www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl

Prodej CPU na Mindfactory: AMD získalo obrovský podíl
, , aktualita
Dnes se opět můžeme podívat na to, jak se procesory firem Intel a AMD prodávají v Německu. Jde o data z Mindfactory, zahrnují tak největšího prodejce v sousedním státě, přičemž my můžeme vidět nebývalou akceleraci prodejů procesorů Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se podívali na čísla z Japonska, která ukazují, že většina koncových zákazníků má zájem o procesory Ryzen. Na čísla z Mindfactory se nekoukáme poprvé, a tak víme, že AMD má v Německu velkou oblibu. Dalo se tak očekávat, že podíl AMD v německých maloobchodech či prostě mezi koncovými zákazníky, kteří si pořizují desktopy nebo si na nich staví, s příchodem generace Ryzen 3000 vzroste. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dosud se tak prodeje procesorů AMD držely se svým podílem pod 70 % a objem prodejů od začátku roku logicky spíše klesal. Není divu, když lidé čekali právě na nové procesory Ryzen 3000 a ten, kdo byl odhodlán koupit Intel, spíše neměl na co čekat, pokud tedy nechtěl koupit jeden z modelů z druhé vlny Coffee Lake-S Refresh. 
 
Jak je tedy vidět z grafu, podíl firmy AMD se v červenci náhle katapultoval na 79 procent a prudce vyrostl objem prodejů, čili počet prodaných CPU a jejich hodnota. To samozřejmě především proto, že se na trhu objevily nové procesory AMD, které se na prodejích modelů této firmy podílely přibližně polovinou. Otázka je, zda se tento trend udrží i poté, co svůj kýžený procesor získají první natěšení zájemci. 
 
 
Dalším důležitým ukazatelem pro firmu AMD je také průměrná cena prodaných procesorů, v níž se právě její procesory dlouho držely hluboko pod Intelem. Nyní však tato průměrná cena vystřelila prudce vzhůru na téměř 240 eur, přičemž Intel je těsně pod 300 eury s tím, že zájem o jeho hi-end klesá.
 
Pro firmu AMD to jsou samé dobré zprávy, nicméně jde pouze o maloobchod a oblibu u jednotlivých zákazníků, přičemž z hlediska celkového podílu samozřejmě nelze mluvit ani o většině v jeho prospěch, natož pak o 79 procentech. 
 
Zdroj: reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář