www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové

Procesory Apollo Lake mohou selhat dříve, než by měly, Intel nabízí nové
, , aktualita
Z nového dokumentu Product Change Notification (PCN) se dozvídáme, že Intel přináší nové verze některých modelů procesorů Celeron a Pentium. Jde o Apollo Lake, které mohou degradovat a ve výsledku selhat rychleji, než by měly. 
K oblíbeným
reklama
Product Change Notification (PCN) samotného Intelu tak nese informace o celkem čtyřech procesorech Celeron a Pentium Apollo Lake, jejichž majitelé by se neměli divit, pokud jejich zařízení selžou kvůli poškozenému procesoru. To se může stát v tom lepším případě ještě během záruční lhůty a týká se to mnoha levnějších produktů včetně desktopů, notebooků, 2 v 1 či All in One PC. Prostě a jednoduše všech, které jsou založeny na procesorech Intel Celeron N3350, J3355, J3455 či Intel Pentium N4200. 
 
 
Daný problém je v podstatě stejný jako to, co potkalo rodinu Atomů C2000, v jejichž případě musel Intel zřídit fond s finanční rezervou, z níž se platily náklady na opravu zařízení, která ještě byla v záruce. Jedná se o problémy s rozhraními pro Low Pin Count (LPC), Real Time Clock (RTC) a SD Card, jejichž případě signál degraduje mnohem rychleji, než by měl. 
 
Intel dle vlastních slov už identifikoval problém a přichází na trh s novým steppingem dotčených procesorů. Ty byly doposud k dispozici ve steppingu B1 a ten nový nese označení F1.
 
Model Segment
Jádra/vlákna
Základní takt
Turbo
Cache
TDP
Pentium N4200
Mobilní 4 / 4
1,1 GHz
2,5 GHz
2MB
6W
Celeron J3455
Desktopový 4 / 4
1,5 GHz
2,3 GHz 2MB
10W
Celeron J3355
Desktopový 2 / 2 2,0 GHz 2,5 GHz 2MB 10W
Celeron N3350 Mobilní 2 / 2
1,1 GHz 2,4 GHz 2MB 6W
 
Intel naléhá na své zákazníky, aby přešli na procesory s novým steppingem co nejdříve, aby byly minimalizovány škody. A aby i ti koncoví zákazníci věděli, co si kupují, procesory se steppingem F1 dostaly i jiné modelové označení, do nějž přibylo písmeno E. Jde tak o Celeron J3455E, J3355E, N3350E a Pentium N4200E.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče
Desktopové procesory Intel se s nástupem další generace zvětší, respektive prodlouží, ovšem dle reakce firmy Noctua nebude zcela nutné pořizovat nový procesorový chladič. Noctua nám opět připraví nové montážní sady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Atlan: nový SoC s grafikou Ampere-Next NVIDIA Atlan: nový SoC s grafikou Ampere-Next
Jedno z překvapení, které si NVIDIA chystá na letošní GTC z kuchyně Jensena Huanga, bude i Atlan. Jedná se o SoC nové generace, které bude na trh následovat SoC Orin, čili NVIDIA zde opět využije DC univerzum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek