Proč Microsoft přešel k Chromiu? Prý i kvůli schválnostem Googlu

Proč Microsoft přešel k Chromiu? Prý i kvůli schválnostem Googlu
, , aktualita
Microsoft už dávno oficiálně potvrdil, že opouští vlastní engine stojící za prohlížečem Edge a ten bude později založen na Chromiu. Mluvil přitom pouze o pozitivních aspektech, ale vedle nich se nyní dozvídáme i o možných opravdových důvodech. 
K oblíbeným
reklama
Prohlížeč Edge se tak zbaví EdgeHTML a přejde na Chromium, to už je jisté. Microsoft už to potvrdil a k tomu sdělil, že tak bude moci spolupracovat s dalšími vývojáři na stejném kódu, který budou vylepšovat pro všechny. Vedle toho bude Edge aktualizován častěji a dostane se na více platforem, čili ne pouze do Windows 10. 
 
 
Co nám ale zůstalo skryto, o tom na Hacker News mluví jistý Joshua Bakita, který ještě jako student pracoval v týmu vyvíjejícím prohlížeč Edge. Dle Bakity Microsoft jednoduše nedokázal včas reagovat na změny, které na svých stránkách prováděl Google, což na první pohled vypadá jako chyba a neschopnost Microsoftu, ale o tom to není. 
 
Bakita zmiňuje příklad zahrnující Edge a stránky YouTube, o nichž mohl Microsoft kdysi vykládat, jak na jeho prohlížeči pracují efektivně a rychle. Google ale změnil kód na stránkách YouTube, když do nich měl přidat jen "skrytý a prázdný div tag" a kvůli tomu se provedené optimalizace v prohlížeči Edge začaly kuckat. To by nemuselo představovat problém, kdyby mohl Microsoft na takové změny pružně reagovat, ale ten se rozhodl, že bude prohlížeč Edge aktualizovat v rámci nových verzí celého systému Windows. Takže v daném případě museli uživatelé čekat až do příchodu letošního Windows 10 October Update. Velké aktualizace se přitom ke všem uživatelům nedostanou hned, jak vyjdou a trvat to může několik měsíců, o něž se pozdrží i oprava prohlížeče Edge. V případě říjnové aktualizace byl navíc její nástup nuceně odložen kvůli chybám. 
 
Po nástupu Edge založeném na Chromiu už bude prohlížeč oddělen od systému Windows, a bude se tak moci aktualizovat častěji. Nicméně to celé můžeme vidět jako prostý dopad konkurenčního boje, v němž Microsoft svým systémem aktualizací sám umožnil Googlu, aby toho zneužil k vlastnímu prospěchu. Na zákazníka se pak samozřejmě během takových bojůvek nemyslí. Jak Bakita tvrdí, Google se začal chlubit vyšší efektivitou prohlížeče Chrome při sledování videí na YouTube v podstatě ihned poté, co provedl úpravu, která Edge přímo ochromila (nebo oChromila?). Pokud jde ale o celkový dopad, pak Google v podstatě svou službu zpomalil pro všechny a požadavek na odstranění skrytého div tagu poté odmítl a nechtěl se k tomu dále vyjadřovat. Ale co my víme, také to všechno mohlo být jinak. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek38 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů