Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?

Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?
, , aktualita
NVIDIA měla v tomto týdnu představit některé zásadní novinky pro tento rok, respektive jsme doufali, že to bude především Ampere. Nyní se ale proslýchá, že právě této generace se jen tak brzy nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Nenechme se mýlit, NVIDIA si i tak přichystala novinky, které se chystá během následujících dnů vypustit do světa, o tom víme velice dobře. Ampere mezi nimi ale evidentně nebude, což lze vyčíst mezi řádky v nedávném prohlášení o tom, že zásadní novinky mohou počkat. Pokud ale mezi ně generace Ampere měla skutečně patřit a pokud se ji NVIDIA už už chystala představit, lze si jen těžko představit, že by to odložila jen proto, že Jensen Huang neměl možnost vyjít na jeviště a učinit to se vší parádou. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že NVIDIA si chce nástup Ampere ještě ušetřit na dobu, kdy již bude jasné, co si přichystala společnost AMD se svými "Big Navi". Ty totiž stále představují velkou neznámou a vůbec nic se neví o tom, v jaké formě vůbec budou podporovat ray tracing, čili jaký hardware k tomu využijí a zda půjde jako u NVIDIE o jednoúčelová samostatná jádra, nebo snad ne. 
 
A ať to někomu může připadat nedůležité, podpora ray tracingu se už rýsuje jako klíčová do budoucna. NVIDIA se chystá značně navýšit výkon RT jader, ray tracing budou podporovat i nové konzole, takže půjde o jednu z hlavních vlastností nových grafik, ať se nám to líbí, nebo ne. 
 
Informace o nástupu herních Ampere v posledním kvartálu letošního kvartálu pochází od jistého AquariusZi, který má za sebou již slušný záznam spolehlivého hardwarového leakera. Nicméně situace v průmyslu se kvůli koronaviru mění a budoucnost je v této době nepředvídatelná, takže kdo ví, jak na tom bude svět na podzim. Tehdy už můžeme na jaro vzpomínat jak na nepříjemnou epizodu, anebo také stále řešit nákazu a především ekonomické dopady.
 
 
A právě obavy z nich mohly také přispět k tomu, aby NVIDIA Ampere pozdržela, i když v tomto ohledu lze mluvit spíše o profesionálních čipech/akcelerátorech, protože herní verze jsme ani tak ještě nečekali. V této době je těžké plánovat objem výroby a vstupovat na trh se zásadními novinkami, když je zřejmé, že zákazníci nemají o nový hardware zájem, pomalu se mluví o začátku recese, výroba se propadá a situaci i v blízké budoucnosti by mohl odhadnout leda majitel křišťálové koule. NVIDIA by pak sice mohla Ampere jen předběžně představit a trošku nás namlsat, ale to není její styl, zvláště když je v dohledu právě další generace Navi. Takže musíme čekat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů