www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přetaktovaný Ryzen se 16 jádry se ukázal v testu GeekBench

Přetaktovaný Ryzen se 16 jádry se ukázal v testu GeekBench
, , aktualita
Procesor Ryzen 9 3950X má na trh přijít až v září, ale už dnes tu máme první test CPU se 16 jádry, jehož výsledky se objevily v databázi GeekBench. Jde tak zatím o první malý testík, který si můžeme srovnat s 18jádrovou konkurencí. 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 3950X přijde někdy v září za cenu 749 USD a uvažovat o něm můžeme jako o crossoveru mezi desktopovými a HEDT procesory. Má stejně či více jader jako kdejaký HEDT procesor, ovšem určen je pro desktopovou platformu, což znamená především omezení ohledně počtu paměťových kanálů a linek rozhraní PCI Express. Na jednu stranu je tu tak jistě obrovský hrubý výkon procesorových jader, ale na druhou stranu tomu nemusí postačovat paměťová propustnost či možnosti připojení dalšího hardwaru, ale o tom už si musí zákazník popřemýšlet sám. 
 
 
Test 16jádrového procesoru Ryzen v GeekBenchi je třeba brát orientačně, a to i proto, že Ryzen 9 3950X má pracovat na taktech mezi 3,5 a 4,7 GHz, přičemž testovaný model pracoval dle výpisu na základním taktu jen 3,3 GHz, ovšem, a to je důležité, all-core turbo přesahovalo 5200 MHz. Šlo tak nejspíše o pokus o přetaktování tohoto procesoru nejspíše s využitím speciálního chlazení. 
 
 
Mohl by to být Ryzen 9 3950X, i když základní takt na to neukazuje, takže pokud to byl skutečně tento procesor, pak asi v podobě níže taktovaného inženýrského vzorku. 
 
 
Procesor byl testován na deskce MSI MEG X570 GODLIKE, takže to byl zcela jistě 7nm Ryzen pro AM4. Z výpisu vyčteme také použitých 16 GB paměti DDR4, ovšem pouze na základním taktu 2133 MHz, což pro takový procesor rozhodně není dobrá kombinace, takže ta jistě přinesla citelnou srážku. I tak procesor získal přes 6700 bodů v jednovláknovém testu a téměř 65 tisíc ve vícevláknovém, což překonává i vícevláknový výkon 18jádrového Core i9 9980XE. 
 
Jak je ale zřejmé, tento test nelze spojovat s tím, co opravdu předvede procesor Ryzen 9 3950X. Můžeme zapomenout, že by mohl pracovat na tak vysokém taktu, který je daleko i za nejvyšším turbem uvedeným ve specifikacích. Na druhou stranu byl zde výkon omezen slabými paměťmi.
 
To vše ale ukazuje na to, že se můžeme těšit na to, co procesory Ryzen 3. generace předvedou při pokusech o přetaktování. Dosud jsou totiž informace o této vlastnosti velice chabé, ale už příští týden v neděli budeme vědět více. Zatím se můžeme podívat na další test na serveru elchapuzainformatico.com, kde už byl Ryzen 5 3600 otestován i na desce s čipsetem AMD X570. Rozdíly mezi testem s X470 jsou dle očekávání zanedbatelné a rozdíly odpovídají spíše chybám v měření. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek