www.svethardware.cz
>
>

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
, , aktualita
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
K oblíbeným
reklama
Gartner tak má nejnovější čísla týkající se prodejů PC, dle nichž opět nejvíce tratili menší výrobci počítačů, jejichž podíl na trhu se znovu výrazně smrskl, a to tentokrát o více než 9 procent. Dále se nedařilo společnostem Apple a Asus, zatímco ostatní přední výrobci, čili Lenovo, HP, Dell a Acer, rostli.  
 
 
Lenovo tak drží už téměř čtvrtinu trhu s PC, zatímco HP není o moc pozadu a třetí je Dell. Zbylí tři výrobci už nemají ani 10% podíly a pokud jde o sedmé, v tabulce nezastoupené místo pro jednotlivé firmy, tam by se ukázal Microsoft. 
 
Gartner uvádí, že nejistota kvůli vztahům mezi USA a Čínou plus problém Intelu s uspokojením poptávky, to jsou věci, které výrazně pomohly dostat dolů ceny pamětí DRAM i NAND Flash. Z toho se mohou radovat právě výrobci PC, kterým se snížení cen pamětí pozitivně promítlo do marží. Čili mohli nakupovat levnější hardware a ten pak zhodnotit ve výsledném produktu - hotovém počítači. To samozřejmě pro zákazníky dobrá zpráva není, ale když jsou ochotni platit, tak proč by si měli výrobci dělat škodu. 
 
Předběžné výsledky také ukazují na to, že meziročně bylo v 3. kvartálu na trh dodáno o 1,1 % více PC, čili přes 68 milionů kusů. Na tom se ale dle Gartneru podepsal i blížící se konec systémů Windows 7, což způsobilo vyšší zájem o Windows 10 a s tím i o nové počítače. Nejvíce to bylo patrné v Japonsku, kde dodávky na trh vzrostly dokonce o 55 procent. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami Nový byznys Opery? Neúspěch si prý vynahrazuje lichvářskými půjčkami
Opera byla kdysi poměrně oblíbeným internetovým prohlížečem. Poněvadž ale prohlížeč Google Chrome vše převálcoval, zkouší to dnes s aplikacemi pro půjčování peněz v chudších zemích s vysokými úroky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020 HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020
Společnost Hewlett Packard Enterprise upozornila své zákazníky na to, že sama očekává nedostatek procesorů Intel, který má přetrvat v celém tomto roce. Doporučuje jim také, aby zvážili jiné možnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví? Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?
Grafické karty Radeon RX 5600 XT by se měly zítra dostat na trh ideálně už s novými BIOSy, pokud jde o dosud známé modely firem Sapphire a PowerColor, které dostaly lepší nastavení pamětí a GPU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková