Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV

Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV
, , aktualita
NVIDIA oznámila, že brzy nabídne otevřenou betaverzi služby GeForce NOW, která umožní hraní počítačových her na zařízení SHIELD TV. Ty tak budou renderovány v cloudu a streamovány po Internetu. 
reklama
I u nás se tak NVIDIA chystá spustit tuto novou službu, díky níž si budeme moci zahrát náročné hry na slaboučkém hardwaru, který představuje zařízení SHIELD TV. To je vybaveno procesorem NVIDIA Tegra X1, 3 GB RAM a 16 GB paměti pro data a nic lepšího nepotřebuje, protože díky službě GeForce NOW budou hry renderovány ve vzdáleném cloudu na polích grafik TESLA a SHIELD TV poslouží pouze pro připojení ovladacích zařízení a zobrazení tohoto streamu. Je tak jasné, že kvalita herního zážitku zde bude velice záviset na tom, jak kvalitní má člověk k dispozici internetové připojení. Jde o dostatečnou datovou propustnost a především co nejkratší zpoždění komunikace. 
 
 
SHIELD TV je sama o sobě herní konzole, která zvládne přehrávat i 4K obsah. Přijde alespoň na 4600 Kč, takže v této ceně již zabředává do teritoria starších verzí Xbox One a PS4. Nicméně už dle spotřeby této konzole, která nečiní ani 10 W, si můžeme udělat obrázek o tom, jaký výkon má. Na tituly jako Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege nebo Shadow of the Tomb Raider by to rozhodně nestačilo a NVIDIA slibuje celkem 225 her, které si díky GeForce NOW zahrajeme. 
 
Přes SHIELD TV budeme moci přistupovat k vlastní knihovně her nebo také využívat knihovny na Steamu či Uplay. Výhoda je také v tom, že tyto hry nemusíme stahovat, k čemuž ostatně SHIELD TV ani zdaleka nemá potřebnou kapacitu. A je logické, že když SHIELD TV nebude hry renderovat, nebude ani potřebovat jejich soubory, a tak se i o aktualizace postará NVIDIA a i pozice budeme ukládat do cloudu. 
 
Služba GeForce NOW pochopitelně jako jiné podobné funguje také na Windows PC či Mac. Zpřístupnění služby na SHIELD TV se plánuje na příští týden, což nebylo upřesněno. Co se týče ceny, za první měsíc služby se neplatí nic a následně pak po 10 eurech. To ve srovnání s cenou herního počítače není až tak špatná nabídka, ale kamenem úrazu je právě nutnost využívat internet a pak je šťastný ten, kdo může říci, že jeho připojení je vždy stabilní a ping může spočítat na prstech svých rukou.
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek