www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory AMD EPYC zabraly 2 % serverového trhu

Procesory AMD EPYC zabraly 2 % serverového trhu
, , aktualita
Serverový trh je hodně náročný a dosud byl vyhrazen v podstatě jen Intelu. AMD tak i se svými velmi podařenými procesory AMD EPYC zvládlo v roce 2018 převzít jen 2 % tohoto trhu. Po další rok by to ale mělo být mnohem více.
reklama
Pokud jde o serverový trh, společnost Intel měla dosud téměř 100% zastoupení. AMD totiž nemělo žádný rozumný serverový procesor. To se ale změnilo s příchodem AMD EPYC, které jsou velmi zajímavou alternativou k procesorům Intel Xeon. Přesto podle informací ze serveru DRAMeXchange AMD zabralo jen 2 % trhu (např. u Baidu, Ali Cloud a Amazon Web Services). Nicméně i to je na takto konzervativním trhu docela slušný úspěch. Jedním z důvodů, proč to není více, je i ten fakt, že AMD nenabízelo víceprocesorové stanice, což limituje nasazení u některých typů serverů.
 
AMD EPYC
 
Předpokládá se však, že v roce 2019 by se situace měla o něco zlepšit a hovoří se o přibližně 5 % pro AMD. To totiž chystá své procesory nové generace Rome postavené na 7nm procesu, což umožní dále zvýšit výkon a snížit spotřebu. Takové vlastnosti jsou nejen u serverů velmi žádané. Navíc budou moci mít až 64 jader a zvládnou zpracovat až 128 vláken najednou. Reálné nasazení těchto procesorů by mělo nastat od přelomu první a druhé poloviny příštího roku.
 
Naproti tomu Intel bude stále zaseknutý na 14nm procesu a to se nezlepší patrně až do konce roku 2019. Pokud jde o generace čipů, tak Sky Lake nyní tvoří cca 60 % serverových procesorů, tento rok by to mělo vyskočit asi na 65 %. Pokud jde o AMD, tak EPYC je v asi 70 % serverů s procesory AMD. Připomeňme ještě, že bývalý CEO Intelu Krzanich se v létě nechal slyšet, že cílem Intelu je, aby se AMD nikdy nedostalo nad 15-20 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů