www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
, , aktualita
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER má na trh oficiálně přijít zítra, takže to se dočkáme i jejích testů, které byly připravovány předem, jak je ostatně vidět i díky tomu, že se objevují u v online databázi benchmarku Final Fantasy XV. Nová RTX 2080 SUPER nám přitom nabídne 3072 CUDA jader oproti 2944 a také o trošku více jader Tensor i RT. Dále bude mít i zvýšený základní takt z 1515 na 1650 MHz plus rychlejší paměti na efektivních 15,5 Gb/s oproti 14 Gb/s. To je slušný bonus oproti původní RTX 2080, zvláště když nová karta přijde za stejnou cenu jako starší levnější verze, čili 699 USD. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že staré GeForce RTX 2080 zlevní a postupně budou vytlačeny z trhu, nicméně nějaké výrazné poklesy cen opravdu nečekejme. Na to už ukazuje případ s RTX 2070 a její novou SUPER verzí. Ta způsobila, že ceny starších karet šly skutečně v několika případech dolů, ale v průměru to bylo u těch levnějších modelů jako je řada MSI Ventus jen o pár set korun. Dají se však najít i nabídky, v nichž je daná karta o tisícovku levnější, než byla před několika týdny. Více klesají ceny těch dražších modelů, jako je třeba EVGA GeForce RTX 2070 XC BLACK EDITION.
 
 
V testu Final Fantasy XV je tak nová RTX 2080 SUPER asi o 7,5 % rychlejší než stará RTX 2080 a končí jako pátá nejvýkonnější karta po modelu TITAN V, což není vůbec špatné a my můžeme doufat, že jinde to bude ještě lepší a nová karta nabídne až o 10 % vyšší výkon. 
 
Ve srovnání s GeForce GTX 1080 Ti bude ještě výrazně výkonnější, takže to konečně vypadá na to, že nám NVIDIA nabízí důstojnou novou generaci, která už i ve hrách bez ray tracingu a DLSS dosahuje znatelně lepšího poměru výkonu a ceny. 
 
Co se týče hrubého výkonu, pak ten se bude pohybovat kolem až 11,2 TFLOPS v FP32, takže o více než 1 TFLOPS více oproti RTX 2080. RTX-OPS vzrostou na 63 oproti 60 miliardám za sekundu, takže zde už to bude slabší nárůst o 5 %. Spotřeba by pak měla vzrůst, a to společně s TDP, které dle očekávání bude na úrovni 250 W, ale to ještě nebylo potvrzeno. Ostatně pak by bylo stejné jako u karet RTX 2080 Ti a TITAN RTX. 
 
Zdroj: TUM APISAK 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů