www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP doplňuje svou nabídku síťových karet o další model, který tentokrát nabídne dva porty 10GBASE-T. Určen je pro NAS i PC a podporuje celkem pět síťových rychlostí či režimů.  
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP Systems si tak připravila model QXG-10G2T-107 pro náročnější uživatele, jimž nestačí jeden 10Gb/s síťový port a potřebují rovnou dva, ať už pro své PC nebo pro svůj NAS, který je vybaven volným slotem PCI Express 2.0 x4. 
 
 
Máme tu konkrétně dva porty 10GBASE-T/NBASE-T, které mohou pracovat v pěti rychlostních režimech, a to pod systémy Windows nebo Linux. Konkrétně to jsou režimy 10/5/2,5/1 Gb/s a 100 Mb/s. Pro propustnost do 5 Gb/s budeme potřebovat kabely alespoň Cat5e a pro 10 Gb/s už to bude chtít Cat6.
 
QXG-10G2T-107 je založena na dobře známém čipsetu Aquantia AQtion AQC107S, jehož rodina už je rozšířena právě mezi produkty firmy QNAP. Ta jej používá i proto, že jde o cenově příznivé řešení vysokorychlostního Ethernetu. 
 
Novou kartu bychom mohli označit za obdobu modelu QXG-10G1T, který je také založen na čipu Aquantia a nabízí 10Gb/s propustnost. Přímo od výrobce čipu si také budeme stahovat ovladače, což platí pro počítače se systémy Windows nebo Linux. V případě NAS bude nutné mít vedle volného slotu PCI Express 2.0 x4 také nainstalovaný systém QTS 4.3.6 anebo novější. 
 
QNAP také nyní nabízí 15% slevu na síťové karty PCIe s Mellanox ConnectX-4 Lx SmartNIC – 25GbE QXG-25G2SF-CX4 a 10GbE QXG-10G2SF-CX4. I tyto karty lze instalovat do PC i NAS a jejich výhodou je podpora iSER (iSCSI Extension for RDMA). 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře