Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi

Pulse RX 5700 XT BE 8G: Sapphire vysílá na trh novou levnější verzi
, , aktualita
Společnost Sapphire si přichystala již modely Radeon RX 5700 XT Nitro+ a Radeon RX 5700 XT Pulse, které na našem trhu velice dobře známe, ale nyní je tu třetí verze, a to levnější Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6.
K oblíbeným
reklama
Nejdražším modelem s čipem Radeon RX 5700 XT je tak v podání společnosti Sapphire karta Radeon RX 5700 XT Nitro+ a s rozdílem necelé tisícikoruny je tu pak levnější Radeon RX 5700 XT Pulse. Nový Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 (11293-09-20G) by ale měl být ještě levnější, takže jeho cena by se mohla dostat pod 10.500 Kč s daní, ale uvidíme. A samozřejmě to také bude něco stát, respektive se můžeme představit na ústupky nové nižší ceně.  
 
 
Sapphire Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 si můžeme na stránkách výrobce snadno porovnat s ostatními modely, přičemž nejblíže k němu bude mít původní verze Pulse, s níž ta nová sdílí takty, které jsou tak na chlup stejné. To platí i o ostatních hlavních specifikacích, ovšem až na to, že tu není duální BIOS. 
 
 
 
Půjde ale ještě o dodatečnou výbavu, kde zůstává třeba zadní kovový kryt karty či inteligentní řízení ventilátorů, ale ty jsou jiného typu a pak se dozvíme i o menším PCB i menším a lehčím chladiči, který oproti původnímu Pulse postrádá jednu heatpipe. Nejméně pak bude bolet to, že logo Pulse není v nové verzi podsvícené. 
 
Čili nová hůře vybavená verze karty Pulse s označením BE by nemusela držet vysoké takty stejně jako původní karta, ale je otázka, zda v případě základního nastavení mezi nimi bude reálně vůbec nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Co se týče ceny, Pulse RX 5700 XT BE 8G GDDR6 má na trhu stát 399 USD, takže by se měla opravdu dostat i pod 10.500 Kč s DPH, ale uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní Donald Trump zakázal čínský TikTok a WeChat, mají posledních 45 dní
Boje mezi Čínou a USA na hospodářském poli jsou čím dál silnější. Donald Trump tak podepsal výkonný příkaz, který za 45 dní zakáže spolupráci s firmami, pod které spadají aplikace TikTok a WeChat. Důvodem mají být obavy o bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala