www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP doplňuje svou nabídku síťových karet o další model, který tentokrát nabídne dva porty 10GBASE-T. Určen je pro NAS i PC a podporuje celkem pět síťových rychlostí či režimů.  
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP Systems si tak připravila model QXG-10G2T-107 pro náročnější uživatele, jimž nestačí jeden 10Gb/s síťový port a potřebují rovnou dva, ať už pro své PC nebo pro svůj NAS, který je vybaven volným slotem PCI Express 2.0 x4. 
 
 
Máme tu konkrétně dva porty 10GBASE-T/NBASE-T, které mohou pracovat v pěti rychlostních režimech, a to pod systémy Windows nebo Linux. Konkrétně to jsou režimy 10/5/2,5/1 Gb/s a 100 Mb/s. Pro propustnost do 5 Gb/s budeme potřebovat kabely alespoň Cat5e a pro 10 Gb/s už to bude chtít Cat6.
 
QXG-10G2T-107 je založena na dobře známém čipsetu Aquantia AQtion AQC107S, jehož rodina už je rozšířena právě mezi produkty firmy QNAP. Ta jej používá i proto, že jde o cenově příznivé řešení vysokorychlostního Ethernetu. 
 
Novou kartu bychom mohli označit za obdobu modelu QXG-10G1T, který je také založen na čipu Aquantia a nabízí 10Gb/s propustnost. Přímo od výrobce čipu si také budeme stahovat ovladače, což platí pro počítače se systémy Windows nebo Linux. V případě NAS bude nutné mít vedle volného slotu PCI Express 2.0 x4 také nainstalovaný systém QTS 4.3.6 anebo novější. 
 
QNAP také nyní nabízí 15% slevu na síťové karty PCIe s Mellanox ConnectX-4 Lx SmartNIC – 25GbE QXG-25G2SF-CX4 a 10GbE QXG-10G2SF-CX4. I tyto karty lze instalovat do PC i NAS a jejich výhodou je podpora iSER (iSCSI Extension for RDMA). 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář