www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce

Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
, , aktualita
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
K oblíbeným
reklama
Prototyp SpaceX Starship Mk1 tak prodělával zkoušku ve firemním zařízení u Boca Chica, během níž byly testovány jeho nádrže, zda vydrží maximální možný tlak. Nevydržely a ve výsledku prototypu odlétla vrchní "čepička" a plášť lodi zůstal viditelně zdeformovaný, a to zvláště také v horní části. 
 
 
​  
Nešlo tedy o explozi plnou ohně a ani o totální destrukci lodi, dalo by se trošku eufemisticky mluvit i o rapidní dekompresi, která vedle poškození prototypu přinesla také obrovský mrak bílého plynu, který začal unášet vítr pryč. Vrchní část lodi dle pozorovatelů letěla asi 12 sekund a dostala se do výšky mezi 150 a 200 metrů. 
 
 
SpaceX staví také druhý prototyp a to Mark 2 u Kennedyho vesmírného centra na Floridě a v Boca Chica by měl poté vzniknout Mark 3. Ke včerejší explozi se SpaceX vyjádřila zatím stručně, a sice že šlo o test maximálního natlakovaného systému, jehož výsledek nebyl zcela neočekávaný. 
 
Zdroj: CBSNews


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM Intel posílil Dr. Gary Patton, veterán průmyslu z GloFo i IBM
Dr. Gary Patton dosud pracoval jako CTO (Chief Technology Officer) společnosti GlobalFoundries a byl odpovědný za vývoj nejnovějších výrobních procesů. Ještě dříve pak působil v IBM.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek