www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory AMD EPYC zabraly 2 % serverového trhu

Procesory AMD EPYC zabraly 2 % serverového trhu
, , aktualita
Serverový trh je hodně náročný a dosud byl vyhrazen v podstatě jen Intelu. AMD tak i se svými velmi podařenými procesory AMD EPYC zvládlo v roce 2018 převzít jen 2 % tohoto trhu. Po další rok by to ale mělo být mnohem více.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o serverový trh, společnost Intel měla dosud téměř 100% zastoupení. AMD totiž nemělo žádný rozumný serverový procesor. To se ale změnilo s příchodem AMD EPYC, které jsou velmi zajímavou alternativou k procesorům Intel Xeon. Přesto podle informací ze serveru DRAMeXchange AMD zabralo jen 2 % trhu (např. u Baidu, Ali Cloud a Amazon Web Services). Nicméně i to je na takto konzervativním trhu docela slušný úspěch. Jedním z důvodů, proč to není více, je i ten fakt, že AMD nenabízelo víceprocesorové stanice, což limituje nasazení u některých typů serverů.
 
AMD EPYC
 
Předpokládá se však, že v roce 2019 by se situace měla o něco zlepšit a hovoří se o přibližně 5 % pro AMD. To totiž chystá své procesory nové generace Rome postavené na 7nm procesu, což umožní dále zvýšit výkon a snížit spotřebu. Takové vlastnosti jsou nejen u serverů velmi žádané. Navíc budou moci mít až 64 jader a zvládnou zpracovat až 128 vláken najednou. Reálné nasazení těchto procesorů by mělo nastat od přelomu první a druhé poloviny příštího roku.
 
Naproti tomu Intel bude stále zaseknutý na 14nm procesu a to se nezlepší patrně až do konce roku 2019. Pokud jde o generace čipů, tak Sky Lake nyní tvoří cca 60 % serverových procesorů, tento rok by to mělo vyskočit asi na 65 %. Pokud jde o AMD, tak EPYC je v asi 70 % serverů s procesory AMD. Připomeňme ještě, že bývalý CEO Intelu Krzanich se v létě nechal slyšet, že cílem Intelu je, aby se AMD nikdy nedostalo nad 15-20 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek