www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP NAS TS-453BT3: 4 disky a Thunderbolt 3

QNAP NAS TS-453BT3: 4 disky a Thunderbolt 3
, , aktualita
QNAP uvádí čtyřjádrový a 4diskový NAS TS-453BT3, který je určen především pro profesionály, nebo prostě těm, kteří potřebují i vysokorychlostní spojení s využitím rozhraní Thunderbolt 3 či 10Gb/s Ethernetu. 
K oblíbeným
reklama
QNAPNAS TS-453BT3 tak nabídne především čtyři diskové pozice a rozhraní Thunderbolt 3, ale tím zdaleka nekončí. Zmíněné rozhraní nese na předinstalované kartě QM2 s rozhraním PCI Express, ale pak má také k dispozici dva sloty pro M.2 2280 SATA 6 Gbp/s SSD a vedle dvou 1Gb/s ethernetových portů také jeden 10GBASE-T RJ-45. 
 
 
Na přední straně máme také malý OLED displej zobrazující základní údaje jako třeba IP adresy přiřazené jednotlivým síťovým kontrolerům a díky zobrazenému dálkovému ovladači můžeme také vytušit, že tu bude také obrazový výstup, který zajistí i funkčnost coby multimediálního přehrávače. Jsou tu přitom rovnou dva výstupy, a to HDMI 1.4b (až 3840 x 2160 při 30 Hz) a k tomu patří také celkem tři 3,5mm audio rozhraní, z čehož dvě jsou pro mikrofon a jeden pro výstup. 
 
 
Všemu tomu dodá potřebný výkon procesor Intel Celeron J3455 na 1,5 až 2,3 GHz a dvoukanálová paměť DDR3L s kapacitou 8 GB. Na 10Gb Ethernetu máme s vhodným a vhodně nakonfigurovaným úložištěm dosáhnout rychlosti čtení až 695 MB/s a pokud jde o Thunderbolt 3, ten slibuje až 603 MB/s. Pro tyto rozhraní je tu také konvertor Thunderbolt-to-Ethernet (T2E), který umožní se právě přes tento NAS připojit k 10GbE síti přes Thunderbolt, což se může hodit třeba majitelům MacBooků. 
 
TS-453BT3 je založen na operačním systému QTS 4.3 a jeho široké nabídce aplikací v App Center. Je to třeba Qsirch pro fulltextové vyhledávání souborů, Qfiling automatizující uživatelské pracovní postupy pro vylepšenou účinnost a produktivitu, Qsync a Hybrid Backup Sync pro sdílení a synchronizaci dat, atd. 

Zdroj: TZ QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář