www.svethardware.cz
>
>
>

Prodeje iPhonů a Maců padají, jinde se ale Applu daří

Prodeje iPhonů a Maců padají, jinde se ale Applu daří
, , aktualita
Společnost Apple zveřejnila své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí, kde se ukazuje, že zejména prodeje iPhonů docela výrazně padají. Naproti tomu mnoho jiných produktů jde směrem nahoru a totéž se týká služeb.
K oblíbeným
reklama
Mezi společnosti, které v těchto dnech zveřejnily své hospodářské výsledky, patří i Apple. Zde jsme se i podrobněji dozvěděli příjmy v jednotlivých částech divize produktů, byť ne čísla samotných prodaných kusů. Každopádně jde vidět, že příjmy společnosti se snížily o 5,1 % (ze 61,137 mld. USD na 58,015 mld. USD), za což může výrazný propad příjmů z prodeje produktů. I čistý zisk se snížil z 13,822 na 11,561 mld. USD.
 
Apple logo
 
U produktů šly příjmy dolů z 51,287 mld. USD na 46,565 mld. USD, což znamená snížení o 9,2 %. Naproti tomu divize služeb míří nahoru a zde už Apple zaznamenal nárůst pěkných 16,2 % z 9,85 na 11,45 mld. USD. Společnost Apple v poslední době hodně tlačí na rozšiřování portfolia služeb, neboť zde leží potenciálně mnohem více peněz, navíc mnohdy s minimální námahou. Obsah totiž vytváří jiní, Apple jej jen prodává ve svých službách, ať už jde o noviny (Apple News+), hry (Arcade), hudbu (Music) nebo další.
 
Pojďme ale zpět k produktům, abychom viděli, kde se Applu daří a kde nikoli. Jednoznačným propadákem jsou iPhony. Jejich prodeje (pokud mluvíme o příjmech, nikoli počtu kusů) klesly o opravdu výrazných 17,3 % ze 37,559 na 31,051 mld. USD. Stále jde vidět, že iPhony dělají v podstatě polovinu příjmů společnosti. Moc se nedařilo ani Macům, tam byl ale propad mnohem menší s -4,6 % z 5,776 na 5,513 mld. USD. Naopak se dařilo iPadům, které vzrostly o 21,6 % ze 4,008 na 4,872 mld. USD a wearables povyskočily dokonce o rovných 30,0 % z 3,944 na 5,129 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty? Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty?
AMD nás před týdnem svým představením nových Radeonů založených na slabší verzi Navi zrovna moc nepotěšilo. V podstatě představilo jen jednu desktopovou kartu a jednu mobilní a my se nedozvěděli ani podrobnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM
AMD v poslední době najelo na OEM vlnu. V srpnu byly představeny grafické karty Radeon RX 600, což jsou opět Polaris a nedávno jsme se dozvěděli o dvou nových OEM procesorech Ryzen, z nichž je jeden navíc pouze pro Čínu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky
Už je to pěkná řádka let, co se řešila role Microsoftu při vývoji počítačových klávesnic. Tato firma přitom jejich funkčnost výrazně ovlivnila, i když tu byly i jiné faktory. Nyní Microsoft navazuje na svou starou roli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře