www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let

Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let
, , aktualita
Vesmírný turismus sice není úplně nová věc, od prvního letu uplynulo už přes 20 let. To by se brzy mohlo změnit. Blue Origin Jeffa Bezose chystá na letošní suborbitální let jedno místo pro vesmírného turistu.
K oblíbeným
reklama
Je to už přes 20 let, co se do Vesmíru podíval první vesmírný turista Dennis Tito. Poté bylo ještě několik dalších, aby se o několik let později s turistickým létáním do Vesmíru skončilo. To se ale nyní změní, protože společnost Blue Origin Jeffa Bezose nabídne jedno místo pro turistu. Oznámila tak 5. května 2021 na 60. výročí prvního suborbitálního letu. Blue Origin má v plánu uskutečnit svůj let letos 20. července.
 
Blue Origin New Shepard
 
Pokud chcete a budete na to mít dost peněz, můžete se nahoru podívat právě vy. Půjde o aukci a její první fáze potrvá do 19. května. Poté budou zveřejněny nabídky, zájemci budou muset překonat nejvyšší nabídku a 12. června se pak uskuteční živá aukce. Hovoří se o tom, že standardní lístky by mohly stát kolem čtvrt milionu USD, kam se ale vyšplhá výsledek aukce, to nyní těžko odhadovat.
 
Poněvadž jde o suborbitální let, počítá se výškou zhruba 100 km nad povrchem Země, což není zas až tak drahé. Let na orbitu by vyšel výrazně dráž (pro srovnání, ISS je ve výšce lehce přes 400 km a Tita vyšel první turistický vesmírný let na ISS na 20 mil. USD). Poletí se v autonomní raketě New Shepard, která vystoupá nad Zem, posádka si užije několik minut beztíže a poté se vydá směrem dolů k povrchu, kde její pád zpomalí soustava padáků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma
Uživatelé, kteří stále používají Windows 7, přišli o možnost instalace nových ovladačů přes službu Windows Update. To se netýká programu ESU. K dispozici nejspíš bude možnost bezplatného přechodu ze „Sedmiček“ na Windows 11.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon
Microsoft vydal preview dvou kumulativních updatů KB5003690 a KB5003698, které opravují některé chyby z uplynulých měsíců. Třeba problémy s herním výkonem trápí některé uživatele už od března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny
Zatímco některé země se ke kryptoměnám staví pozitivně, to není případ Thajska. To naopak spoustu z nich postavilo mimo zákon, což se týká i různých dalších tokenů včetně stále populárnějších NFT.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
19.6.2021, aktualita, Kateřina Hoferková11 komentářů
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala