www.svethardware.cz
>
>

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?

Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
, , aktualita
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
K oblíbeným
reklama
Gartner tak má nejnovější čísla týkající se prodejů PC, dle nichž opět nejvíce tratili menší výrobci počítačů, jejichž podíl na trhu se znovu výrazně smrskl, a to tentokrát o více než 9 procent. Dále se nedařilo společnostem Apple a Asus, zatímco ostatní přední výrobci, čili Lenovo, HP, Dell a Acer, rostli.  
 
 
Lenovo tak drží už téměř čtvrtinu trhu s PC, zatímco HP není o moc pozadu a třetí je Dell. Zbylí tři výrobci už nemají ani 10% podíly a pokud jde o sedmé, v tabulce nezastoupené místo pro jednotlivé firmy, tam by se ukázal Microsoft. 
 
Gartner uvádí, že nejistota kvůli vztahům mezi USA a Čínou plus problém Intelu s uspokojením poptávky, to jsou věci, které výrazně pomohly dostat dolů ceny pamětí DRAM i NAND Flash. Z toho se mohou radovat právě výrobci PC, kterým se snížení cen pamětí pozitivně promítlo do marží. Čili mohli nakupovat levnější hardware a ten pak zhodnotit ve výsledném produktu - hotovém počítači. To samozřejmě pro zákazníky dobrá zpráva není, ale když jsou ochotni platit, tak proč by si měli výrobci dělat škodu. 
 
Předběžné výsledky také ukazují na to, že meziročně bylo v 3. kvartálu na trh dodáno o 1,1 % více PC, čili přes 68 milionů kusů. Na tom se ale dle Gartneru podepsal i blížící se konec systémů Windows 7, což způsobilo vyšší zájem o Windows 10 a s tím i o nové počítače. Nejvíce to bylo patrné v Japonsku, kde dodávky na trh vzrostly dokonce o 55 procent. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek