První fotky očekávané highend skříně Cooler Master Cosmos II

První fotky očekávané highend skříně Cooler Master Cosmos II
, , aktualita
Společnost Cooler Master připravuje nástupce své high-endové skříně Cosmos, kterou jsme recenzovali téměř před 4 roky, kdy od nás získala ocenění TREFA za výborné provedení, širokou výbavu, dobré možnosti chlazení a další kvality. - prototyp...
K oblíbeným
reklama
Společnost Cooler Master připravuje nástupce své high-endové skříně Cosmos, kterou jsme recenzovali téměř před 4 roky, kdy od nás získala ocenění TREFA za výborné provedení, širokou výbavu, dobré možnosti chlazení a další kvality.


- prototyp připravované skříně Cooler Master Cosmos II -

Cosmos II bude mít upravený design, ale hlavní rysy zůstanou stejné - postranní madla nahoře i dole, prostorná a robustní konstrukce včetně bočnic, snadná montáž komponent, pozice pro zdroj ve spodní části.

Na fotkách je zatím prototyp, takže se některé detaily budou možná u produkční verze lišit, ale už teď je patrné, na jaká zlepšení se výrobce nejvíce zaměřil:
  • větší množství pozic pro úložná zařízení (pevné disky a SSD) a jejich chlazení (to byla největší slabina předchozího modelu)
  • lepší cable management
  • snadnější montáž (výřez v trayi pro přístup k backplate základní desky pro demontáž chladiče CPU bez nutnosti jejího vyjmutí ze skříně)
  • přidání dvou portů USB 3.0 do přední části


Cosmos II by měl být v prodeji od října tohoto roku. Cena zatím není známá, ale ve zprávě na serveru Guru3D padla zmínka o 300 USD (to je v přepočtu kolem 5 000 Kč, ale dá se předpokládat, že prodejní cena bude u nás o poznání vyšší - mimochodem za cca 5000 Kč se teď u nás prodává starší verze).

Jakmile to bude možné, přineseme vám samozřejmě jeho podrobnou recenzi.
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala