www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali novinky v podobě chytrého switche QGD-1600P. Nabídne vskutku mnoho zajímavých schopností. PoE porty mohou dodat celkově až 370 W energie, má i podporu QTS, virtualizace a může fungovat i jako NAS.
K oblíbeným
reklama
Chytré je dnes úplně všechno a nevyhýbá se to ani síťovým prvkům. Např. společnost QNAP představuje chytrý switch QGD-1600P. Jedinečný je v tom, že v jednom zařízení najdete podporu PoE++, QTS a virtualizaci. Výhodou je jejich nezávislé řízení, takže restart QTS neovlivní napájení QSS PoE a naopak i při restartu QSS budou virtuální stroje v QTS nadále funkční a nijak se jich to nedotkne.
 
QNAP QGD-1600P
 
Switch má celkem 16 gigabitových portů, 4 jsou typu Gigabit 802.3bt s PoE++ nabízející až 60 W, což má sloužit k napájení energeticky náročných zařízení (LED světla, monitory, IP kamery). Dále je zde 12 portů Gigabit 802.3at PoE+ schopných dodat až 30 W (např. pro bezdrátové routery, IP telefony), přičemž dva z nich jsou kombinovanými porty RJ45/SFP. Celkově lze v jeden okamžik dodávat až 370 W. Stav switche a sítě lze monitorovat pomocí malého LCD přímo na něm nebo pomocí klasického uživatelského rozhraní QuNetSwitch. U LCD jsou i tlačítka pro řízení switche. Najdete zde i HDMI 2.0 a porty USB 2.0 a 3.0.
 
QNAP QGD-1600P
 
QNAP QGD-1600P nicméně může fungovat i jako NAS, neboť má také dva porty SATA pro připojení 2,5" HDD nebo SSD a díky QNAP VJBOD je možné alokovat i další úložný prostor ze vzdálených NASů. A kdyby ani to nestačilo, jsou zde dva sloty PCIe Gen2, do kterých lze strčit např. 10GbE síťové karty, rozšiřující karty pro USB 3.1, bezdrátové adaptéry a jiné.
 
QNAP QGD-1600P
 
Ve výsledku tak přepínač může rozšířit své funkce natolik, že zastane funkce směrovače, brány firewall, NVR, AP kontroléru a jiných. Nabídne tedy možnost kompletního řízení 2. síťové vrstvy, tedy např. VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping i probuzení po síti LAN, ale může jít i na 3. vrstvu a pomoci se směrováním, vytvoření VPN sítí a podobně. K tomu lze využít např. nainstalování MikroTik RouterOS a OpenWrt. Celé to řídí 4jádrový procesor Intel Celeron J4115 s frekvencí 1,8 GHz (turbo 2,5 GHz). K dispozici budou dvě verze switche se 4GB nebo 8GB DDR4-2400 pamětí.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře