www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přetaktovaný Ryzen se 16 jádry se ukázal v testu GeekBench

Přetaktovaný Ryzen se 16 jádry se ukázal v testu GeekBench
, , aktualita
Procesor Ryzen 9 3950X má na trh přijít až v září, ale už dnes tu máme první test CPU se 16 jádry, jehož výsledky se objevily v databázi GeekBench. Jde tak zatím o první malý testík, který si můžeme srovnat s 18jádrovou konkurencí. 
K oblíbeným
reklama
Ryzen 9 3950X přijde někdy v září za cenu 749 USD a uvažovat o něm můžeme jako o crossoveru mezi desktopovými a HEDT procesory. Má stejně či více jader jako kdejaký HEDT procesor, ovšem určen je pro desktopovou platformu, což znamená především omezení ohledně počtu paměťových kanálů a linek rozhraní PCI Express. Na jednu stranu je tu tak jistě obrovský hrubý výkon procesorových jader, ale na druhou stranu tomu nemusí postačovat paměťová propustnost či možnosti připojení dalšího hardwaru, ale o tom už si musí zákazník popřemýšlet sám. 
 
 
Test 16jádrového procesoru Ryzen v GeekBenchi je třeba brát orientačně, a to i proto, že Ryzen 9 3950X má pracovat na taktech mezi 3,5 a 4,7 GHz, přičemž testovaný model pracoval dle výpisu na základním taktu jen 3,3 GHz, ovšem, a to je důležité, all-core turbo přesahovalo 5200 MHz. Šlo tak nejspíše o pokus o přetaktování tohoto procesoru nejspíše s využitím speciálního chlazení. 
 
 
Mohl by to být Ryzen 9 3950X, i když základní takt na to neukazuje, takže pokud to byl skutečně tento procesor, pak asi v podobě níže taktovaného inženýrského vzorku. 
 
 
Procesor byl testován na deskce MSI MEG X570 GODLIKE, takže to byl zcela jistě 7nm Ryzen pro AM4. Z výpisu vyčteme také použitých 16 GB paměti DDR4, ovšem pouze na základním taktu 2133 MHz, což pro takový procesor rozhodně není dobrá kombinace, takže ta jistě přinesla citelnou srážku. I tak procesor získal přes 6700 bodů v jednovláknovém testu a téměř 65 tisíc ve vícevláknovém, což překonává i vícevláknový výkon 18jádrového Core i9 9980XE. 
 
Jak je ale zřejmé, tento test nelze spojovat s tím, co opravdu předvede procesor Ryzen 9 3950X. Můžeme zapomenout, že by mohl pracovat na tak vysokém taktu, který je daleko i za nejvyšším turbem uvedeným ve specifikacích. Na druhou stranu byl zde výkon omezen slabými paměťmi.
 
To vše ale ukazuje na to, že se můžeme těšit na to, co procesory Ryzen 3. generace předvedou při pokusech o přetaktování. Dosud jsou totiž informace o této vlastnosti velice chabé, ale už příští týden v neděli budeme vědět více. Zatím se můžeme podívat na další test na serveru elchapuzainformatico.com, kde už byl Ryzen 5 3600 otestován i na desce s čipsetem AMD X570. Rozdíly mezi testem s X470 jsou dle očekávání zanedbatelné a rozdíly odpovídají spíše chybám v měření. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů