www.svethardware.cz
>
>

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
, , aktualita
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
K oblíbeným
reklama
Gartner tak má nejnovější čísla týkající se prodejů PC, dle nichž opět nejvíce tratili menší výrobci počítačů, jejichž podíl na trhu se znovu výrazně smrskl, a to tentokrát o více než 9 procent. Dále se nedařilo společnostem Apple a Asus, zatímco ostatní přední výrobci, čili Lenovo, HP, Dell a Acer, rostli.  
 
 
Lenovo tak drží už téměř čtvrtinu trhu s PC, zatímco HP není o moc pozadu a třetí je Dell. Zbylí tři výrobci už nemají ani 10% podíly a pokud jde o sedmé, v tabulce nezastoupené místo pro jednotlivé firmy, tam by se ukázal Microsoft. 
 
Gartner uvádí, že nejistota kvůli vztahům mezi USA a Čínou plus problém Intelu s uspokojením poptávky, to jsou věci, které výrazně pomohly dostat dolů ceny pamětí DRAM i NAND Flash. Z toho se mohou radovat právě výrobci PC, kterým se snížení cen pamětí pozitivně promítlo do marží. Čili mohli nakupovat levnější hardware a ten pak zhodnotit ve výsledném produktu - hotovém počítači. To samozřejmě pro zákazníky dobrá zpráva není, ale když jsou ochotni platit, tak proč by si měli výrobci dělat škodu. 
 
Předběžné výsledky také ukazují na to, že meziročně bylo v 3. kvartálu na trh dodáno o 1,1 % více PC, čili přes 68 milionů kusů. Na tom se ale dle Gartneru podepsal i blížící se konec systémů Windows 7, což způsobilo vyšší zájem o Windows 10 a s tím i o nové počítače. Nejvíce to bylo patrné v Japonsku, kde dodávky na trh vzrostly dokonce o 55 procent. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek