reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

První Intel NUC s Braswell přijdou v červnu

26.5.2015, Jan Vítek, aktualita
První Intel NUC s Braswell přijdou v červnu
Procesory Intel Braswell jsou velmi zajímavé díky své velmi nízké spotřebě a slušnému výkonu. Intel sám se je chystá využít v nových modelech nettopů NUC, které mají v podobě barebone přijít na trh na začátku června, tedy co nevidět.
První kity Intel Braswell NUC tedy budou k dispozici od června, a to dle zprávy konkrétně od osmého června. Konkrétně půjde o modely Intel NUC5CPYH a NUC5PPYH, které využijí procesor Intel Celeron N3050 a Pentium N3700. V prvním případě jde o 1,6 až 2,16GHz procesor se dvěma jádry Silvermont, 2 MB L2 cache a integrovanou grafikou se 12 shadery. Jeho maximální spotřeba činí 6 W a ta typická pouze 4 W. Co se týče Pentia N3700, jde o procesor se stejnými hodnotami spotřeby, ale daleko zajímavějšími specifikacemi. Má totiž čtyři jádra Silvermont na 1,6 až 2,4 GHz, 2 MB L2 cache a grafiku se 16 shadery na frekvenci až 700 MHz oproti 600 MHz u Celeronu. V obou případech pochopitelně jde o 14nm procesory.

Intel se rozhodl, že i zde využije aktivní chlazení, které asi bude potřeba v malých a uzavřených skříňkách NUC. Zveřejněny byly už také ceny. Intel NUC5PPYH s Pentiem je k dispozici v předprodeji za 180 USD a NUC5CPYH s Celeronem za 140 USD, což jsou celkem slušné sumy, když ono Pentium dle Wikipedie samotné přijde na 140 USD.

Co se týče designu a provedení počítače, nezměnilo se v podstatě nic. Uživatelé budou mít k dispozici čtyři USB 3.0, na předním panelu ještě audio konektor a IR port, vzadu pak ještě napájecí konektor, optický audio výstup TOSLINK, HDMI, gigabitový Ethernet a na boku slot pro SD karty a otvor pro zámky Kensington, takže výbava je v tomto ohledu slušná.

Uvnitř pak máme sloty SO-DIMM pro maximálně 8 GB DDR3L, pozici pro M.2 SSD a také 2,5" zařízení s rozhraním SATA. A samozřejmě také nechybí Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. V nabídce Intelu jsou ještě výkonnější modely NUC s procesory Core i7 a Core i5 "Broadwell", přičemž jeden z nich nabídne i grafický čip Iris Graphics 6100 a dále se prý chystají i "herní" modely NUC s Core i5 a nejspíše grafikami Iris Pro s pamětí eDRAM.

Zdroj: Hexus.net
reklama