www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali novinky v podobě chytrého switche QGD-1600P. Nabídne vskutku mnoho zajímavých schopností. PoE porty mohou dodat celkově až 370 W energie, má i podporu QTS, virtualizace a může fungovat i jako NAS.
K oblíbeným
reklama
Chytré je dnes úplně všechno a nevyhýbá se to ani síťovým prvkům. Např. společnost QNAP představuje chytrý switch QGD-1600P. Jedinečný je v tom, že v jednom zařízení najdete podporu PoE++, QTS a virtualizaci. Výhodou je jejich nezávislé řízení, takže restart QTS neovlivní napájení QSS PoE a naopak i při restartu QSS budou virtuální stroje v QTS nadále funkční a nijak se jich to nedotkne.
 
QNAP QGD-1600P
 
Switch má celkem 16 gigabitových portů, 4 jsou typu Gigabit 802.3bt s PoE++ nabízející až 60 W, což má sloužit k napájení energeticky náročných zařízení (LED světla, monitory, IP kamery). Dále je zde 12 portů Gigabit 802.3at PoE+ schopných dodat až 30 W (např. pro bezdrátové routery, IP telefony), přičemž dva z nich jsou kombinovanými porty RJ45/SFP. Celkově lze v jeden okamžik dodávat až 370 W. Stav switche a sítě lze monitorovat pomocí malého LCD přímo na něm nebo pomocí klasického uživatelského rozhraní QuNetSwitch. U LCD jsou i tlačítka pro řízení switche. Najdete zde i HDMI 2.0 a porty USB 2.0 a 3.0.
 
QNAP QGD-1600P
 
QNAP QGD-1600P nicméně může fungovat i jako NAS, neboť má také dva porty SATA pro připojení 2,5" HDD nebo SSD a díky QNAP VJBOD je možné alokovat i další úložný prostor ze vzdálených NASů. A kdyby ani to nestačilo, jsou zde dva sloty PCIe Gen2, do kterých lze strčit např. 10GbE síťové karty, rozšiřující karty pro USB 3.1, bezdrátové adaptéry a jiné.
 
QNAP QGD-1600P
 
Ve výsledku tak přepínač může rozšířit své funkce natolik, že zastane funkce směrovače, brány firewall, NVR, AP kontroléru a jiných. Nabídne tedy možnost kompletního řízení 2. síťové vrstvy, tedy např. VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping i probuzení po síti LAN, ale může jít i na 3. vrstvu a pomoci se směrováním, vytvoření VPN sítí a podobně. K tomu lze využít např. nainstalování MikroTik RouterOS a OpenWrt. Celé to řídí 4jádrový procesor Intel Celeron J4115 s frekvencí 1,8 GHz (turbo 2,5 GHz). K dispozici budou dvě verze switche se 4GB nebo 8GB DDR4-2400 pamětí.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář