www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI

QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
K oblíbeným
reklama
QNAP TS-251D je tak založen na procesoru Intel Celeron J4005 se dvěma jádry na 2 GHz až 2,7 GHz. Dále disponuje dvěma diskovými pozicemi, až 8 GB paměti DDR4, jedním gigabitovým LAN portem i podporou šifrování AES-NI 256bit s hardwarovou akcelerací. 
 
 
Systém umělé inteligence QuMagie je založen na Intel OpenVINO a má na starost rozpoznávání obrazu a správu fotografií, které tak může automaticky roztřídit dle různých parametrů. Vedle toho se zde nabízí překódování médií v rozlišení až 4K a možnost streamování, přičemž funkce tohoto NAS mohou být také rozšířeny díky slotu PCI Express. K tomu může posloužit třeba karta QNAP QXG s 10GbE portem pro rychlejší připojení do sítě, anebo QM2 s 10GbE i pozicí pro M.2 SSD využitelného coby cache nebo rychlý oddíl. Pak je tu také karta s USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s).
 
Z dostupných aplikací si můžeme vybrat třeba QmailAgent pro centrální správu více e-mailových účtů, Notes Station 3 pro vyšší efektivitu při společném vytváření poznámek a v pracovních skupinách, Qfiling pro automatizaci pracovních postupů a lepší efektivitu a produktivitu nebo Qsirch pro rychlé hledání souborů. Streamování multimédií zase může zajistit Cinema28 a Qmedia. 
 
K dispozici jsou dva modely nového NAS, a sice TS-251D-2G a TS-251D-4G, které se liší pouze kapacitou paměti RAM (2 a 4 GB). Jinak mají stejný procesor, dvě pozice, slot PCIe 2.0 x4, jeden 1GbE, HDMI 2.0, dva USB 3.0 typu A, tři USB 2.0 typu A a také infračervený senzor pro dálkový ovladač. 
 
Zdroj: QNAP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář