www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA: novinky mohou počkat, tento týden nic zásadního nepředstavíme

NVIDIA: novinky mohou počkat, tento týden nic zásadního nepředstavíme
, , aktualita
NVIDIA stejně jako mnozí jiní zrušila svou konferenci kvůli pandemii koronaviru, ovšem slíbila, že o důležité novinky ani tak nepřijdeme, respektive že klasická podoba GTC bude nahrazena online verzí. To už nyní neplatí. 
K oblíbeným
reklama
Právě během tohoto týdne jsme přitom čekali představení zásadních novinek pro tento rok, takže optimisté se těšili i na generaci Ampere, i když ne nutně v herní podobě, což bylo ostatně velice nepravděpodobné. Ale NVIDIA mohla představit alespoň nové akcelerátory, z jejichž podoby jsme si mohli leccos odvodit, ať už by šlo třeba jen o použitý výrobní proces. 
 
 
Nyní ale přichází oficiální oznámení, které uvádí, že NVIDIA sice má připraveny velice zajímavé produkty a novinky, ale nyní není ten správný čas na to, aby se o ně podělila. Čili novinky, které měly být představeny na letošním GTC a po jeho zrušení alespoň online formou, budou představeny někdy jindy. Dále tak budeme tápat a číst si přinejlepším o fámách informujících o tom, co bude generace Ampere představovat a zda bude 7nm, nebo 10nm či 8nm, jak říkají ty nejnovější. 
 
Nicméně NVIDIA se i tak chystá připravit náhradní program pro zrušenou GTC, který bude obsahovat přednášky a prezentace od různých výzkumníků a vývojářů, neboť ti je už měli připravené a byla by škoda to celé zrušit. Ty obecně nejočekávanější informace mezi tím vším ale nebudou. 
 
NVIDIA také hlásí, že její zaměstnanci nyní pracují ve svých domovech, pokud je to možné a pokud ne, i tak zůstávají doma a navíc s plným platem. Nejspíše právě to je důvod, proč bylo zrušeno i online představení novinek.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě Apple nyní podporuje neoficiální servisy jeho produktů i v Evropě
Společnost Apple je známá tím, že opravy jejích produktů jsou často komplikované a drahé, neboť byly oficiálně dostupné jen v oficiálních (příp. partnerských) servisech. Nově ale rozšiřuje jeho Independent Repair Provider Program i do Evropy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desktopové Alder Lake by mohly mít hybridní architekturu: malá a velká CPU jádra Desktopové Alder Lake by mohly mít hybridní architekturu: malá a velká CPU jádra
Intel od letošního roku nabízí své první procesory, v jejichž případě se inspiroval v architektuře ARM big.LITTLE. Jde o procesory Lakefield vybavené pěti jádry, čtyřmi malými atomovými Tremont a jedním velkým Sunny Cove. Podobně by to mohly mít Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář