www.svethardware.cz
>
>
>

Prodeje iPhonů a Maců padají, jinde se ale Applu daří

Prodeje iPhonů a Maců padají, jinde se ale Applu daří
, , aktualita
Společnost Apple zveřejnila své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí, kde se ukazuje, že zejména prodeje iPhonů docela výrazně padají. Naproti tomu mnoho jiných produktů jde směrem nahoru a totéž se týká služeb.
K oblíbeným
reklama
Mezi společnosti, které v těchto dnech zveřejnily své hospodářské výsledky, patří i Apple. Zde jsme se i podrobněji dozvěděli příjmy v jednotlivých částech divize produktů, byť ne čísla samotných prodaných kusů. Každopádně jde vidět, že příjmy společnosti se snížily o 5,1 % (ze 61,137 mld. USD na 58,015 mld. USD), za což může výrazný propad příjmů z prodeje produktů. I čistý zisk se snížil z 13,822 na 11,561 mld. USD.
 
Apple logo
 
U produktů šly příjmy dolů z 51,287 mld. USD na 46,565 mld. USD, což znamená snížení o 9,2 %. Naproti tomu divize služeb míří nahoru a zde už Apple zaznamenal nárůst pěkných 16,2 % z 9,85 na 11,45 mld. USD. Společnost Apple v poslední době hodně tlačí na rozšiřování portfolia služeb, neboť zde leží potenciálně mnohem více peněz, navíc mnohdy s minimální námahou. Obsah totiž vytváří jiní, Apple jej jen prodává ve svých službách, ať už jde o noviny (Apple News+), hry (Arcade), hudbu (Music) nebo další.
 
Pojďme ale zpět k produktům, abychom viděli, kde se Applu daří a kde nikoli. Jednoznačným propadákem jsou iPhony. Jejich prodeje (pokud mluvíme o příjmech, nikoli počtu kusů) klesly o opravdu výrazných 17,3 % ze 37,559 na 31,051 mld. USD. Stále jde vidět, že iPhony dělají v podstatě polovinu příjmů společnosti. Moc se nedařilo ani Macům, tam byl ale propad mnohem menší s -4,6 % z 5,776 na 5,513 mld. USD. Naopak se dařilo iPadům, které vzrostly o 21,6 % ze 4,008 na 4,872 mld. USD a wearables povyskočily dokonce o rovných 30,0 % z 3,944 na 5,129 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake
Dell dnes představil novou generaci stolních počítačů XPS vybavenou aktuálními procesory Intel Core v menším balení. Řada monitorů UltraSharp se potom rozrostla o několik novinek pro domácí zábavu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB
Společnost WD znatelně rozšířila nabídku svých podnikových pevných disků o vysoké kapacity. Do řady disků WD Gold poputují verze s 16 TB a 18 TB. Řada Ultrastar přinese dokonce dříve jen těžko představitelných 20 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX
Společnost AMD si pro nás připravila Assassin’s Creed Valhalla k moderním procesorům Ryzen 7 a 9, zatímco NVIDIA dokázala svou chystanou akci lépe utajit a neočekávaně přichází s Death Stranding ke všem GeForce RTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC
Herní nakladatelé si dle VideoGamesChronicle chtějí v některých případech přilepšit tím, že by zákazníky nutili kupovat si již jednou zaplacené hry v podobě DLC, a to v případě, že by je chtěli hrát na nové konzoli Xbox Series X. To se nelíbí Microsoftu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny
V záplavě informací o nových herních grafických kartách firmy NVIDIA nechybí už ani zmínka o novém mainstreamu a také low-endu. Výsledné karty pochopitelně dorazí až někdy později po výkonných modelech. O jaké půjde?
Včera, aktualita, Jan Vítek