www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl
, , aktualita
Dnes se opět můžeme podívat na to, jak se procesory firem Intel a AMD prodávají v Německu. Jde o data z Mindfactory, zahrnují tak největšího prodejce v sousedním státě, přičemž my můžeme vidět nebývalou akceleraci prodejů procesorů Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na čísla z Japonska, která ukazují, že většina koncových zákazníků má zájem o procesory Ryzen. Na čísla z Mindfactory se nekoukáme poprvé, a tak víme, že AMD má v Německu velkou oblibu. Dalo se tak očekávat, že podíl AMD v německých maloobchodech či prostě mezi koncovými zákazníky, kteří si pořizují desktopy nebo si na nich staví, s příchodem generace Ryzen 3000 vzroste. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dosud se tak prodeje procesorů AMD držely se svým podílem pod 70 % a objem prodejů od začátku roku logicky spíše klesal. Není divu, když lidé čekali právě na nové procesory Ryzen 3000 a ten, kdo byl odhodlán koupit Intel, spíše neměl na co čekat, pokud tedy nechtěl koupit jeden z modelů z druhé vlny Coffee Lake-S Refresh. 
 
Jak je tedy vidět z grafu, podíl firmy AMD se v červenci náhle katapultoval na 79 procent a prudce vyrostl objem prodejů, čili počet prodaných CPU a jejich hodnota. To samozřejmě především proto, že se na trhu objevily nové procesory AMD, které se na prodejích modelů této firmy podílely přibližně polovinou. Otázka je, zda se tento trend udrží i poté, co svůj kýžený procesor získají první natěšení zájemci. 
 
 
Dalším důležitým ukazatelem pro firmu AMD je také průměrná cena prodaných procesorů, v níž se právě její procesory dlouho držely hluboko pod Intelem. Nyní však tato průměrná cena vystřelila prudce vzhůru na téměř 240 eur, přičemž Intel je těsně pod 300 eury s tím, že zájem o jeho hi-end klesá.
 
Pro firmu AMD to jsou samé dobré zprávy, nicméně jde pouze o maloobchod a oblibu u jednotlivých zákazníků, přičemž z hlediska celkového podílu samozřejmě nelze mluvit ani o většině v jeho prospěch, natož pak o 79 procentech. 
 
Zdroj: reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů