www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
, , aktualita
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER má na trh oficiálně přijít zítra, takže to se dočkáme i jejích testů, které byly připravovány předem, jak je ostatně vidět i díky tomu, že se objevují u v online databázi benchmarku Final Fantasy XV. Nová RTX 2080 SUPER nám přitom nabídne 3072 CUDA jader oproti 2944 a také o trošku více jader Tensor i RT. Dále bude mít i zvýšený základní takt z 1515 na 1650 MHz plus rychlejší paměti na efektivních 15,5 Gb/s oproti 14 Gb/s. To je slušný bonus oproti původní RTX 2080, zvláště když nová karta přijde za stejnou cenu jako starší levnější verze, čili 699 USD. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že staré GeForce RTX 2080 zlevní a postupně budou vytlačeny z trhu, nicméně nějaké výrazné poklesy cen opravdu nečekejme. Na to už ukazuje případ s RTX 2070 a její novou SUPER verzí. Ta způsobila, že ceny starších karet šly skutečně v několika případech dolů, ale v průměru to bylo u těch levnějších modelů jako je řada MSI Ventus jen o pár set korun. Dají se však najít i nabídky, v nichž je daná karta o tisícovku levnější, než byla před několika týdny. Více klesají ceny těch dražších modelů, jako je třeba EVGA GeForce RTX 2070 XC BLACK EDITION.
 
 
V testu Final Fantasy XV je tak nová RTX 2080 SUPER asi o 7,5 % rychlejší než stará RTX 2080 a končí jako pátá nejvýkonnější karta po modelu TITAN V, což není vůbec špatné a my můžeme doufat, že jinde to bude ještě lepší a nová karta nabídne až o 10 % vyšší výkon. 
 
Ve srovnání s GeForce GTX 1080 Ti bude ještě výrazně výkonnější, takže to konečně vypadá na to, že nám NVIDIA nabízí důstojnou novou generaci, která už i ve hrách bez ray tracingu a DLSS dosahuje znatelně lepšího poměru výkonu a ceny. 
 
Co se týče hrubého výkonu, pak ten se bude pohybovat kolem až 11,2 TFLOPS v FP32, takže o více než 1 TFLOPS více oproti RTX 2080. RTX-OPS vzrostou na 63 oproti 60 miliardám za sekundu, takže zde už to bude slabší nárůst o 5 %. Spotřeba by pak měla vzrůst, a to společně s TDP, které dle očekávání bude na úrovni 250 W, ale to ještě nebylo potvrzeno. Ostatně pak by bylo stejné jako u karet RTX 2080 Ti a TITAN RTX. 
 
Zdroj: TUM APISAK 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů