www.svethardware.cz
>
>
>
>

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou
, , aktualita
Společnost Adobe nepotěšila řadu majitelů počítačů MacBook Pro, které skončily se zničenými reproduktory a uživatelé zase s nepříjemným pocitem v uších. Na vině byla aplikace Premiere Pro. 
K oblíbeným
reklama
Dle diskuzních fór firmy Adobe měla tato situace trvat několik měsíců a po tu dobu se ozývali lidé, kteří si stěžovali na to, že jim software Premiere Pro CC pro editaci videa ničí reproduktory. Adobe nyní vydal Patch 13.0.3, který má specificky řešit tento problém, čili firma jej tímto oficiálně přiznala.  
 
 
První zprávy se objevily v listopadu předchozího roku a informovaly o tom, že jsou daným problémem zasaženy nejen poslední modely 15" notebooků MacBook Pro. Problém se dle jednoho takového příspěvku objevil, když uživatel pracoval s časovou osou a v tu dobu se z reproduktorů nárazově ozývaly velice hlasité skřípavé zvuky, které poškozovaly reproduktory. Ty mohly postupně zcela zničit reproduktory a tomu se ostatně nelze divit. Není ostatně problém si takto postupně usmažit reproduktory, jež se mohou v oblasti cívky deformovat, ta pak začne drhnout a reproduktor téměř přestane hrát. To přitom dle ohlasů nebyl problém pro samotné reproduktory v notebooku, ale jakéhokoliv audio zařízení, které k němu bylo připojeno. 
 
Podivné zvuky se měly hlasitě ozývat bez ohledu na nastavení hlasitosti a uživatelé je prý neměli jak vypnout, takže je museli přetrpět, pokud chtěli software dále využívat. Jeden z nich dle svých slov tak odrovnal dva nové MacBooky, a byl tak rád za Apple Care. 
 
Z vyjádření Adobe lze vyčíst, že problém se dle ohlasů týkal jen malého počtu uživatelů MacBook Pro, jejichž problémy vyřešil pomocí zmíněného patche vypuštěného prostřednictvím aplikace Creative Cloud. A jaká byla příčina problémů? Ty měly pramenit z přidaných audio efektů navrch jinak zvukově klidné nahrávky a skřípavé zvuky se objevovaly také při změně mezi přednastavenými profily ekvalizéru. Adobe tak doporučuje aktualizovat na nejnovější verzi hned, jak to bude možné.
 
Nyní se už zcela nepřekvapivě začaly objevovat dotazy ohledně toho, zda a jak Adobe odškodní uživatele, kteří skončili s poškozeným počítačem. Jeden uživatel se na stejných fórech už ozval, že Apple chce za opravu jeho notebooku celkem 600 eur. Ve stejném vlákně asi byly i neslušné reakce, nicméně všichni diskutující se dočkali namísto odpovědi uzavřené diskuze. 
 
Zdroj: Adobe
reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti
Další zajímavou technologií a využitím polymeru PEDOT pro ukládání elektrické energie je povrchová vrstva aplikovaná na klasickou oranžovou cihlu. Dům tak může být sám o sobě superkapacitorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20 Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20
Microsoft letos v květnu ohlásil iniciativu Xbox 20/20, v jejímž rámci slíbil pravidelný přísun novinek ze světa Xbox Game Studios, xCloudu, Game Pass a podobně. Ta ale nyní neslavně končí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077? Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077?
Tvůrci očekávaného titulu Cyberpunk 2077 nás chtějí udržovat ve stavu pozornosti, a tak občas vypustí do světa nějakou novinku. Na konci června to byla informace o ray tracingu a DLSS 2.0 a nyní jde o samotný obsah hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře