www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC

QNAP QXG-10G2T-107: dva 10GbE porty pro NAS i PC
, , aktualita
Společnost QNAP doplňuje svou nabídku síťových karet o další model, který tentokrát nabídne dva porty 10GBASE-T. Určen je pro NAS i PC a podporuje celkem pět síťových rychlostí či režimů.  
K oblíbeným
reklama
Společnost QNAP Systems si tak připravila model QXG-10G2T-107 pro náročnější uživatele, jimž nestačí jeden 10Gb/s síťový port a potřebují rovnou dva, ať už pro své PC nebo pro svůj NAS, který je vybaven volným slotem PCI Express 2.0 x4. 
 
 
Máme tu konkrétně dva porty 10GBASE-T/NBASE-T, které mohou pracovat v pěti rychlostních režimech, a to pod systémy Windows nebo Linux. Konkrétně to jsou režimy 10/5/2,5/1 Gb/s a 100 Mb/s. Pro propustnost do 5 Gb/s budeme potřebovat kabely alespoň Cat5e a pro 10 Gb/s už to bude chtít Cat6.
 
QXG-10G2T-107 je založena na dobře známém čipsetu Aquantia AQtion AQC107S, jehož rodina už je rozšířena právě mezi produkty firmy QNAP. Ta jej používá i proto, že jde o cenově příznivé řešení vysokorychlostního Ethernetu. 
 
Novou kartu bychom mohli označit za obdobu modelu QXG-10G1T, který je také založen na čipu Aquantia a nabízí 10Gb/s propustnost. Přímo od výrobce čipu si také budeme stahovat ovladače, což platí pro počítače se systémy Windows nebo Linux. V případě NAS bude nutné mít vedle volného slotu PCI Express 2.0 x4 také nainstalovaný systém QTS 4.3.6 anebo novější. 
 
QNAP také nyní nabízí 15% slevu na síťové karty PCIe s Mellanox ConnectX-4 Lx SmartNIC – 25GbE QXG-25G2SF-CX4 a 10GbE QXG-10G2SF-CX4. I tyto karty lze instalovat do PC i NAS a jejich výhodou je podpora iSER (iSCSI Extension for RDMA). 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů