Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV

Přichází GeForce NOW v betě pro NVIDIA SHIELD TV
, , aktualita
NVIDIA oznámila, že brzy nabídne otevřenou betaverzi služby GeForce NOW, která umožní hraní počítačových her na zařízení SHIELD TV. Ty tak budou renderovány v cloudu a streamovány po Internetu. 
reklama
I u nás se tak NVIDIA chystá spustit tuto novou službu, díky níž si budeme moci zahrát náročné hry na slaboučkém hardwaru, který představuje zařízení SHIELD TV. To je vybaveno procesorem NVIDIA Tegra X1, 3 GB RAM a 16 GB paměti pro data a nic lepšího nepotřebuje, protože díky službě GeForce NOW budou hry renderovány ve vzdáleném cloudu na polích grafik TESLA a SHIELD TV poslouží pouze pro připojení ovladacích zařízení a zobrazení tohoto streamu. Je tak jasné, že kvalita herního zážitku zde bude velice záviset na tom, jak kvalitní má člověk k dispozici internetové připojení. Jde o dostatečnou datovou propustnost a především co nejkratší zpoždění komunikace. 
 
 
SHIELD TV je sama o sobě herní konzole, která zvládne přehrávat i 4K obsah. Přijde alespoň na 4600 Kč, takže v této ceně již zabředává do teritoria starších verzí Xbox One a PS4. Nicméně už dle spotřeby této konzole, která nečiní ani 10 W, si můžeme udělat obrázek o tom, jaký výkon má. Na tituly jako Fortnite, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege nebo Shadow of the Tomb Raider by to rozhodně nestačilo a NVIDIA slibuje celkem 225 her, které si díky GeForce NOW zahrajeme. 
 
Přes SHIELD TV budeme moci přistupovat k vlastní knihovně her nebo také využívat knihovny na Steamu či Uplay. Výhoda je také v tom, že tyto hry nemusíme stahovat, k čemuž ostatně SHIELD TV ani zdaleka nemá potřebnou kapacitu. A je logické, že když SHIELD TV nebude hry renderovat, nebude ani potřebovat jejich soubory, a tak se i o aktualizace postará NVIDIA a i pozice budeme ukládat do cloudu. 
 
Služba GeForce NOW pochopitelně jako jiné podobné funguje také na Windows PC či Mac. Zpřístupnění služby na SHIELD TV se plánuje na příští týden, což nebylo upřesněno. Co se týče ceny, za první měsíc služby se neplatí nic a následně pak po 10 eurech. To ve srovnání s cenou herního počítače není až tak špatná nabídka, ale kamenem úrazu je právě nutnost využívat internet a pak je šťastný ten, kdo může říci, že jeho připojení je vždy stabilní a ping může spočítat na prstech svých rukou.
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář