www.svethardware.cz
>
>
>

PUBG Lite: konkurence pro Fortnite bude zdarma a méně náročná

PUBG Lite: konkurence pro Fortnite bude zdarma a méně náročná
, , aktualita
Epic Games během minulého roku s obrovským úspěchem vyfoukli vedení v žánru Battle Royale právě hře PUBG, která se postarala o jeho prosazení v herním světě. Nyní chtějí autoři PUBG vrátit úder. 
reklama
Dalo by se říci, že hra Fortnite se svým režimem Battle Royale překonala hru PlayerUnknown's BattleGrounds (PUBG) na jejím vlastním hřišti ze třech hlavních důvodů. Jednak se díky komixovému zpracování netváří tak vážně, takže rodiče nemusí pohlížet tak příkře na to, že se v ní navzájem vraždí i jejich děti, pak jde i o nižší nároky na hardware, ovšem především je to kvůli modelu Free to Play. Fortnite je prostě zdarma a vydělává na mikrotransakcích (za minulý rok cca 2,4 mld. USD), zatímco PUBG běžně stojí 30 eur (vydělala asi 1 mld. USD za 2018). 
 
 
Takže co udělají tvůrci PUBG? Vytvoří derivát PUBG Lite jako odlehčenou verzi, jejíž název se může s trochou snahy i rýmovat s Fortnite, která bude mít také nižší nároky na hardware a také si ji můžeme zahrát zdarma. A aby označení Lite skutečně odpovídalo, nebude to pouze odlehčená grafika, ale i různé herní aspekty, nabídka zbraní a co my víme co všechno. Testování PUBG Lite je zatím omezeno na obyvatele Thajska, kteří si mohou zkoušet betaverzi hry a vývojáři se budou až dle výsledků těchto testů rozhodovat, zda tuto hru nasadí i v jiných regionech.
 
Je tak možné, že do západních zemí nebo Evropy obecně ani nedorazí, ale uvidíme, i když vyjádření autorů by tomu i napovídalo. Ti totiž chtějí přinést PUBG Lite do regionů, kde jsou požadavky na hardware obtížněji splnitelné, čili prostě tam, kde je obecně nižší kupní síla. Vedle toho ještě dodávají, že se soustředili na vybalancování hardwarových požadavků bez kompromisů ohledně standardů kvality, ale to už je takové obvyklé nicneříkající zaklínadlo, které se při pomyšlení na kvalitu grafiky rozprskne jako špatně vyčarovaný fireball hned poté, co najdeme zmínku o konkrétních požadavcích. 
 
 
Hra totiž má běžet i na Intel HD Graphics 4000 a na disku zabere jen 4 GB dat. Požadovaný procesor je tu spíše kvůli oné grafice a 4 GB RAM jsou dnes také naprostý základ. Vedle toho tu jsou doporučené specifikace v podobě 8 GB RAM silnějšího Core i5 a především grafice úrovně GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870. To jsou grafiky s výkonem kolem 1,8 TFLOPS, čili úroveň dnešního low-endu. 
 
První verze PUBG Lite obsahuje zatím jednu původní mapu, a sice Erangel, umožňuje hrát o samotě, s kamarádem, nebo v malé skupině a pracuje na ní samostatný tým vývojářů, kteří do ní implementují vybrané věci z hlavního titulu. Hardwarové požadavky PUBG Lite se tak velice blíží tomu, co má ve specifikacích právě Fortnite. Na YouTube se už dají také najít řada videí ukazujících hru samotnou, která vypadá jako trošku lepší mobilní verze, a to s detailnějšími texturami. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek