www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE

QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
, , aktualita
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou společnosti QNAP na poli NASů je model TS-431KX. Ten je zajímavý především rychlostí síťového rozhraní. Vedle dvou gigabitových portů (RJ-45) je tu i jeden podporující 10GbE SPF+. Dle měření QNAPu bylo dosaženo přenosové rychlosti 1117 MB/s u sekvenčního čtení a 511 MB/s u zápisu. V testu byla využita čtveřice SSD Samsung 850 Pro 512GB zapojených do pole RAID 5. Celkem se zde vejdou čtyři 3,5" disky přes SATA 6 Gb/s rozhraní, pochopitelně je ale možné využít i menší 2,5" verze, a to jak HDD, tak i SSD. Pozice pro disky jsou uzamykatelné, možné je i vyměňovat jednotky bez nutnosti vypnutí NASu. Přítomna je i podpora SSD cache a najdete zde také 3 USB 3.2 Gen1 porty.
 
QNAP TS-431KX
 
NAS má 4jádrový 32bitový procesor Alpine AL-214 s frekvencí 1,7 GHz. V základě je u modelu TS-431KX-2G osazeno 2 GB SO-DIMM DDR3L paměti, podporovaným maximem je 8 GB v jednom slotu. NAS má vlastní 512MB flash paměť s dvojitou ochranou OS při spouštění. Nechybí pochopitelně ani typické vlastnosti a funkce NASů od QNAPu s operačním systémem QTS. Je zde např. cloudové zálohování HBS (Hybrid Backup Sync), Surveillance Station pro připojení bezpečnostních kamer (zdarma 2 IP kamery), QSync pro synchronizaci mezi zařízeními, Container Station pro import a export aplikací LXC a Docker. Tím však výčet zdaleka nekončí.
 
QNAP TS-431KX
 
TS-431KX měří 161×160×219 mm a váží 2,03 kg (celková hmotnost 3,46 kg). Spotřeba v režimu spánku HDD je 11,65 W, typická v provozním režimu činí 26,7 W. O chlazení se stará jeden 120mm ventilátor a hluk má dosahovat 19,5 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala