www.svethardware.cz
>
>
>

PUBG Lite: konkurence pro Fortnite bude zdarma a méně náročná

PUBG Lite: konkurence pro Fortnite bude zdarma a méně náročná
, , aktualita
Epic Games během minulého roku s obrovským úspěchem vyfoukli vedení v žánru Battle Royale právě hře PUBG, která se postarala o jeho prosazení v herním světě. Nyní chtějí autoři PUBG vrátit úder. 
K oblíbeným
reklama
Dalo by se říci, že hra Fortnite se svým režimem Battle Royale překonala hru PlayerUnknown's BattleGrounds (PUBG) na jejím vlastním hřišti ze třech hlavních důvodů. Jednak se díky komixovému zpracování netváří tak vážně, takže rodiče nemusí pohlížet tak příkře na to, že se v ní navzájem vraždí i jejich děti, pak jde i o nižší nároky na hardware, ovšem především je to kvůli modelu Free to Play. Fortnite je prostě zdarma a vydělává na mikrotransakcích (za minulý rok cca 2,4 mld. USD), zatímco PUBG běžně stojí 30 eur (vydělala asi 1 mld. USD za 2018). 
 
 
Takže co udělají tvůrci PUBG? Vytvoří derivát PUBG Lite jako odlehčenou verzi, jejíž název se může s trochou snahy i rýmovat s Fortnite, která bude mít také nižší nároky na hardware a také si ji můžeme zahrát zdarma. A aby označení Lite skutečně odpovídalo, nebude to pouze odlehčená grafika, ale i různé herní aspekty, nabídka zbraní a co my víme co všechno. Testování PUBG Lite je zatím omezeno na obyvatele Thajska, kteří si mohou zkoušet betaverzi hry a vývojáři se budou až dle výsledků těchto testů rozhodovat, zda tuto hru nasadí i v jiných regionech.
 
Je tak možné, že do západních zemí nebo Evropy obecně ani nedorazí, ale uvidíme, i když vyjádření autorů by tomu i napovídalo. Ti totiž chtějí přinést PUBG Lite do regionů, kde jsou požadavky na hardware obtížněji splnitelné, čili prostě tam, kde je obecně nižší kupní síla. Vedle toho ještě dodávají, že se soustředili na vybalancování hardwarových požadavků bez kompromisů ohledně standardů kvality, ale to už je takové obvyklé nicneříkající zaklínadlo, které se při pomyšlení na kvalitu grafiky rozprskne jako špatně vyčarovaný fireball hned poté, co najdeme zmínku o konkrétních požadavcích. 
 
 
Hra totiž má běžet i na Intel HD Graphics 4000 a na disku zabere jen 4 GB dat. Požadovaný procesor je tu spíše kvůli oné grafice a 4 GB RAM jsou dnes také naprostý základ. Vedle toho tu jsou doporučené specifikace v podobě 8 GB RAM silnějšího Core i5 a především grafice úrovně GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870. To jsou grafiky s výkonem kolem 1,8 TFLOPS, čili úroveň dnešního low-endu. 
 
První verze PUBG Lite obsahuje zatím jednu původní mapu, a sice Erangel, umožňuje hrát o samotě, s kamarádem, nebo v malé skupině a pracuje na ní samostatný tým vývojářů, kteří do ní implementují vybrané věci z hlavního titulu. Hardwarové požadavky PUBG Lite se tak velice blíží tomu, co má ve specifikacích právě Fortnite. Na YouTube se už dají také najít řada videí ukazujících hru samotnou, která vypadá jako trošku lepší mobilní verze, a to s detailnějšími texturami. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek