www.svethardware.cz
>
>
>
>

PUBG ve verzi pro Xbox One je nedodělaný a pomalý

PUBG ve verzi pro Xbox One je nedodělaný a pomalý
, , aktualita
Tvůrci jednoho z nejúspěšnějších letošních titulů pro PC, indie hry PlayerUnknown’s Battlegrounds slibovali, že ještě do konce roku přijde vedle finální PC verze také konzolová mutace pro Xbox One. Přišla, ale je velice problémová.
K oblíbeným
reklama
PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) byl pro korejské vývojářské studio takový úspěch, že si kvůli tomu vytvořilo celou vedlejší společnost nazvanou PUBG Corporation. Tato hra láme rekordy v počtu najednou hrajících lidí na Steamu a řada jiných firem se začala po ní opičit a vydávat své hry či modifikace na hlavní téma Battle Royale, neboť kolem nápadu z tohoto snímku se celý svět PUBG točí. 
 
 
Očekávalo se tak, že PUBG bude i velký hit na konzoli Xbox One a Xbox One X, ovšem to může předem zazdít nekvalita konzolové verze hry, kterou popisuje i server Eurogamer. Ten mluví o vpravdě příšerném výkonu, kdy snímkovací frekvence někdy padá i pod 15 FPS, některé textury vypadají jak z éry PS2, náhle a neočekávaně se v záběru objevují stíny či rostliny a také má být velice citelný input lag, čili zpoždění mezi vstupem na ovladači a výstupem na televizoru. Závěr Eurogameru tak je, že co se týče prvních zkušeností, PUBG na Xbox One je v aktuálním stavu naprosto úděsný.
 
To ostatně nejlépe ukáže následující video of Digital Foundry, kde je vidět i verze pro Xbox One X, která běží lépe a s kvalitnější grafikou, ovšem stále v naprosto nedostačující snímkovací frekvencí. 
 
 
Hra také v sobě zahrnuje i menu pro nastavení kvality, ovšem to nyní nefunguje, ale ukazuje, že vizuální kvalita je v případě verze pro Xbox One nastavena většinou na velmi nízké detaily. Xbox One X má nastavenou kvalitu odpovídající střední kvalitě na PC. V každém případě je hlavním problémem fakt, že průměrný framerate na Xbox One je 25,6 FPS a i mnohem výkonnější Xbox One X dosahuje 27,6 FPS. 
 
Konzolová verze PUBG jen zvýrazňuje dnešní stále více palčivější problém vztahu herních vývojářů a hráčů. Na jedné straně jsou nabízeny nehotové hry, zatímco druhá strana funguje v podstatě jako armáda neplacených testerů, ba co víc, testerů, kteří si musí za nedodělek ještě zaplatit. To se dá do jisté míry brát v případě PC her, neboť ty musí pracovat na astronomickém počtu možných hardwarových konfigurací, ovšem konzole by měly mít tu výhodu, že mají jednotnou platformu a identický hardware, i když v tomto případě tu tedy máme dvě - Xbox One a novou Xbox One X. V každém případě to znamená, že tvůrci naprosto vědomě vypustili do světa hru, o jejíchž zásadních problémech museli dobře vědět. 
 
Zdroj: Eurogamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek