www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V

První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
, , aktualita
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER má na trh oficiálně přijít zítra, takže to se dočkáme i jejích testů, které byly připravovány předem, jak je ostatně vidět i díky tomu, že se objevují u v online databázi benchmarku Final Fantasy XV. Nová RTX 2080 SUPER nám přitom nabídne 3072 CUDA jader oproti 2944 a také o trošku více jader Tensor i RT. Dále bude mít i zvýšený základní takt z 1515 na 1650 MHz plus rychlejší paměti na efektivních 15,5 Gb/s oproti 14 Gb/s. To je slušný bonus oproti původní RTX 2080, zvláště když nová karta přijde za stejnou cenu jako starší levnější verze, čili 699 USD. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že staré GeForce RTX 2080 zlevní a postupně budou vytlačeny z trhu, nicméně nějaké výrazné poklesy cen opravdu nečekejme. Na to už ukazuje případ s RTX 2070 a její novou SUPER verzí. Ta způsobila, že ceny starších karet šly skutečně v několika případech dolů, ale v průměru to bylo u těch levnějších modelů jako je řada MSI Ventus jen o pár set korun. Dají se však najít i nabídky, v nichž je daná karta o tisícovku levnější, než byla před několika týdny. Více klesají ceny těch dražších modelů, jako je třeba EVGA GeForce RTX 2070 XC BLACK EDITION.
 
 
V testu Final Fantasy XV je tak nová RTX 2080 SUPER asi o 7,5 % rychlejší než stará RTX 2080 a končí jako pátá nejvýkonnější karta po modelu TITAN V, což není vůbec špatné a my můžeme doufat, že jinde to bude ještě lepší a nová karta nabídne až o 10 % vyšší výkon. 
 
Ve srovnání s GeForce GTX 1080 Ti bude ještě výrazně výkonnější, takže to konečně vypadá na to, že nám NVIDIA nabízí důstojnou novou generaci, která už i ve hrách bez ray tracingu a DLSS dosahuje znatelně lepšího poměru výkonu a ceny. 
 
Co se týče hrubého výkonu, pak ten se bude pohybovat kolem až 11,2 TFLOPS v FP32, takže o více než 1 TFLOPS více oproti RTX 2080. RTX-OPS vzrostou na 63 oproti 60 miliardám za sekundu, takže zde už to bude slabší nárůst o 5 %. Spotřeba by pak měla vzrůst, a to společně s TDP, které dle očekávání bude na úrovni 250 W, ale to ještě nebylo potvrzeno. Ostatně pak by bylo stejné jako u karet RTX 2080 Ti a TITAN RTX. 
 
Zdroj: TUM APISAK 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář