního roku nabízí své první procesory, v jejichž případě se inspiroval v architektuře ARM big.LITTLE. Jde o procesory Lakefield vybavené pěti jádry, čtyřmi malými atomovými Tremont a jedním velkým Sunny Cove. Podobně by to mohly mít Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář