www.svethardware.cz
>
>
>
>

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou
, , aktualita
Společnost Adobe nepotěšila řadu majitelů počítačů MacBook Pro, které skončily se zničenými reproduktory a uživatelé zase s nepříjemným pocitem v uších. Na vině byla aplikace Premiere Pro. 
K oblíbeným
reklama
Dle diskuzních fór firmy Adobe měla tato situace trvat několik měsíců a po tu dobu se ozývali lidé, kteří si stěžovali na to, že jim software Premiere Pro CC pro editaci videa ničí reproduktory. Adobe nyní vydal Patch 13.0.3, který má specificky řešit tento problém, čili firma jej tímto oficiálně přiznala.  
 
 
První zprávy se objevily v listopadu předchozího roku a informovaly o tom, že jsou daným problémem zasaženy nejen poslední modely 15" notebooků MacBook Pro. Problém se dle jednoho takového příspěvku objevil, když uživatel pracoval s časovou osou a v tu dobu se z reproduktorů nárazově ozývaly velice hlasité skřípavé zvuky, které poškozovaly reproduktory. Ty mohly postupně zcela zničit reproduktory a tomu se ostatně nelze divit. Není ostatně problém si takto postupně usmažit reproduktory, jež se mohou v oblasti cívky deformovat, ta pak začne drhnout a reproduktor téměř přestane hrát. To přitom dle ohlasů nebyl problém pro samotné reproduktory v notebooku, ale jakéhokoliv audio zařízení, které k němu bylo připojeno. 
 
Podivné zvuky se měly hlasitě ozývat bez ohledu na nastavení hlasitosti a uživatelé je prý neměli jak vypnout, takže je museli přetrpět, pokud chtěli software dále využívat. Jeden z nich dle svých slov tak odrovnal dva nové MacBooky, a byl tak rád za Apple Care. 
 
Z vyjádření Adobe lze vyčíst, že problém se dle ohlasů týkal jen malého počtu uživatelů MacBook Pro, jejichž problémy vyřešil pomocí zmíněného patche vypuštěného prostřednictvím aplikace Creative Cloud. A jaká byla příčina problémů? Ty měly pramenit z přidaných audio efektů navrch jinak zvukově klidné nahrávky a skřípavé zvuky se objevovaly také při změně mezi přednastavenými profily ekvalizéru. Adobe tak doporučuje aktualizovat na nejnovější verzi hned, jak to bude možné.
 
Nyní se už zcela nepřekvapivě začaly objevovat dotazy ohledně toho, zda a jak Adobe odškodní uživatele, kteří skončili s poškozeným počítačem. Jeden uživatel se na stejných fórech už ozval, že Apple chce za opravu jeho notebooku celkem 600 eur. Ve stejném vlákně asi byly i neslušné reakce, nicméně všichni diskutující se dočkali namísto odpovědi uzavřené diskuze. 
 
Zdroj: Adobe
reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek