Prohlížeč Opera 50 bude mít i blokování těžby kryptoměn

Prohlížeč Opera 50 bude mít i blokování těžby kryptoměn
, , aktualita
Těžba bitcoinů a jiných kryptoměn se stala na webových stránkách velmi populárním způsobem, jak si přijít na více peněz, což se ale nelíbí návštěvníkům. Nová verze prohlížeče Opera 50 proto přijde nejen s blokováním reklamy, ale také těžby kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Reklamy na webových stránkách jsou mezi uživateli dost neoblíbené. Narušují přehlednost stránek, zpomalují rychlost načítání a občas jsou i bezpečnostním rizikem. Nicméně v roce 2017 se rozmohl jiný způsob, jak majitelé webových stránek začali přichází k penězům. Moderním a neméně ta neoblíbeným způsobem mezi uživateli se stala těžba kryptoměn pomocí skriptů na webových stránkách. Ty nezřídka vytíží procesor počítače na 100 % a práce s ním je potom nepříjemně pomalá, nemluvě o zvýšené hlučnosti a u mobilních zařízení také snížené výdrži na baterie. Internetový prohlížeč Opera se proti tomu rozhodl bojovat.
 
Opera Bitcoin logo
 
Tento prohlížeč byl průkopníkem v blokování reklamy a nyní bude první, kdo nabídne podobným způsobem i blokování těžebních skriptů. Funkce se jmenuje NoCoin a půjde ji zapnout v menu prohlížeče Opera 50. Ten je zatím k dispozici v Release Candidate verzi, kde si už funkci můžete vyzkoušet. Dalším vylepšením nové verze prohlížeče bude rozšířená podpora VR360 pro Oculus a Chromecast.
 
Opera blokování těžby bitcoinu
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů