Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

QNAP QTS 5.0.1 beta přináší exFAT pro ARM i snazší náhradu disků v RAIDu

, , aktualita
QNAP QTS 5.0.1 beta přináší exFAT pro ARM i snazší náhradu disků v RAIDu
QNAP zveřejnil betaverzi operačního systému QTS 5.0.1, která přináší vylepšení na několika frontách. Snazší má být např. náhrada disků v poli RAID, máme zde i bezplatnou podporu pro exFAT na systémech s architekturou ARM.
QNAP QTS 5.0.1 beta přináší exFAT pro ARM i snazší náhradu disků v RAIDu
Operační systém QTS od QNAPu pro jeho NASy se dočkal nové betaverze. Ta nese název QTS 5.0.1 beta a přináší čtyři větší vylepšení. Jedním z nich je snazší výměna disků před potenciálním selháním. Pokud se DA Drive Analyzeru na základě hodnot S.M.A.R.T. nebude líbit některý disk v poli RAID, umožní ho preventivně nahradit jiným diskem (v jiné šachtě) bez nutnosti obnovy pole RAID. Po nedávném uvolnění podpory souborového systému exFAT pro architekturu x86 je nyní možné ji bezplatně využít i na NASech s procesory na architektuře ARM.
 
QNAP QTS 5.0.1 beta
 
QNAP také zapracoval na zvýšení přenosové rychlosti při šifrování a dešifrování přes SMB 3.0. Systém totiž podporuje hardwarovou akceleraci AES-NI, která by měla zvýšit výslednou rychlost přenosu na 5násobek (rychlost přenosu už nebude omezena rychlostí šifrování, což platilo např. při využití 5GbE nebo 10GbE). Poslední větší změnou je podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol) pro připojené sdílené složky. To znamená, že v systému Windows lze prohledávat sdílené složky na NASu přes SMB.
 
Zdroj: qnap.com


reklama