Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi

Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi
, , aktualita
Společnost Sapphire si přichystala již modely Radeon RX 5700 XT Nitro+ a Radeon RX 5700 XT Pulse, které na našem trhu velice dobře známe, ale nyní je tu třetí verze, a to levnější Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6.
K oblíbeným
reklama
Nejdražším modelem s čipem Radeon RX 5700 XT je tak v podání společnosti Sapphire karta Radeon RX 5700 XT Nitro+ a s rozdílem necelé tisícikoruny je tu pak levnější Radeon RX 5700 XT Pulse. Nový Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 (11293-09-20G) by ale měl být ještě levnější, takže jeho cena by se mohla dostat pod 10.500 Kč s daní, ale uvidíme. A samozřejmě to také bude něco stát, respektive se můžeme představit na ústupky nové nižší ceně.  
 
 
Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 si můžeme na stránkách výrobce snadno porovnat s ostatními modely, přičemž nejblíže k němu bude mít původní verze Pulse, s níž ta nová sdílí takty, které jsou tak na chlup stejné. To platí i o ostatních hlavních specifikacích, ovšem až na to, že tu není duální BIOS. 
 
 
 
Půjde ale ještě o dodatečnou výbavu, kde zůstává třeba zadní kovový kryt karty či inteligentní řízení ventilátorů, ale ty jsou jiného typu a pak se dozvíme i o menším PCB i menším a lehčím chladiči, který oproti původnímu Pulse postrádá jednu heatpipe. Nejméně pak bude bolet to, že logo Pulse není v nové verzi podsvícené. 
 
Čili nová hůře vybavená verze karty Pulse s označením BE by nemusela držet vysoké takty stejně jako původní karta, ale je otázka, zda v případě základního nastavení mezi nimi bude reálně vůbec nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Co se týče ceny, Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 má na trhu stát 399 USD, takže by se měla opravdu dostat i pod 10.500 Kč s DPH, ale uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala