Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi

Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi
, , aktualita
Společnost Sapphire si přichystala již modely Radeon RX 5700 XT Nitro+ a Radeon RX 5700 XT Pulse, které na našem trhu velice dobře známe, ale nyní je tu třetí verze, a to levnější Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6.
K oblíbeným
reklama
Nejdražším modelem s čipem Radeon RX 5700 XT je tak v podání společnosti Sapphire karta Radeon RX 5700 XT Nitro+ a s rozdílem necelé tisícikoruny je tu pak levnější Radeon RX 5700 XT Pulse. Nový Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 (11293-09-20G) by ale měl být ještě levnější, takže jeho cena by se mohla dostat pod 10.500 Kč s daní, ale uvidíme. A samozřejmě to také bude něco stát, respektive se můžeme představit na ústupky nové nižší ceně.  
 
 
Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 si můžeme na stránkách výrobce snadno porovnat s ostatními modely, přičemž nejblíže k němu bude mít původní verze Pulse, s níž ta nová sdílí takty, které jsou tak na chlup stejné. To platí i o ostatních hlavních specifikacích, ovšem až na to, že tu není duální BIOS. 
 
 
 
Půjde ale ještě o dodatečnou výbavu, kde zůstává třeba zadní kovový kryt karty či inteligentní řízení ventilátorů, ale ty jsou jiného typu a pak se dozvíme i o menším PCB i menším a lehčím chladiči, který oproti původnímu Pulse postrádá jednu heatpipe. Nejméně pak bude bolet to, že logo Pulse není v nové verzi podsvícené. 
 
Čili nová hůře vybavená verze karty Pulse s označením BE by nemusela držet vysoké takty stejně jako původní karta, ale je otázka, zda v případě základního nastavení mezi nimi bude reálně vůbec nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Co se týče ceny, Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 má na trhu stát 399 USD, takže by se měla opravdu dostat i pod 10.500 Kč s DPH, ale uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek