www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI

QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
K oblíbeným
reklama
QNAP TS-251D je tak založen na procesoru Intel Celeron J4005 se dvěma jádry na 2 GHz až 2,7 GHz. Dále disponuje dvěma diskovými pozicemi, až 8 GB paměti DDR4, jedním gigabitovým LAN portem i podporou šifrování AES-NI 256bit s hardwarovou akcelerací. 
 
 
Systém umělé inteligence QuMagie je založen na Intel OpenVINO a má na starost rozpoznávání obrazu a správu fotografií, které tak může automaticky roztřídit dle různých parametrů. Vedle toho se zde nabízí překódování médií v rozlišení až 4K a možnost streamování, přičemž funkce tohoto NAS mohou být také rozšířeny díky slotu PCI Express. K tomu může posloužit třeba karta QNAP QXG s 10GbE portem pro rychlejší připojení do sítě, anebo QM2 s 10GbE i pozicí pro M.2 SSD využitelného coby cache nebo rychlý oddíl. Pak je tu také karta s USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s).
 
Z dostupných aplikací si můžeme vybrat třeba QmailAgent pro centrální správu více e-mailových účtů, Notes Station 3 pro vyšší efektivitu při společném vytváření poznámek a v pracovních skupinách, Qfiling pro automatizaci pracovních postupů a lepší efektivitu a produktivitu nebo Qsirch pro rychlé hledání souborů. Streamování multimédií zase může zajistit Cinema28 a Qmedia. 
 
K dispozici jsou dva modely nového NAS, a sice TS-251D-2G a TS-251D-4G, které se liší pouze kapacitou paměti RAM (2 a 4 GB). Jinak mají stejný procesor, dvě pozice, slot PCIe 2.0 x4, jeden 1GbE, HDMI 2.0, dva USB 3.0 typu A, tři USB 2.0 typu A a také infračervený senzor pro dálkový ovladač. 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Včera, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek