www.svethardware.cz
>
>
>
>

Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?

Představí NVIDIA herní Ampere až ke konci roku?
, , aktualita
NVIDIA měla v tomto týdnu představit některé zásadní novinky pro tento rok, respektive jsme doufali, že to bude především Ampere. Nyní se ale proslýchá, že právě této generace se jen tak brzy nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Nenechme se mýlit, NVIDIA si i tak přichystala novinky, které se chystá během následujících dnů vypustit do světa, o tom víme velice dobře. Ampere mezi nimi ale evidentně nebude, což lze vyčíst mezi řádky v nedávném prohlášení o tom, že zásadní novinky mohou počkat. Pokud ale mezi ně generace Ampere měla skutečně patřit a pokud se ji NVIDIA už už chystala představit, lze si jen těžko představit, že by to odložila jen proto, že Jensen Huang neměl možnost vyjít na jeviště a učinit to se vší parádou. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že NVIDIA si chce nástup Ampere ještě ušetřit na dobu, kdy již bude jasné, co si přichystala společnost AMD se svými "Big Navi". Ty totiž stále představují velkou neznámou a vůbec nic se neví o tom, v jaké formě vůbec budou podporovat ray tracing, čili jaký hardware k tomu využijí a zda půjde jako u NVIDIE o jednoúčelová samostatná jádra, nebo snad ne. 
 
A ať to někomu může připadat nedůležité, podpora ray tracingu se už rýsuje jako klíčová do budoucna. NVIDIA se chystá značně navýšit výkon RT jader, ray tracing budou podporovat i nové konzole, takže půjde o jednu z hlavních vlastností nových grafik, ať se nám to líbí, nebo ne. 
 
Informace o nástupu herních Ampere v posledním kvartálu letošního kvartálu pochází od jistého AquariusZi, který má za sebou již slušný záznam spolehlivého hardwarového leakera. Nicméně situace v průmyslu se kvůli koronaviru mění a budoucnost je v této době nepředvídatelná, takže kdo ví, jak na tom bude svět na podzim. Tehdy už můžeme na jaro vzpomínat jak na nepříjemnou epizodu, anebo také stále řešit nákazu a především ekonomické dopady.
 
 
A právě obavy z nich mohly také přispět k tomu, aby NVIDIA Ampere pozdržela, i když v tomto ohledu lze mluvit spíše o profesionálních čipech/akcelerátorech, protože herní verze jsme ani tak ještě nečekali. V této době je těžké plánovat objem výroby a vstupovat na trh se zásadními novinkami, když je zřejmé, že zákazníci nemají o nový hardware zájem, pomalu se mluví o začátku recese, výroba se propadá a situaci i v blízké budoucnosti by mohl odhadnout leda majitel křišťálové koule. NVIDIA by pak sice mohla Ampere jen předběžně představit a trošku nás namlsat, ale to není její styl, zvláště když je v dohledu právě další generace Navi. Takže musíme čekat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář