www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP QBoat Sunny: miniserver pro vývojáře IoT

QNAP QBoat Sunny: miniserver pro vývojáře IoT
, , aktualita
QNAP uvádí na trh zařízení QBoat Sunny v podobě jednodeskového miniserveru pro vývojáře IoT aplikací. Toto zařízení může vývojářům snížit náklady a posloužit jako server pro aplikace i brána pro fog computing.
K oblíbeným
reklama
Výrobce o svém QBoat Sunny uvádí, že tento miniserver lze používat jako server pro malé/soukromé aplikace IoT nebo uzel/bránu pro fog computing ve velkých/veřejných prostředích IoT. Zařízení tak může vývojářům ušetřit poplatky za přenosovou šířku nebo náklady na cloud computing a lze je integrovat do různých scénářů využití.
 
 
QBoat Sunny je založen na procesoru Annapurna Labs AL-314, který je na desce společně se 2 GB operační paměti, dvěma sloty M.2 pro SSD s rozhraním SATA (formáty 2260 a 2280) a pak tu jsou také dva porty USB 3.0 a tři gigabitové Ethernety. Další slot M.2 je připraven pro instalaci modulu s Wi-Fi a Bluetooth (2230). 
 
Zařízení QBoat Sunny dále využívá operační systém QTS Lite, čili odhlehčenou verzi systému, jakou najdeme v zařízeních QNAP NAS. Najdeme tu hlavní funkce systému QTS, jako je File Station, Storage Manager, Síťový a virtuální přepínač a App Center a pro účely vývoje IoT tu jsou také aplikace IoT Container Station a QIoT Suite Lite. 
 
 
QNAP dále uvádí, že QBoat Sunny můžeme využívat jako centrální server v malém/soukromém cloudovém řešení IoT, jako server pro fog nebo edge computing, bránu datového filtru či reléový server ve velkém/veřejném cloudovém prostředí IoT.
 
Zařízení je okamžitě k dispozici za neuvedenou cenu, ovšem v obchodech již je uváděn za cca 5000 Kč s daní. 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec dnešního Internetu je zde, poslanci EU schválili Články 11 a 13 Konec dnešního Internetu je zde, poslanci EU schválili Články 11 a 13
Evropský parlament před chvílí hlasoval o přijetí Článků 11 a 13, které mohou zásadně změnit to, jaké možnosti budeme mít na internetu a kolik nás to bude stát. Kontroverzní články byly přijaty a nyní je jen otázkou, jak moc negativní dopad to bude mít.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
MIT zlepšilo lithium-sírové baterie, nyní jsou menší MIT zlepšilo lithium-sírové baterie, nyní jsou menší
Jedním z možných nástupců Li-Ion a Li-Pol baterií by mohly být lithium-sírové články. Ty však mají ještě spoustu nevýhod, které se však daří postupně úspěšně odstraňovat. Vědci z MIT zapracovali především na objemu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři ovládli Live Update firmy Asus a rozeslali na počítače backdoory Hackeři ovládli Live Update firmy Asus a rozeslali na počítače backdoory
Asus má bezpečnostní problém, na který upozorňuje společnost Kaspersky Lab. Dle ní přitom reakce Asusu nebyla zrovna adekvátní, zvláště když jde o ovládnutí serverů, které rozesílají na počítače s jeho hardwarem automatické aktualizace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel chystá Core 9. generace s novým steppingem, Asus už má nové BIOSy Intel chystá Core 9. generace s novým steppingem, Asus už má nové BIOSy
Díky společnosti Asus se dozvídáme, že Intel chystá procesory Core 9. generace v novém steppingu. Přijdou tak na trh nové verze Coffee Lake Refresh, a to někdy během druhého kvartálu, který začne co nevidět.
Dnes, aktualita, Jan Vítek