www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové
, , aktualita
Z nového dokumentu Product Change Notification (PCN) se dozvídáme, že Intel přináší nové verze některých modelů procesorů Celeron a Pentium. Jde o Apollo Lake, které mohou degradovat a ve výsledku selhat rychleji, než by měly. 
K oblíbeným
reklama
Product Change Notification (PCN) samotného Intelu tak nese informace o celkem čtyřech procesorech Celeron a Pentium Apollo Lake, jejichž majitelé by se neměli divit, pokud jejich zařízení selžou kvůli poškozenému procesoru. To se může stát v tom lepším případě ještě během záruční lhůty a týká se to mnoha levnějších produktů včetně desktopů, notebooků, 2 v 1 či All in One PC. Prostě a jednoduše všech, které jsou založeny na procesorech Intel Celeron N3350, J3355, J3455 či Intel Pentium N4200. 
 
 
Daný problém je v podstatě stejný jako to, co potkalo rodinu Atomů C2000, v jejichž případě musel Intel zřídit fond s finanční rezervou, z níž se platily náklady na opravu zařízení, která ještě byla v záruce. Jedná se o problémy s rozhraními pro Low Pin Count (LPC), Real Time Clock (RTC) a SD Card, jejichž případě signál degraduje mnohem rychleji, než by měl. 
 
Intel dle vlastních slov už identifikoval problém a přichází na trh s novým steppingem dotčených procesorů. Ty byly doposud k dispozici ve steppingu B1 a ten nový nese označení F1.
 
Model Segment
Jádra/vlákna
Základní takt
Turbo
Cache
TDP
Pentium N4200
Mobilní 4 / 4
1,1 GHz
2,5 GHz
2MB
6W
Celeron J3455
Desktopový 4 / 4
1,5 GHz
2,3 GHz 2MB
10W
Celeron J3355
Desktopový 2 / 2 2,0 GHz 2,5 GHz 2MB 10W
Celeron N3350 Mobilní 2 / 2
1,1 GHz 2,4 GHz 2MB 6W
 
Intel naléhá na své zákazníky, aby přešli na procesory s novým steppingem co nejdříve, aby byly minimalizovány škody. A aby i ti koncoví zákazníci věděli, co si kupují, procesory se steppingem F1 dostaly i jiné modelové označení, do nějž přibylo písmeno E. Jde tak o Celeron J3455E, J3355E, N3350E a Pentium N4200E.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek20 komentářů