www.svethardware.cz
>
>
>

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací

QNAP QGD-1600P: chytrý switch s PoE, QTS i virtualizací
, , aktualita
Od společnosti QNAP jsme se dočkali novinky v podobě chytrého switche QGD-1600P. Nabídne vskutku mnoho zajímavých schopností. PoE porty mohou dodat celkově až 370 W energie, má i podporu QTS, virtualizace a může fungovat i jako NAS.
K oblíbeným
reklama
Chytré je dnes úplně všechno a nevyhýbá se to ani síťovým prvkům. Např. společnost QNAP představuje chytrý switch QGD-1600P. Jedinečný je v tom, že v jednom zařízení najdete podporu PoE++, QTS a virtualizaci. Výhodou je jejich nezávislé řízení, takže restart QTS neovlivní napájení QSS PoE a naopak i při restartu QSS budou virtuální stroje v QTS nadále funkční a nijak se jich to nedotkne.
 
QNAP QGD-1600P
 
Switch má celkem 16 gigabitových portů, 4 jsou typu Gigabit 802.3bt s PoE++ nabízející až 60 W, což má sloužit k napájení energeticky náročných zařízení (LED světla, monitory, IP kamery). Dále je zde 12 portů Gigabit 802.3at PoE+ schopných dodat až 30 W (např. pro bezdrátové routery, IP telefony), přičemž dva z nich jsou kombinovanými porty RJ45/SFP. Celkově lze v jeden okamžik dodávat až 370 W. Stav switche a sítě lze monitorovat pomocí malého LCD přímo na něm nebo pomocí klasického uživatelského rozhraní QuNetSwitch. U LCD jsou i tlačítka pro řízení switche. Najdete zde i HDMI 2.0 a porty USB 2.0 a 3.0.
 
QNAP QGD-1600P
 
QNAP QGD-1600P nicméně může fungovat i jako NAS, neboť má také dva porty SATA pro připojení 2,5" HDD nebo SSD a díky QNAP VJBOD je možné alokovat i další úložný prostor ze vzdálených NASů. A kdyby ani to nestačilo, jsou zde dva sloty PCIe Gen2, do kterých lze strčit např. 10GbE síťové karty, rozšiřující karty pro USB 3.1, bezdrátové adaptéry a jiné.
 
QNAP QGD-1600P
 
Ve výsledku tak přepínač může rozšířit své funkce natolik, že zastane funkce směrovače, brány firewall, NVR, AP kontroléru a jiných. Nabídne tedy možnost kompletního řízení 2. síťové vrstvy, tedy např. VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping i probuzení po síti LAN, ale může jít i na 3. vrstvu a pomoci se směrováním, vytvoření VPN sítí a podobně. K tomu lze využít např. nainstalování MikroTik RouterOS a OpenWrt. Celé to řídí 4jádrový procesor Intel Celeron J4115 s frekvencí 1,8 GHz (turbo 2,5 GHz). K dispozici budou dvě verze switche se 4GB nebo 8GB DDR4-2400 pamětí.
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek