reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Příští Zaklínač bude na Unreal Enginu 5, proč?

, , aktualita
Příští Zaklínač bude na Unreal Enginu 5, proč?
Witcher 3: Wild Hunt je jedno z nejúspěšnějších akčních RPG, které se dostalo na trh a soupeřit může i s řadou The Elder Scrolls a samotným Skyrimem. Jeho nástupce přitom ještě nějakou dobu neuvidíme. 
Příští Zaklínač bude na Unreal Enginu 5, proč?
CD Projekt nyní ohlašuje, že začaly práce na pokračování ságy Zaklínače, které už ale nebude založeno na firemním REDengine, ale v rámci "strategického partnerství s Epic Games" to bude Unreal Engine 5. Na REDengine přitom vznikl i Cyberpunk 2077, na nějž se často snáší oprávněná kritika, ovšem této hře se nedá upřít, že vypadá velice dobře. Na druhou stranu je i velice náročná, nicméně dozvíme se něco o důvodech, proč CD Projekt Red přechází na Unreal Engine 5? 
 
 
Studio CDPR odstartovalo herní sérii Zaklínače v roce 2007, kdy přišel původní The Witcher založený ještě na enginu Aurora od Bioware. V roce 2011 ale už nastoupil The Witcher 2: Assassins of Kings vytvořený už na REDengine stejně jako třetí díl. Proč se tedy CDPR nyní odvrací od vlastního produktu a přechází opět na licencovaný cizí engine? 
 
Paweł Zawodny, CTO studia CDPR, k tomu uvedl, že v minulosti věnovalo studio mnoho energie na to, aby s každou chystanou hrou dále vyvíjelo a adaptovalo svůj REDengine. Nyní se ale v kooperaci s Epic Games chystá využít právě Unreal Engine 5, což vidí ne jako jednorázovou záležitost, ale dlouhodobé partnerství. A právě díky tomu může být vývoj her více předvídatelný a efektivnější, přičemž vývojáři samotní budou mít v ruce nejmodernější nástroje. 
 
Jinými slovy, REDengine by se musel pro účely dalšího Zaklínače přepracovávat, což by stálo další úsilí, peníze a je dost dobře možné, že by se objevily i nějaké slepé uličky dané tím, jak by společně postupoval vývoj hry i enginu. Takto má CDPR v ruce moderní engine a může se soustředit především na samotnou hru. A s ohledem na proklamovanou spolupráci to také vypadá, že samotné CDPR bude mít možnost ovlivnit i další vývoj enginu firmy Epic Games. 
 
Otázka je, zda toto rozhodnutí nepřichází i jako důsledek nepodařeného vypuštění hry Cyberpunk 2077. Dalo by se totiž uvažovat o tom, že právě kvůli adaptaci REDenginu nezbyl čas na to, aby byla příslušně doladěna samotná hra po technické i obsahové stránce. Ostatně Cyberpunk 2077 stále není tím, co jsme očekávali, a to zvláště z hlediska fungování celého světa, AI postav, apod. A pokud má Unreal Engine 5 přispět k zajištění toho, aby se to samé nepřihodilo i v případě dalšího Zaklínače, pak jde jistě o dobré rozhodnutí.  


reklama
reklama
reklama