www.svethardware.cz
>
>
>
>

PUBG čelí na Steamu bombingu nespokojených čínských hráčů

PUBG čelí na Steamu bombingu nespokojených čínských hráčů
, , aktualita
Zrovna nedávno jsme se věnovali tématu Review Bombing a tomu, jak Valve chce tento problém řešit. Nyní se s tímto fenoménem potýká aktuálně nejprodávanější a nejhranější titul, PlayerUnknown's Battlegrounds.
reklama
PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) nedávno překonal absolutní rekord v počtu aktivních hráčů, jejž donedávna držela Dota 2. Není tak divu, že jde o hru, která je v současnosti na Steamu nejprodávanější. 
 
 
Pak jsme se věnovali problému zvanému Review Bombing, což je nová a v podstatě módní reakce hráčů na něco, co se jim nelíbí. Dejme tomu, že vývojáři jisté hry udělali něco nepopulárního, ať se to týká jejich her nebo čehokoliv jiného. Na webu se to rychle rozkřikne a uživatelé Steamu pak mohou začít negativně hodnotit prodávané tituly, a to zvláště ty nejpopulárnější, ve snaze vývojáře potrestat. Pokud se takových uživatelů sejdou stovky nebo tisíce, má to zásadní vliv na celkové hodnocení dané hry. 
 
Společnost Valve uvažovala o tom, jak tento problém řešit a na stole měla více možností. Rozhodla se pro tu, která v podstatě do ničeho nezasahuje a nic neomezuje, a sice zřídit časový graf, v němž jsou jasně vidět případné výkyvy v hodnocení, k čemuž si pak mohou potenciální zákazníci po chvilce vyhledávání najít důvod. Mohou tak zjistit, zda šlo o nějakou nepopulární novinku zařazenou do dané hry, nebo některý z jejích vývojářů přepadl s nožem v ruce babičku s důchodem. 
 
 
Tento graf se krásně ukázal právě v případě titulu PUBG a je na něm hezky vidět, mohutný výkyv a nárůst negativního hodnocení. To mají na svědomí především uživatelé z Číny, kteří tak protestují proti reklamám zobrazovaným přímo ve hře, respektive v jejím menu. Tyto reklamy se týkají služby VPN a zasahují citlivé místo, neboť čínstí hráči si stěžují na mohutně lagující lokální servery. 
 
PUBG je plně lokalizované v Číně, takže tam jsou přítomné i herní servery, ovšem ty poskytují tak pomalé reakce, že tamní hráči se často raději připojují na Evropské či Americké servery, což samo o sobě dobře ilustruje, o jak pomalé reakce jde. To se zase nelíbí americkým a evropským uživatelům. Nyní navíc nastoupily reklamy na služby VPN, které mají zlepši připojení k cizím serverům. Není divu, že se to hráčům nelíbí a cítí, že autoři a provozovatelé této placené hry by namísto inzerování dalších placených služeb raději měli vyřešit problémy s pomalými lokálními servery. 
 
Je tak jasné, že tento problém je spojen s vysokou popularitou PUBG, která způsobuje zahlcování serverů, na což provozovatelé zatím nedokázali dobře reagovat. Zajímavé je, že k Číňanům se svévolně začali přidávat další lidé z celého světa. Ti ale mívají i vlastní důvody, a to třeba údajně neopodstatněně zakázané účty nebo nepříjemně často nefunkční servery. Vývojáři však chtějí brzy zprovoznit nové servery, takže by se situace měla zlepšit. Je také třeba si uvědomit, že PUBG je stále k dispozici jako hra s předběžným přístupem, ale to evidentně mnohé lidi nezajímá. Prozatím se ale hodnocení této hry propadlo na smíšené a jen polovina z měsíc starých recenzí je pozitivní.
 
Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje FDM/FFF tiskárna? 3D tisk: jak funguje FDM/FFF tiskárna?
FFF 3D tiskárna je ideální pro začátečníky a patří k nejrozšířenějším na trhu. Dnes se podíváme na to, jak funguje, jaké jsou dostupné modely a materiály. Vyplatí se model za 5000 Kč, nebo je lepší si připlatit?
Dnes, článek, redakce SHW
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře