www.svethardware.cz
>
>
>
>

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou
, , aktualita
Společnost Adobe nepotěšila řadu majitelů počítačů MacBook Pro, které skončily se zničenými reproduktory a uživatelé zase s nepříjemným pocitem v uších. Na vině byla aplikace Premiere Pro. 
K oblíbeným
reklama
Dle diskuzních fór firmy Adobe měla tato situace trvat několik měsíců a po tu dobu se ozývali lidé, kteří si stěžovali na to, že jim software Premiere Pro CC pro editaci videa ničí reproduktory. Adobe nyní vydal Patch 13.0.3, který má specificky řešit tento problém, čili firma jej tímto oficiálně přiznala.  
 
 
První zprávy se objevily v listopadu předchozího roku a informovaly o tom, že jsou daným problémem zasaženy nejen poslední modely 15" notebooků MacBook Pro. Problém se dle jednoho takového příspěvku objevil, když uživatel pracoval s časovou osou a v tu dobu se z reproduktorů nárazově ozývaly velice hlasité skřípavé zvuky, které poškozovaly reproduktory. Ty mohly postupně zcela zničit reproduktory a tomu se ostatně nelze divit. Není ostatně problém si takto postupně usmažit reproduktory, jež se mohou v oblasti cívky deformovat, ta pak začne drhnout a reproduktor téměř přestane hrát. To přitom dle ohlasů nebyl problém pro samotné reproduktory v notebooku, ale jakéhokoliv audio zařízení, které k němu bylo připojeno. 
 
Podivné zvuky se měly hlasitě ozývat bez ohledu na nastavení hlasitosti a uživatelé je prý neměli jak vypnout, takže je museli přetrpět, pokud chtěli software dále využívat. Jeden z nich dle svých slov tak odrovnal dva nové MacBooky, a byl tak rád za Apple Care. 
 
Z vyjádření Adobe lze vyčíst, že problém se dle ohlasů týkal jen malého počtu uživatelů MacBook Pro, jejichž problémy vyřešil pomocí zmíněného patche vypuštěného prostřednictvím aplikace Creative Cloud. A jaká byla příčina problémů? Ty měly pramenit z přidaných audio efektů navrch jinak zvukově klidné nahrávky a skřípavé zvuky se objevovaly také při změně mezi přednastavenými profily ekvalizéru. Adobe tak doporučuje aktualizovat na nejnovější verzi hned, jak to bude možné.
 
Nyní se už zcela nepřekvapivě začaly objevovat dotazy ohledně toho, zda a jak Adobe odškodní uživatele, kteří skončili s poškozeným počítačem. Jeden uživatel se na stejných fórech už ozval, že Apple chce za opravu jeho notebooku celkem 600 eur. Ve stejném vlákně asi byly i neslušné reakce, nicméně všichni diskutující se dočkali namísto odpovědi uzavřené diskuze. 
 
Zdroj: Adobe
reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář