www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl
, , aktualita
Dnes se opět můžeme podívat na to, jak se procesory firem Intel a AMD prodávají v Německu. Jde o data z Mindfactory, zahrnují tak největšího prodejce v sousedním státě, přičemž my můžeme vidět nebývalou akceleraci prodejů procesorů Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na čísla z Japonska, která ukazují, že většina koncových zákazníků má zájem o procesory Ryzen. Na čísla z Mindfactory se nekoukáme poprvé, a tak víme, že AMD má v Německu velkou oblibu. Dalo se tak očekávat, že podíl AMD v německých maloobchodech či prostě mezi koncovými zákazníky, kteří si pořizují desktopy nebo si na nich staví, s příchodem generace Ryzen 3000 vzroste. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dosud se tak prodeje procesorů AMD držely se svým podílem pod 70 % a objem prodejů od začátku roku logicky spíše klesal. Není divu, když lidé čekali právě na nové procesory Ryzen 3000 a ten, kdo byl odhodlán koupit Intel, spíše neměl na co čekat, pokud tedy nechtěl koupit jeden z modelů z druhé vlny Coffee Lake-S Refresh. 
 
Jak je tedy vidět z grafu, podíl firmy AMD se v červenci náhle katapultoval na 79 procent a prudce vyrostl objem prodejů, čili počet prodaných CPU a jejich hodnota. To samozřejmě především proto, že se na trhu objevily nové procesory AMD, které se na prodejích modelů této firmy podílely přibližně polovinou. Otázka je, zda se tento trend udrží i poté, co svůj kýžený procesor získají první natěšení zájemci. 
 
 
Dalším důležitým ukazatelem pro firmu AMD je také průměrná cena prodaných procesorů, v níž se právě její procesory dlouho držely hluboko pod Intelem. Nyní však tato průměrná cena vystřelila prudce vzhůru na téměř 240 eur, přičemž Intel je těsně pod 300 eury s tím, že zájem o jeho hi-end klesá.
 
Pro firmu AMD to jsou samé dobré zprávy, nicméně jde pouze o maloobchod a oblibu u jednotlivých zákazníků, přičemž z hlediska celkového podílu samozřejmě nelze mluvit ani o většině v jeho prospěch, natož pak o 79 procentech. 
 
Zdroj: reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek