www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl
, , aktualita
Dnes se opět můžeme podívat na to, jak se procesory firem Intel a AMD prodávají v Německu. Jde o data z Mindfactory, zahrnují tak největšího prodejce v sousedním státě, přičemž my můžeme vidět nebývalou akceleraci prodejů procesorů Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na čísla z Japonska, která ukazují, že většina koncových zákazníků má zájem o procesory Ryzen. Na čísla z Mindfactory se nekoukáme poprvé, a tak víme, že AMD má v Německu velkou oblibu. Dalo se tak očekávat, že podíl AMD v německých maloobchodech či prostě mezi koncovými zákazníky, kteří si pořizují desktopy nebo si na nich staví, s příchodem generace Ryzen 3000 vzroste. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dosud se tak prodeje procesorů AMD držely se svým podílem pod 70 % a objem prodejů od začátku roku logicky spíše klesal. Není divu, když lidé čekali právě na nové procesory Ryzen 3000 a ten, kdo byl odhodlán koupit Intel, spíše neměl na co čekat, pokud tedy nechtěl koupit jeden z modelů z druhé vlny Coffee Lake-S Refresh. 
 
Jak je tedy vidět z grafu, podíl firmy AMD se v červenci náhle katapultoval na 79 procent a prudce vyrostl objem prodejů, čili počet prodaných CPU a jejich hodnota. To samozřejmě především proto, že se na trhu objevily nové procesory AMD, které se na prodejích modelů této firmy podílely přibližně polovinou. Otázka je, zda se tento trend udrží i poté, co svůj kýžený procesor získají první natěšení zájemci. 
 
 
Dalším důležitým ukazatelem pro firmu AMD je také průměrná cena prodaných procesorů, v níž se právě její procesory dlouho držely hluboko pod Intelem. Nyní však tato průměrná cena vystřelila prudce vzhůru na téměř 240 eur, přičemž Intel je těsně pod 300 eury s tím, že zájem o jeho hi-end klesá.
 
Pro firmu AMD to jsou samé dobré zprávy, nicméně jde pouze o maloobchod a oblibu u jednotlivých zákazníků, přičemž z hlediska celkového podílu samozřejmě nelze mluvit ani o většině v jeho prospěch, natož pak o 79 procentech. 
 
Zdroj: reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář