www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce

Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
, , aktualita
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
K oblíbeným
reklama
Prototyp SpaceX Starship Mk1 tak prodělával zkoušku ve firemním zařízení u Boca Chica, během níž byly testovány jeho nádrže, zda vydrží maximální možný tlak. Nevydržely a ve výsledku prototypu odlétla vrchní "čepička" a plášť lodi zůstal viditelně zdeformovaný, a to zvláště také v horní části. 
 
 
​  
Nešlo tedy o explozi plnou ohně a ani o totální destrukci lodi, dalo by se trošku eufemisticky mluvit i o rapidní dekompresi, která vedle poškození prototypu přinesla také obrovský mrak bílého plynu, který začal unášet vítr pryč. Vrchní část lodi dle pozorovatelů letěla asi 12 sekund a dostala se do výšky mezi 150 a 200 metrů. 
 
 
SpaceX staví také druhý prototyp a to Mark 2 u Kennedyho vesmírného centra na Floridě a v Boca Chica by měl poté vzniknout Mark 3. Ke včerejší explozi se SpaceX vyjádřila zatím stručně, a sice že šlo o test maximálního natlakovaného systému, jehož výsledek nebyl zcela neočekávaný. 
 
Zdroj: CBSNews


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře