www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA: novinky mohou počkat, tento týden nic zásadního nepředstavíme

NVIDIA: novinky mohou počkat, tento týden nic zásadního nepředstavíme
, , aktualita
NVIDIA stejně jako mnozí jiní zrušila svou konferenci kvůli pandemii koronaviru, ovšem slíbila, že o důležité novinky ani tak nepřijdeme, respektive že klasická podoba GTC bude nahrazena online verzí. To už nyní neplatí. 
K oblíbeným
reklama
Právě během tohoto týdne jsme přitom čekali představení zásadních novinek pro tento rok, takže optimisté se těšili i na generaci Ampere, i když ne nutně v herní podobě, což bylo ostatně velice nepravděpodobné. Ale NVIDIA mohla představit alespoň nové akcelerátory, z jejichž podoby jsme si mohli leccos odvodit, ať už by šlo třeba jen o použitý výrobní proces. 
 
 
Nyní ale přichází oficiální oznámení, které uvádí, že NVIDIA sice má připraveny velice zajímavé produkty a novinky, ale nyní není ten správný čas na to, aby se o ně podělila. Čili novinky, které měly být představeny na letošním GTC a po jeho zrušení alespoň online formou, budou představeny někdy jindy. Dále tak budeme tápat a číst si přinejlepším o fámách informujících o tom, co bude generace Ampere představovat a zda bude 7nm, nebo 10nm či 8nm, jak říkají ty nejnovější. 
 
Nicméně NVIDIA se i tak chystá připravit náhradní program pro zrušenou GTC, který bude obsahovat přednášky a prezentace od různých výzkumníků a vývojářů, neboť ti je už měli připravené a byla by škoda to celé zrušit. Ty obecně nejočekávanější informace mezi tím vším ale nebudou. 
 
NVIDIA také hlásí, že její zaměstnanci nyní pracují ve svých domovech, pokud je to možné a pokud ne, i tak zůstávají doma a navíc s plným platem. Nejspíše právě to je důvod, proč bylo zrušeno i online představení novinek.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů