www.svethardware.cz
>
>
>
>

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou

Premiere Pro ničil reproduktory MacBooků, Adobe přišel s opravou
, , aktualita
Společnost Adobe nepotěšila řadu majitelů počítačů MacBook Pro, které skončily se zničenými reproduktory a uživatelé zase s nepříjemným pocitem v uších. Na vině byla aplikace Premiere Pro. 
K oblíbeným
reklama
Dle diskuzních fór firmy Adobe měla tato situace trvat několik měsíců a po tu dobu se ozývali lidé, kteří si stěžovali na to, že jim software Premiere Pro CC pro editaci videa ničí reproduktory. Adobe nyní vydal Patch 13.0.3, který má specificky řešit tento problém, čili firma jej tímto oficiálně přiznala.  
 
 
První zprávy se objevily v listopadu předchozího roku a informovaly o tom, že jsou daným problémem zasaženy nejen poslední modely 15" notebooků MacBook Pro. Problém se dle jednoho takového příspěvku objevil, když uživatel pracoval s časovou osou a v tu dobu se z reproduktorů nárazově ozývaly velice hlasité skřípavé zvuky, které poškozovaly reproduktory. Ty mohly postupně zcela zničit reproduktory a tomu se ostatně nelze divit. Není ostatně problém si takto postupně usmažit reproduktory, jež se mohou v oblasti cívky deformovat, ta pak začne drhnout a reproduktor téměř přestane hrát. To přitom dle ohlasů nebyl problém pro samotné reproduktory v notebooku, ale jakéhokoliv audio zařízení, které k němu bylo připojeno. 
 
Podivné zvuky se měly hlasitě ozývat bez ohledu na nastavení hlasitosti a uživatelé je prý neměli jak vypnout, takže je museli přetrpět, pokud chtěli software dále využívat. Jeden z nich dle svých slov tak odrovnal dva nové MacBooky, a byl tak rád za Apple Care. 
 
Z vyjádření Adobe lze vyčíst, že problém se dle ohlasů týkal jen malého počtu uživatelů MacBook Pro, jejichž problémy vyřešil pomocí zmíněného patche vypuštěného prostřednictvím aplikace Creative Cloud. A jaká byla příčina problémů? Ty měly pramenit z přidaných audio efektů navrch jinak zvukově klidné nahrávky a skřípavé zvuky se objevovaly také při změně mezi přednastavenými profily ekvalizéru. Adobe tak doporučuje aktualizovat na nejnovější verzi hned, jak to bude možné.
 
Nyní se už zcela nepřekvapivě začaly objevovat dotazy ohledně toho, zda a jak Adobe odškodní uživatele, kteří skončili s poškozeným počítačem. Jeden uživatel se na stejných fórech už ozval, že Apple chce za opravu jeho notebooku celkem 600 eur. Ve stejném vlákně asi byly i neslušné reakce, nicméně všichni diskutující se dočkali namísto odpovědi uzavřené diskuze. 
 
Zdroj: Adobe
reklama
Nejnovější články
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci
Kryptoměna Monero je spojována zejména s nelegální těžbou pomocí skriptů pouštěných v prohlížeči, i když se dá použít i legitimně. Nyní byli hacknuti i samotní tvůrci. Jejich oficiální stránka nabízela podvrženou aplikaci skriptu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super: přijde se 4608 CUDA jádry a 16Gb/s GDDR6? NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Super: přijde se 4608 CUDA jádry a 16Gb/s GDDR6?
Opět se nám objevují informace o údajně chystané kartě GeForce RTX 2080 Ti Super, které už jsou navíc konkrétnější. Mohou se tak zájemci o co nejrychlejší desktopovou kartu těšit na 4608 CUDA jader a 16Gb/s GDDR6?
Dnes, aktualita, Jan Vítek