Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV

Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV
, , aktualita
NVIDIA oznámila, že brzy nabídne otevřenou betaverzi služby GeForce NOW, která umožní hraní počítačových her na zařízení SHIELD TV. Ty tak budou renderovány v cloudu a streamovány po Internetu. 
reklama
I u nás se tak NVIDIA chystá spustit tuto novou službu, díky níž si budeme moci zahrát náročné hry na slaboučkém hardwaru, který představuje zařízení SHIELD TV. To je vybaveno procesorem NVIDIA Tegra X1, 3 GB RAM a 16 GB paměti pro data a nic lepšího nepotřebuje, protože díky službě GeForce NOW budou hry renderovány ve vzdáleném cloudu na polích grafik TESLA a SHIELD TV poslouží pouze pro připojení ovladacích zařízení a zobrazení tohoto streamu. Je tak jasné, že kvalita herního zážitku zde bude velice záviset na tom, jak kvalitní má člověk k dispozici internetové připojení. Jde o dostatečnou datovou propustnost a především co nejkratší zpoždění komunikace. 
 
 
SHIELD TV je sama o sobě herní konzole, která zvládne přehrávat i 4K obsah. Přijde alespoň na 4600 Kč, takže v této ceně již zabředává do teritoria starších verzí Xbox One a PS4. Nicméně už dle spotřeby této konzole, která nečiní ani 10 W, si můžeme udělat obrázek o tom, jaký výkon má. Na tituly jako Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege nebo Shadow of the Tomb Raider by to rozhodně nestačilo a NVIDIA slibuje celkem 225 her, které si díky GeForce NOW zahrajeme. 
 
Přes SHIELD TV budeme moci přistupovat k vlastní knihovně her nebo také využívat knihovny na Steamu či Uplay. Výhoda je také v tom, že tyto hry nemusíme stahovat, k čemuž ostatně SHIELD TV ani zdaleka nemá potřebnou kapacitu. A je logické, že když SHIELD TV nebude hry renderovat, nebude ani potřebovat jejich soubory, a tak se i o aktualizace postará NVIDIA a i pozice budeme ukládat do cloudu. 
 
Služba GeForce NOW pochopitelně jako jiné podobné funguje také na Windows PC či Mac. Zpřístupnění služby na SHIELD TV se plánuje na příští týden, což nebylo upřesněno. Co se týče ceny, za první měsíc služby se neplatí nic a následně pak po 10 eurech. To ve srovnání s cenou herního počítače není až tak špatná nabídka, ale kamenem úrazu je právě nutnost využívat internet a pak je šťastný ten, kdo může říci, že jeho připojení je vždy stabilní a ping může spočítat na prstech svých rukou.
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář