První fotky očekávané highend skříně Cooler Master Cosmos II

První fotky očekávané highend skříně Cooler Master Cosmos II
, , aktualita
Společnost Cooler Master připravuje nástupce své high-endové skříně Cosmos, kterou jsme recenzovali téměř před 4 roky, kdy od nás získala ocenění TREFA za výborné provedení, širokou výbavu, dobré možnosti chlazení a další kvality. - prototyp...
K oblíbeným
reklama
Společnost Cooler Master připravuje nástupce své high-endové skříně Cosmos, kterou jsme recenzovali téměř před 4 roky, kdy od nás získala ocenění TREFA za výborné provedení, širokou výbavu, dobré možnosti chlazení a další kvality.


- prototyp připravované skříně Cooler Master Cosmos II -

Cosmos II bude mít upravený design, ale hlavní rysy zůstanou stejné - postranní madla nahoře i dole, prostorná a robustní konstrukce včetně bočnic, snadná montáž komponent, pozice pro zdroj ve spodní části.

Na fotkách je zatím prototyp, takže se některé detaily budou možná u produkční verze lišit, ale už teď je patrné, na jaká zlepšení se výrobce nejvíce zaměřil:
  • větší množství pozic pro úložná zařízení (pevné disky a SSD) a jejich chlazení (to byla největší slabina předchozího modelu)
  • lepší cable management
  • snadnější montáž (výřez v trayi pro přístup k backplate základní desky pro demontáž chladiče CPU bez nutnosti jejího vyjmutí ze skříně)
  • přidání dvou portů USB 3.0 do přední části


Cosmos II by měl být v prodeji od října tohoto roku. Cena zatím není známá, ale ve zprávě na serveru Guru3D padla zmínka o 300 USD (to je v přepočtu kolem 5 000 Kč, ale dá se předpokládat, že prodejní cena bude u nás o poznání vyšší - mimochodem za cca 5000 Kč se teď u nás prodává starší verze).

Jakmile to bude možné, přineseme vám samozřejmě jeho podrobnou recenzi.
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů