www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové
, , aktualita
Z nového dokumentu Product Change Notification (PCN) se dozvídáme, že Intel přináší nové verze některých modelů procesorů Celeron a Pentium. Jde o Apollo Lake, které mohou degradovat a ve výsledku selhat rychleji, než by měly. 
K oblíbeným
reklama
Product Change Notification (PCN) samotného Intelu tak nese informace o celkem čtyřech procesorech Celeron a Pentium Apollo Lake, jejichž majitelé by se neměli divit, pokud jejich zařízení selžou kvůli poškozenému procesoru. To se může stát v tom lepším případě ještě během záruční lhůty a týká se to mnoha levnějších produktů včetně desktopů, notebooků, 2 v 1 či All in One PC. Prostě a jednoduše všech, které jsou založeny na procesorech Intel Celeron N3350, J3355, J3455 či Intel Pentium N4200. 
 
 
Daný problém je v podstatě stejný jako to, co potkalo rodinu Atomů C2000, v jejichž případě musel Intel zřídit fond s finanční rezervou, z níž se platily náklady na opravu zařízení, která ještě byla v záruce. Jedná se o problémy s rozhraními pro Low Pin Count (LPC), Real Time Clock (RTC) a SD Card, jejichž případě signál degraduje mnohem rychleji, než by měl. 
 
Intel dle vlastních slov už identifikoval problém a přichází na trh s novým steppingem dotčených procesorů. Ty byly doposud k dispozici ve steppingu B1 a ten nový nese označení F1.
 
Model Segment
Jádra/vlákna
Základní takt
Turbo
Cache
TDP
Pentium N4200
Mobilní 4 / 4
1,1 GHz
2,5 GHz
2MB
6W
Celeron J3455
Desktopový 4 / 4
1,5 GHz
2,3 GHz 2MB
10W
Celeron J3355
Desktopový 2 / 2 2,0 GHz 2,5 GHz 2MB 10W
Celeron N3350 Mobilní 2 / 2
1,1 GHz 2,4 GHz 2MB 6W
 
Intel naléhá na své zákazníky, aby přešli na procesory s novým steppingem co nejdříve, aby byly minimalizovány škody. A aby i ti koncoví zákazníci věděli, co si kupují, procesory se steppingem F1 dostaly i jiné modelové označení, do nějž přibylo písmeno E. Jde tak o Celeron J3455E, J3355E, N3350E a Pentium N4200E.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala